Siostrzyczki

Amber
2016-01-01
2016-01-01
Ewa Spirydowicz

„To co się zdarzyło, już nie wróci, ale zawsze może cię odnaleźć…” – rzuciłam okiem na to zdanie, na śliczną okładkę i już wiedziałam, że ta książka musi znaleźć się na mojej półce. Powroty do zdarzeń z przeszłości, rodzinny sekret oraz czyhające niebezpieczeństwo… Jak mogłabym się nie skusić?

Madeleine i Daphne w dzieciństwie nie były „tylko” wielkimi przyjaciółkami. Nazywały się sekretnymi siostrami. Dzieliły ze sobą tajemnice, rozumiały się bez słów, a każdą chwilę spędzały razem. Jednak jedno zdarzenie sprawiło, że dziewczynki zostały rozdzielone. Ich rodziny wyjechały w różne strony, a Daphne i Madeleine przez dwadzieścia lat nie miały ze sobą żadnego kontaktu. Każda z nich starała się ułożyć życie i zapomnieć o wydarzeniach z przeszłości.

Dla Madeleine zapomnienie o pewnej nocy w jej rodzinnym hotelu, Aurora Point, jest równie niemożliwe jak utrzymanie bliskich relacji z jakimkolwiek mężczyzną. Kobieta ma problemy z bliskością i boi się komukolwiek zaufać. Za wszelką cenę stara się wymazać przeszłość z pamięci i żyć „normalnie”. Niestety, nawet najbardziej pilnowane tajemnice wychodzą kiedyś na jaw.

Madeleine po śmierci babci zostaje właścicielką sieci hoteli i tym samym jest zmuszona odwiedzić Aurorę Point. Kobieta postanawia obejrzeć opuszczone miejsce i pozbyć się demonów z przeszłości. Towarzyszy jej były agent FBI, Jack. Na miejscu okazuje się, że osoba, która znała sekret, została zamordowana. Pojawiają się również wątpliwości co do okoliczności śmierci Edith Chase - założycielki hotelu. Okazuje się, że jest ktoś, komu zależy na odkryciu tajemnicy sprzed dwudziestu lat. I jest gotowy zlikwidować każdą ewentualną przeszkodę.

Książka jest lekka i krótka przez co czyta się bardzo szybko. Znajdziemy tutaj dużo powielonych schematów, szybko możemy domyśleć się, kto jest tym „złym”. Ale mimo tego nie czułam większego rozczarowania (też nie nastawiałam się też na nie wiadomo co :)). Szkoda, że postać Daphne jest trochę zepchnięta na boczny tor. Mimo wszystko – warto.

Madeleine i Daphne w dzieciństwie nie były „tylko” wielkimi przyjaciółkami....

Oprócz ciekawej intrygi jest również wątek miłosny. Fabuła skrywa rodzinną tajemnicę, której rozwiązania podejmuje się główna bohaterka w towarzystwie nieustraszonego ochroniarza. Co z tego duetu wyniknie wiadomo. Dużo dialogów, trochę napięcia i powstała przyjemna lektura.

Świetna! Trochę psychologii, kryminologii, romantyczności..
Pokazuje że siostra to jednak siostra, niezwykła więź nawet po tylu latach, gdy się nie widziały. Książka trochę lekka, niby obyczajówka ale wartościowa, zmusza do refleksji. Widocznie odpowiednia na obecny okres w życiu. Polecam!

Świetna! Trochę psychologii, kryminologii, romantyczności..

Niestety taka sobie książeczka. Po opisie podsumowującym mozna było sie spodziewać bardziej wyrazistych a za to mniej sztampowych charakterów: on twardziel z zachodu w kowbojkach, ona - jak zawsze piekna, skrywająca tajemnice... Niby można przeczytać, ale bez żadnych fajerwerków.

Siostrzyczki to książka,której przeczytanie zajęło mi jeden wieczór. Dlaczego o tym wspominam? Ano dlatego,że jest to lekka i przewidywalna lektura, dlatego zależało mi na jej najszybszym przeczytaniu i sięgnięciu po coś bardziej ambitnego. Nie jest to zła lektura. Fabuła skrywa rodzinną tajemnicę, której rozwiązania podejmuje się główna bohaterka. Towarzyszy jej nieustraszony ochroniarz. Co z tego duetu wyniknie wiadomo. Dużo dialogów, trochę napięcia i można stworzyć przyjemną lekturę. Nie zapadnie w mojej pamięci na dłużej,ale nie żałuję, że przeczytałam.

2004

Bardzo lubię powieści sensacyjne pani Krentz. Bo zawsze prócz ciekawej intrygi jest również wątek miłosny. Tu mamy aż dwa.
Madeline po tragicznej śmierci swojej babki, zostaje właścicielką sieci hoteli. Wraz z hotelami dostaje w spadku również ochroniarza Jacka , byłego agenta FBI.
I taki człowiek jest jej teraz bardzo potrzebny, bo po tajemniczym telefonie od Toma, starego człowieka który opiekuje się jednym z hoteli na małej wysepce musi tam wrócić i stawić czoła demonom z przeszłości.
To tu rozegrała się tragedia przed 20-tu laty, po której wraz ze swoją przyjaciółką Daphne musiały opuścić wyspę. Teraz powraca i od razu zdaje sobie sprawę, że to miejsce jest jak gniazdo żmij.
Tom umiera na jej rękach i każe jej szukać tajemniczej aktówki.
Ona, Jack i Daphne która też przyjeżdża na wyspę oraz brat Jacka starają się rozwiązać tajemnicę sprzed lat. Okazuje się, że babka Madeline została zamordowana. Sami też są w śmiertelnym niebezpieczeństwie, bo ktoś bardzo chce, żeby przestali dochodzić prawdy i opuścili wyspę. Ich podejrzenie pada na bardzo bogatą i wpływową rodzinę, która od lat zamieszkuje wyspę, a teraz jeden z synów stara się o nominacje do senatu.
Bardzo dużo się dzieje w tej książce. I gdy już jesteśmy pewni, że cała sprawa ma swoje szczęśliwe zakończenie i wszystkie tajemnice zostały rozwiązane, okazuje się, że to jeszcze nie koniec. Zaskakuje nas jeszcze jeden mały szczegół,na który początkowo nie zwracało się uwagi.
Pani Krentz po raz kolejny udowodniła, że ma talent do opowiadania takich zawiłych i ciekawych historii, które nie pozwalają czytelnikowi oderwać się od lektury.

Powieść wciągająca tak, że nie oderwałam się od niej przez cztery godziny, w które przeczytałam tę książkę.
Główną bohaterką jest Madeline, która po śmierci babci odziedziczyła sieć hoteli. Ochronę jej interesów zapewnia przystojny, były agent FBI - Jack. Pewnego dnia Madeline odbiera tajemniczy telefon od dozorcy hotelu, który po tragicznych wydarzeniach opuściły z babcią osiemnaście lat wcześniej. Kiedy dociera na miejsce okazuje się, że dozorca już nie żyje, a je bezpieczeństwo jest poważnie zagrożone.

Fantastyczna książka, tak mnie wciągnęła,że nie mogłam oderwać od niej. Pierwszy raz czytam z kryminałem z taką ciekawostką. Polecam ją ☺

Przyjemna książka. Dużo bohaterów i wątków całkiem sporo. Taki romantyczny kryminał.

sensacja z romansem ,bez większych emocji .przeczytaćw leniwe popołudnie przy herbacie i sięgnąć po nową lekturę.

• W bibliotece
  • 2016