Kolory tamtego lata

Richard Paul Evans literatura piękna 352 str.
The Last Promise

Znak
literatura piękna
Evans powieść obyczajowa

Kup książkę

Tak to jest to co lubię najbardziej w powieściach romantycznych ! Jestem wzruszona i daje ją do moich ulubionych książek. Polecam jeśli lubicie sie wzruszyć nawet popłakać ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Piękna, wzruszająca opowieść o wielkiej miłości i obietnicach, które czasami z powodu przeciwności losu zostają złamane. Ale prawdziwa miłość nigdy nie zapomina bo w końcu "nie możesz obiecać, że nie będziesz kogoś kochać".
POLECAM!!!

To moje pierwsze spotkanie z tym autorem i jestem pozytywnie zaskoczona. Historia jest napisana pięknym językiem i czyta się ją bardzo szybko. W tej książce zawarte jest wszystko co potrzeba, by się zrelaksować - lato, Włochy, miłość i oczywiście wspaniałe zakończenie.

"Utracić miłość to nieszczęście. Ale nigdy nie kochać to tragedia."

Piękna historia o miłości. Urzeka delikatnością, nienachalnością, dobrocią. Richard Paul Evans ma dar pisania w sposób niezwykły, ciepły, piękny.

Każda młoda dziewczyna marzy o wielkiej i romantycznej miłości, podobnie było z Elianą. Życie zaczyna przypominać więc sen kiedy udaje jej się wyrwać z kowbojskiego Vernal w objęciach przystojnego Włocha. Czy to aby na pewno piękny sen i miłość na którą czekała całe życie? R.P. Evans namalował piękną historię w kolorach tamtego lata, skąpaną w promieniach toskańskiego...

szczerze mówiąc nigdy nie byłam jakąś fanką romansów. zawsze ciągnęło mnie o wiele bardziej do historii kryminalnych z krwią, a nie miłością w tle. ta tutaj jednak totalnie mnie zauroczyła i niesamowicie miło było do niej wrócić, możecie mi wierzyć!

dostałam kolory jakiś czas temu (może nie jakiś czas, a parę lat temu) na urodziny. wtedy jeszcze do końca nie zrozumiałam...

Opowieść ta jest znana w Polsce również jako Ostatnia obietnica. Opowiada ona o zderzeniu dwóch kultur – włoskiej i amerykańskiej, o urokach toskańskiej wsi, o ludzkich dramatach ukrytych za sekretami i o marzeniach odsuniętych na bok z powodu złych wyborów. Od pierwszej strony pokochacie zarówno urokliwą włoską rzeczywistość, jak i dwoje głównych bohaterów, których drogi...

Cieszy mnie, że również w przypadku tej książki autor trzyma nas w napięciu do samego końca.

Sięgając po tą książkę miałam większe oczekiwania. Tymczasem nieco się rozczarowałam. Sporą część książki zajmują opisy topografii miasta i malarstwo twórców włoskich. Reszta to niczym niewyróżniający się romans.

Dyskusje

2 173