Słowo niemowy. Wybór opowiadań

Julio Ramón Ribeyro Wydawnictwo: Universitas Seria: Las Américas. Nieznana klasyka literatury latynoskiej literatura piękna
Cuentos fríos y El que vino a salvarme
Tomasz Pindel, Nina Pluta
Universitas
peru literatura iberoamerykańska opowiadania krótka proza tomasz pindel literatura latynoamerykańska literatura peruwiańska
Cuentos fríos y El que vino a salvarme
literatura piękna
Tomasz Pindel, Nina Pluta
Las Américas. Nieznana klasyka literatury latynoskiej

Julio Ramon Ribeyro to XX-wieczny pisarz peruwiański. Mniej znany w Polsce niż pochodzący również z Peru Mario Vargas Llosa. Nie mniej jednak ważny dla znawców i miłośników literatury latynoskiej i nie tylko.
Uznawany jest za mistrza nowelistyki.
Jego opowiadania są proste, nie ma w nich zbędnych i wielkich słów. Bez moralizatorstwa i pouczania opowiada historie, w których...

Najpierw, chcę wyrazić uznanie autorowi przekładu, Tomaszowi Pindelowi. Układ opowiadań i ich dobór, pozwala w sposób progresywny poznawać twórczość pisarza. Z każdym kolejnym opowiadaniem, rósł mój zachwyt nad twórczością autora.

Przechodząc do samych opowiadań, trudno mi napisać coś więcej niż: rewelacja. Jeżeli miałbym wybrać to, co zrobiło na mnie największe wrażenie i...

Dyskusje

• 2018