Wstyd. Jak lepiej go rozumieć i nie pozwolić, żeby zatruwał nam życie

Anna Dodziuk Wydawnictwo: Charaktery Seria: Bliskie wsparcie poradniki
2018-01-01
2018-01-01
Charaktery
psychika zdrowie psychiczne emocje wstyd związki relacje charaktery psychologia socjologia alkoholizm uzależnienie terapia

Warto przeczytać tę książkę.

Książka dobra, ale nie doskonała. Książka nie zawiera zbyt wielu ćwiczeń do pracy samodzielnej, raczej zaleca terapię. Niemniej jednak myślę, że warto przeczytać to, co zostało w niej zawarte i skorzystać z tego co jest bo wskazówki są pomocne.

Ta książka może być pierwszym krokiem do rozpoczęcia pracy nad sobą. Znalazłam kilka fajnych ćwiczeń, które uświadomiły mi, że problem jest, ale do pokonania.

Na półkach: , , , ,

W tej niedużych gabarytów książce Anna Dodziuk opisuje czym jest wstyd, jakie są jego źródła, jakie są sposoby zawstydzania. Wyróżnia wstyd konstruktywny i destrukcyjny. Podaje kilka zalet "dobrego" wstydu, który w odróżnieniu od wstydu destrukcyjnego, ma za zadanie uwrażliwiać człowieka na niektóre sytuacje z jakimi przychodzi mu się zmierzyć w codziennym życiu.
Jednakże...

Bardzo przystępnie napisana. Zważywszy na skomplikowane, bardzo rzadko poruszane (tak w psychologii jak literaturze) zagadnienie wstydu. Pigułka, niezbędnik tak dla zainteresowanych tematem, jak i dla tych, którym wydaje się, że wszelkie blokady, wybrakowania i ułomności natury ludzkiej, wcale ich nie dotyczą ;)

Pani Dodziuk dobrze się słucha, ale jej książki są dość płytkie merytorycznie, co dla bardziej zaawansowanego czytelnika literatury psychologicznej może stanowić problem.

• Psychologia
  • Psychologia dla amatora
  • Poradnik
  • Psychologia przeczytane
  • Must have 2019
  • Chcę przeczytać - psychologia

Anna Dodziuk Wstyd. Jak lepiej go rozumieć i nie pozwolić, żeby zatruwał nam życie Zobacz więcej