Kolory tamtego lata

2012-05-21
Hanna de Broekere
Zaczytaj się
Evans powieść obyczajowa

Kocham tą książkę! Historia Eliany tak dotknęła mojego serca, że wracam do niej wręcz co rok i czytam na nowo, tak samo się rozczulając. Polecam :)

Przeczytałam już dosyć dawno tę powieść, ale pamiętam, że była sielska - mimo trudnej sytuacji głównej bohaterki (uwaga na spoilery) wprowadziła mnie w błogi stan i czytałam ją z przyjemnością. To był mój początek z twórczością Evansa, i niecierpliwie się by poznać więcej jego dzieł tego typu.

Czy da się napisać pozytywny romans, w którym kobieta zdradza męża, ponieważ jest nieszczęśliwa w multikulturowym małżeństwie, a los zsyła jej krajana na letni romans, z którego buduje się głębsze uczucie?
Cóż, widać można. I to piórem mężczyzny. Dużo w tej powieści wrażliwego zrozumienia dla niewiernej małżonki, zwłaszcza, że mąż też nie jest święty. Bo gdyby był, to ocena...

Uwielbiam Evansa za jego piękne historie o miłości. Czyta się je lekko, szybko. Bohaterowie są może nieco wyidealizowani ale zawsze znajdą się w nich takie cechy, z którymi łatwo się utożsamić.
Idealna lektura na wakacje lub dla każdego kto chce się na chwilę oderwać od rzeczywistości :)

Eliana jest młodą, urodziwą kobietą. Wyjeżdża ze swojej rodzinnej miejscowości w Stanach (Vernal w stanie Utah), aby rozpocząć nowy rozdział w życiu u boku poślubionego jej męża, Maurizia. Mieszkają we Włoszech, w słonecznej willi Randole znanej z uprawy czarnej oliwki oraz przyrządzania i eksportowania wina.
Maurizio z czasem się zmienia, co jest zaskoczeniem dla Eliany....

Powieść o miłości, o wzlotach i upadkach życia codziennego, a wszystko to rozgrywa się w pięknej scenerii. Malownicze i słoneczne Włochy opisane w książce przenoszą czytelnika do zupełnie innego świata. Czułam powiew wakacji, widziałam te piękne widoki opisywane przez autora...

Kolejna powieść, która pozwala oderwać się od codzienności, przenosi nas do malowniczej...

Jeżeli lubicie takie typowo życiowe książki, w których nic nadzwyczajnego się nie dzieje, to możecie sięgnąć, ale jeżeli szukacie wrażeń to ta książka niewiele Wam ich zapewni. Generalnie uważam książki Evansa za bardzo dobre i lubię je czytać, ale ta była średnia, albo mi się już po prostu przejadły jego powieści.

Kolejna książka Evansa w mojej biblioteczce. Bardzo lubię tego autora i jego sposób pisania, faktem jest , że autor w bardzo prosty sposób i naturalny poznaje akurat osoby które skrywają bardzo ciekawą i romantyczną opowieść i pozwalają mu ją napisać w swojej książce. Historia akurat tych dwoje ludzi daje nam dowód , że jednak miłość daje drugą szanse. Polecam;)

Tak to jest to co lubię najbardziej w powieściach romantycznych ! Jestem wzruszona i daje ją do moich ulubionych książek. Polecam jeśli lubicie sie wzruszyć nawet popłakać ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Dyskusje

2 229