Zdrowe serce, skuteczne terapie medycyny naturalnej i alternatywnej

Okładka książki Zdrowe serce, skuteczne terapie medycyny naturalnej i alternatywnej Joel Kahn
Joel Kahn Wydawnictwo: Galaktyka zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Galaktyka
2016-05-25
2016-05-25

Książka prosta i szybko się ją czyta. Dużo tipów, które można zastosować od zaraz w życiu i które uważam mogą przynieść wiele dobrego nie tylko sercu, ale całemu organizmowi.

Lecz radzę również podejść niektórych rozdziałów z dystansem (np. tych o wegetarianizmie/weganizmie). Ukazywanie jednej strony na czarno, a drugiej na biało nie wydaje mi się rozważnym pomysłem w tego typu książce.

Ogólnie polecam.

Nasze serce to mięsień wielkości pięści, będzie pracował i rozprowadzał krew dopóty, dopóki dostarczysz mu paliwa i będziesz dbał o swoje komórki, tkanki i narządy. Dopóki mamy zdrowe serce i nic nas nie boli nie myślimy o zdrowym odżywianiu, ćwiczeniach czy suplementacji diety, ale gdy pojawiają się pierwsze objawy lub co gorsze „przechodzony zawał”, wtedy przeszukujemy Internet lub biegniemy do lekarza.

Dr. Joel K. Kahn w swej książce podsuwa nam naturalne metody, takie jak: odpowiednia dieta, ćwiczenia fizyczne i uwalnianie stresu, które są efektywniejsze niż nowoczesne leki i terapie inwazyjne.

Rocznie choroby serca zabijają więcej ludzi niż ginie w katastrofach lotniczych i wypadkach samochodowych.
Autor zadaje pytanie: czy jedząc myślisz o chorobach serca zanim nie dojdzie do nieszczęścia? Olbrzymia liczba ludzi umiera przedwcześnie, podczas gdy mniej więcej ¾ tych śmierci można było zapobiec.

Autor książkę podzielił na dwie części: w pierwszej zawarł wiedzę medyczną, budowę komórek i interpretację podstawowych badań kardiologicznych oraz udzielił porad jak interpretować wyniki, zaś w drugiej części opisał jak się odżywiać, jak przygotowywać zdrowe posiłki, techniki relaksacyjne (np. joga) oraz suplementacja czyli jakie zażywać witaminy, probiotyki i inne suplementy.

Drogi czytelniku potraktuj proszę tę książkę jako początek edukacji na temat zdrowego serca. Sięgnij po nią i czytaj obojętnie w jakim jesteś wieku, chory czy zdrowy, bowiem książka ta zmieni twoje życie, tak jak zmieniła moje i mojego męża.
Zacznij wprowadzać zmiany, a poprzez to będziesz czuł się lepiej.
Pamiętaj, że stan serca współgra z całym organizmem.
Wszystko co wzmacnia serce, wzmacnia też całe twoje ciało, każdą jego komórkę.
Odzyskasz wtedy więcej energii i lepszy nastrój.
Na koniec życzę Ci powodzenia i jak pisze autor „Niech Twoje serce bije długo i zdrowo”

Moja ocena 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

Książka specjalistyczna, więc nie dla każdego. Jeżeli już po nią sięgniemy, to dowiemy się wielu ciekawych rzeczy. Naprawdę warto

W szkołach i mediach nie dowiemy się tego, w jaki sposób chronić swoje serce. Ludzie po prostu się tym nie interesują, a to poważny błąd. Życie jest naprawdę kruche i szkoda tracić je bez powodu. Zwłaszcza, że istnieje wiele sposobów, aby utrzymać się w dobrej kondycji fizycznej. Polecam tą książkę każdemu, kto chce być zdrowszy lub chce pomóc chorym krewnym.

Ludzie coraz częściej zapadają na różnego rodzaju choroby cywilizacyjne. Części z nich można by z łatwości uniknąć. Zbilansowana dieta, ruch, wizyty profilaktyczne – przecież to wcale nie jest takie trudne. A mimo to wiele osób w dalszym ciągu ma z tym problem. Po lekturze „Zdrowego serca” nawet oni powinni przekonać się, jak ważne jest dbanie o zdrowie – w tym serce. Doktor Joel Kahn – światowej sławy specjalista kardiologii metabolicznej, zdradza nam jak można to robic.

Dobra książka w przystępnej cenie. Można się z niej dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.

• Health
  • ! BŚ
  • STOP.3. Odzywianie propozycje do przeczytania

Dodaj cytat z książki Zdrowe serce, skuteczne terapie medycyny naturalnej i alternatywnej