Podejmij wyzwanie

Galaktyka
2016-03-07
2016-03-07
Piotr Cieślak

Kobieta dla kobiet, przedstawia piękną wizję świata, w którym kobiety podejmują wyzwania - swoje najskrytsze marzenia, powołania. Zachęca, motywuje, dobre wskazówki do nas kieruje. Pełna troski o siebie, i nawet jeśli coś nie wychodzi, by nie czynić z części siebie wroga, ale sprzymierzeńca. I by żyć swoim życiem, słuchać co intuicja podpowiada.

Naprawdę dobry poradnik koncentrujący się na „wewnętrznym krytyku”. Daje narzędzia, jak tego wewnętrznego krytyka rozpoznać i jak nie dać mu się stłamsić.

Ta książka trafiła do mnie, kiedy szukałam rozwiązań jak ruszyć do przodu, jak bardziej rozwinąć skrzydła. To pierwsza pozycja z cyklu książek tak zwanej "pracy nad sobą". Sięgnęłam, przeczytałam i nie żałuję! Ta książka to takie zajrzenie do swojego wnętrza i zapytanie siebie czego tak naprawdę chcemy, co jest tylko i włącznie nasze. Warto podjąć wyzwanie by zmienić swoje wnętrze, marzenia wtedy przyjdą same, bo to co piękne, dobre dla nas zawsze przychodzi do nas łatwo. Polecam!

Sięgnęłam po tą książkę z polecenia i nie żałuję. Jest to poradnik dla kobiet takich jak ja, które chcą zmienić swoje życie, niestety zawsze pojawia się jakieś ale. W tej książce Tara Mohr prezentuje problemy z jakimi się stykamy i w jaki sposób możemy z nimi walczyć, aby w końcu podjąć wyzwanie i walczyć o swoje marzenia. Na pewno jeszcze nie raz sięgnę po nią, ale już teraz z nadzieją patrzę w swoją przyszłość i zamierzam walczyć o lepsze jutro.

Dopiero to otwarciu książki zauważyłem, że jest to poradnik dla kobiet lecz nie zniechęciło mnie to. Spora część tematów poruszanych w książce dotyczymy obydwu płci. Rozdziały są krótkie ale za to treściwe, zakończone pytaniami i najważniejszymi wnioskami. Można do tej książki wracać :)

Poradnik Tary Mohr” Podejmij wyzwanie”, wydawnictwa Galaktyka, to nietuzinkowy poradnik dla kobiet. Fajna książka dla inteligentnych kobiet, które nie wierzą w siebie. Autorka, pracująca jako coach stara się wyjaśnić kobietom skomplikowany świat zdominowany przez mężczyzn. W ciekawie prowadzonej narracji popartej licznymi przykładami opartymi na bazie doświadczeń, stara się przekonać kobiety, że zachowawcze postawy nie są dobre nie tylko dla nich samych, ale przede wszystkim dla świata, który nie może w pełni korzystać z kobiecej wrażliwości, doświadczeń czy talentów, które kobiety przeżywają nie tylko w życiu rodzinnym, ale również zawodowym czy w przestrzeni społecznej.
Poradnik rozpoczyna się wstępem, w którym autorka wyjaśnia swoją filozofię, i opisując fragmenty autobiografii, wskazuje na ważną rolę wychowania i nawyków rodzinnych, które wywarły duży wpływ na jej postawę życiową i są fundamentalne dla opisywanego zjawiska.
Książka składa się z 10 rozdziałów. Każdy rozdział podzielony jest na krótkie fragmenty zawierające treści merytoryczne. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie pytań w tytule tych fragmentów, co powoduje, że czytelniczka bardziej skupia się na treści poszukując w tekście odpowiedzi. Innym ważnym elementem rozdziału są ćwiczenia, które pozwalają czytelniczkom na spotkanie z omawianą problematyką i ukierunkowują myśli. Każdy rozdział zawiera też pytania kontrolne, które porządkują refleksje powstałe po przeczytaniu treści, oraz najważniejsze wnioski, w których autorka jeszcze raz skrótowo stara się podsumować to, co miała do przekazania czytelnikowi. Liczne elementy rozdziału bardziej jednak w mojej opinii powodują chaos niż uporządkowanie treści, ale mogą być dla niektórych czytelniczek pomocne w wizualizacji opisywanego problemu.
Zagadnienie samo w sobie z jednej strony jest ważne tylko dla kobiet, bo to im poświęca autorka swoje rozważania. Stara się je przekonać do podejmowania wyzwań, identyfikacji i współpracy z wewnętrznym krytykiem, odnalezieniem głosu wewnętrznej mądrości czy nowym spojrzeniem na lęk, którego każdy chyba doświadcza. Postuluje pożegnanie się z nawykami grzecznej uczennicy, wyjście z ukrycia po to aby podejmować wyzwania we właściwym czasie, a nie odkładanie ich na później oraz nawołuje do nieutrudniania sobie życia, czyli ograniczenie skłonności do pracoholizmu czy nadmiernego perfekcjonizmu.
Ocena 9/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl