Anioł stróż

Okładka książki Anioł stróż
Nicholas Sparks Wydawnictwo: Albatros Seria: Wszystkie kolory miłości literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Wszystkie kolory miłości
The Guardian
Albatros
2016-04-28
2016-04-28
Elżbieta Zychowicz
nicholas sparks romans miłość

To moje drugie spotkanie z @nicholassparks i kolejne udane, pełne ekscytacji, wzruszeń i wielobarwności miłości ale również odcieni niepokoju, smutku i szarości. Jestem bardzo poruszona cała historia i sposobem w jaki autor potrafił zespoic gatunek obyczajowy z lekkim thrillerem. Książka jest bardzo schematowa, pełna podstawowych zagrywek, które stosuje się wobec czytelnika aby poruszyć serce i dotknąć dłonią duszy. Wyrwać wszystko i doprowadzić do uronienia łzy. Na mnie to działało. Przypuszczam, że dlatego, iż w danej chwilii potrzebowałam tak trzymającej w napięciu fabuły i banalnej opowieści. W dodatku motyw psa.. Przepadłam całkowicie w tej mieszańce. Na mnie to działało. Cała ta prostota i nieoryginalność sprawiła, że weszłam w sidła, chociaż klasycznie - nie ominelo mnie podirytowanie i zniesmaczenie w stosunku do zachowania głównej bohaterki, które bywało infantylne i zbyt przerysowane. Tak samo miałam w stosunku do Mike'a, który również nie wykazywał się dojrzałością. Niemniej jednak jeśli mam spojrzeć na ksiazke pod kątem całości konstrukcji to mamy tutaj naprawdę świetny kawał lektury obyczajowo-kryminalnej z dozami romansu/thrillera. Połączenie idealne. Warte zapoznania.
~~~
IG: @szept.slow 🌼

Czytając tak entuzjastyczne opinie, czuję się wręcz niekomfortowo, dając "Aniołowi Stróżowi" zaledwie dwie gwiazdki. Wynudziłam się przeokropnie, nie mogłam doczekać się końca mojej przygody z tą książką. Mam wrażenie, że książki pana Nicholasa Sparksa dzielą się na bardzo dobre i bardzo złe - nie ma nic pomiędzy. Ta, niestety (w moim odczuciu), należała do drugiej grupy.
Natomiast wierzę, że są osoby, którym może spodobać się ta historia. Z pewnością będzie to młodsza grupa czytelnicza, która kocha psy. :)

Piękna historia! Fantastycznie napisana opowieść o sile miłości i psiej wierności. Czytałam z zapartym tchem a na końcu się popłakałam 😂

Najpiękniejsza historia na świecie!

Najpiękniejsza historia na świecie!

Ktoś, kto jest miłośnikiem psów, zakocha się w tej książce. Nasza bohaterka straciła kogoś w swoim życiu, a jej pies stał się dla niej wszystkim. Ostatni prezent od męża dla niej, który staje się jej towarzyszem i tym, który ją uratował zarówno emocjonalnie, jak i fizycznie.
Książka to zarówno romans, jak i thriller. Historia młodej wdowy, która ponownie się zakochuje.
To z pewnością szybka lektura.

To z...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książki Sparksa to taka lekka, niewymagająca lektura, która stosuje sporo łatwych chwytów, żeby człowieka trochę wzruszyć. Dobre pozycje na momenty, kiedy człowiek nie chce się nad czymś specjalnie zastanawiać, albo nie ma przestrzeni w życiu, żeby skupiać się nad czymś bardzo skomplikowanym i dogłębnym. Ot, lekkie książki, a ta najbardziej mi przypadła do gustu z tych, które kiedyś czytałam.

W tej powieści Nicholas Sparks prezentuje się w dość nieoczywisty dla siebie sposób, ponieważ po początkowej mocno obyczajowej części, fabuła zbliżyła się do ekscytującego thrillera.

I muszę przyznać, że Autor poradził sobie bardzo dobrze. Co więcej, śmiem stwierdzić, że to właśnie druga połowa podnosi w moich oczach wartość całej książki, kiedy z zapartym tchem śledziłam losy bohaterów.

Polecam zatem zarówno dla wielbicieli literatury obyczajowej jak również "lżejszych" thrillerów.

piękna książka, trzymająca w napięciu do ostatniej chwili, pełna zwrotów no i miłości :)

Autor który nie zawodzi i poziom trzyma

Autor który nie zawodzi i poziom trzyma

Na półkach: , , , , ,

Książka rozpoczyna się jak powieść obyczajowa. Młoda wdowa otrzymuje od swojego męża ( już po jego śmierci) niecodzienny prezent - szczeniaka doga niemieckiego. Pies staje się jej towarzyszem i "aniołem stróżem". Akcja zaczyna się, gdy na drodze kobiety staje atrakcyjny inżynier. Książka nabiera tempa i z powieści obyczajowej staje się mocnym thrillerem. Trzyma w napięciu do samego końca. Słuchałam audiobooka w świetnej interpretacji Anny Dereszowskiej.