Trudne wybory miłości

Okładka książki Trudne wybory miłości Beata Agopsowicz
Okładka książki Trudne wybory miłości
Beata Agopsowicz Wydawnictwo: eSPe Seria: Opowieści z wiary literatura obyczajowa, romans
Opowieści z wiary
eSPe
2017-05-15
2017-05-15
literatura polska Bóg wiara małżeństwo

Przepiękna opowieść, która wciąga od pierwszych stron. Pokazuje, że moc Boga jest ogromna. Wystarczy tylko uwierzyć i zaufać Panu, a On poprowadzi nas przez życie :)

Świetna książka o trudnych chwilach samotnej matki i że warto powierzyć swoje życie i wybory w Boga i wiarę.

Jola prowadzi godne pozazdroszczenia życie, więc kiedy zachodzi w nieplanowaną ciążę, na początku nie wie, co o tym myśleć. Obawy mieszają się z nieśmiałą radością i niespodziewaną, delikatną więzią i miłością. Jednak jej partner nie podziela jej emocji, tylko wręcza jej wizytówkę z terminem aborcji. Czy szczera rozmowa z koleżanką, pokaże jej wyjście z tej sytuacji? Czy Jola ma szansę na miłość?
Jest to ciepła, wartościową powieść o tym, że jest Ktoś kto zawsze stoi za nami murem, nawet jeśli stoimy do Niego tyłem. Pokazuje, że często sytuacje "bez wyjścia" odkrywają przed nami, kto tak naprawdę jest po naszej stronie. I co jest w życiu tak naprawdę ważne.

Książka, która na długo pozostaje w pamięci. Dylematy, z którymi mierzą się bohaterowie są bliskie każdemu lub prawie każdemu z nas - wybór życiowego partnera, decyzja o macierzyńskie/ojcostwie, wybór priorytetów.
Autorka proponuje spojrzenie z perspektywy osoby wierzącej. Pokazuje, że na każde spotykające nas wydarzenie można spojrzeć oczami wiary lub nie, ale życie z Bogiem wydaje się być pełniejsze i piękniejsze.

Polecam gorąco!

Polecam gorąco!

Ebook Polecam :)
Czasem tak bardzo się potrafimy po gubić i chcieli byśmy żeby ktoś za nas zdecydował podał gotowe rozwiązanie......Najważniejsza jest miłość :)

Ebook Polecam :)

Kolejna piękna książka o miłości, przebaczeniu, o tym, że warto żyć wiarą! Polecam!

Piękna opowieść o nawróceniu i podejmowaniu wyborów. Bardzo dobrze przedstawiona jest przemiana Joli. Dużą rolę w tej przemianie odegrał ksiądz Paweł. Jest on pełny miłości do Boga i do ludzi, ale mimo to też ma swoje problemy. Bardzo szybko się ją czyta, wprost nie można się od niej oderwać.
Bardzo polecam, zwłaszcza osobą które mają ochotę na historie, gdzie ważną rolę odgrywa wiara i Bóg.

Z pewnością większość z nas miało taki moment w życiu, gdy wszystko to czym żyliśmy dotychczas zmienia się o 180 stopni. Na początku czujemy się rozdarci, bezsilni, nie widzimy szansy na to, że jeszcze kiedykolwiek będzie dobrze. Jednak my jako ludzie w obecnym momencie widzimy tylko krótki odcinek drogi jaką jest życie. Tylko Bóg wie co jest dla nas dobre i czasem dopuszcza pewne cierpienia, rozterki by sprowadzić nas na właściwą drogę.

Tak też było w przypadku głównej bohaterki książki Beaty Agopsowicz pt.Trudne wybory
miłości. Jola to około 30-letnia nauczycielka, które żyje w nieformalnym związku, ale nie
widzi potrzeby by coś zmienić w swoim życiu. Nie jest samotna, dużo podróżuje, żyje
chwilą. Jej życie wydaje się być w miarę stabilne do czasu, aż pewnego dnia zobaczy na teście ciążowym dwie kreski🤰. Na początku kobieta jest załamana, nie pomaga także fakt, że jej partner wyrzeka się dziecka. Z pomocą przychodzi przyjaciółka Joli z pracy, która namawia ją do zawierzenia swoich problemów Bogu. Z czasem kobieta staje się
spokojniejsza i czerpie z wiary wiele siły, do znoszenia codziennych trudności. Pomimo
poprawy relacji ze swoim ojcem, kobieta źle czuje się z myślą, że jej synek będzie
wychowywał się bez ojca. Pewnego razu po wyjścia z kościoła 💒zaczepia ją interesujący
mężczyzna👦 z przeszłością. Ich znajomość jest obiecująca, lecz kobieta nie wyznaję mu całej
prawdy o swojej sytuacji.

Czy Jola zdobędzie się na siłach by wyjawić swoją tajemnicę Marcinowi?
Czy Marcin będzie na tyle dojrzały by zaakceptować nie swoje dziecko?
Czy Jola wybierze szczęście z Marcinem czy może wróci do ojca jej dziecka?

W powieści bohaterowie muszą mierzyć się z wieloma dylematami. Życie jednak bywa
zaskakujące i czasem wystarczy poddać się mu. ,,Trudne wybory miłości” to książka o tych najtrudniejszych wyborach życiowych, które wiążą się z konsekwencjami, z którymi
człowiek mierzy się przez całe życie. Historia Joli 👨‍👩‍👧pokazuje, że choć w życiu nic nie idzie po naszej myśli, to musimy z ufnością oddać swoje życie Bogu.
Kolejny raz urzekła mnie osoba
księdza Pawła, który nie narzuca swojego zdania i nie krytykuje wyborów wiernych tylko daje cenne wskazówki, dzięki którym bohaterowie są w stanie podjąć świadomie dobre decyzje. Polecam tę książkę, wszystkim, którym sytuacja życiowa wydaje się beznadziejna. Beata Agopsowicz kolejny raz na kartach swojej powieści udowadnia, że dobre, wartościowe życie jest możliwe tylko gdy budujemy je na trwałym fundamencie wiary, nadziei i miłości.

2030

Jola jest samowystraczalną spełnioną kobooetą,którama czas pieniądze na zamorskie wojaże, tkwi w niesformalizowanym związku z OLKIEM.Nieplanowana ciąza niecopokrzyżuje im szyki, ale jola wierzy we wspólne zycie. Koleżanka Ania informuje ją o blaskach i cieniach wczesnj ciaży. Jola od razu czuje więź z dzieckiem, ale Olek- niekoniecznie. Zaskoczony ciąża, stawia ultimatum, by się pozbyła klopotu. Kobieta ma zero wsparcia,bo matka nie żyje, aojiec ożenił się z dużó młodszą kobetą i stosunki ojca z córką się wyraźnie ochłodziły. Olek woli flirtować z Sylwią niż wspierać partnerkę. Jola odwiedza nową rodzinę ojca, zauważa, ze ten jest po prostu szczęsliwy. Ucieka od ginekologa, okazuje się że ma niedoczynnośc tarczycy,co w ciąży może być groźne. Poznaje Monikę, która traci dziecko i widzi jej ogromny ból. Komu zawierzyć swoje troski, skoro się nei wierzy?
Ciekawy jest wątek ksieza Pawła i jego dylematów moralnych, trudności w kapłaństwie, pokus by rzucić swoje powołanie. Moc modlitwy jednak daje nasym bohaterompotrzebne łaski i nadzieje na epsze jutro. ola poznaje neituzinkowego męczyznę, który opiekuje się nią nic nie oczekując w zamian. W kwietniu rodzi sie Jaś.
Marcin został perfidi=nie zdradzony przez ukochaną żónę julię, miała wielu kochanków. Z racj tego zawodu, nie lubi kobiet, ale Jola go pociąga. lekarz Marcin pragnie mieć dom i rodzinę. Asia chce połaczyć tych dwoje gdy się pokłocili. Pocałunki, zaręczyny, jest dobrym ojcem dla Jasia.Sylwia oburzona obojętnością Olka na włąsnego syna. I ozywiscie gdy Jolaumacnia się w wierze, potrafi się modlić, modlitwy zostają wysłuchane , a ślub wieńczy staranai marcina i Joli.

• Numer jeden do przeczytania
  • PRZECZYTANE 2018
  • Propozycje Kasi

Dodaj cytat z książki Trudne wybory miłości