Samotna gwiazda cz. 2

Okładka książki Samotna gwiazda cz. 2 Paullina Simons
Okładka książki Samotna gwiazda cz. 2
Paullina Simons Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Mistrzyni opowiadania pięknych historii literatura obyczajowa, romans
Mistrzyni opowiadania pięknych historii
Lone star
Świat Książki
2018-01-31
2018-01-31
Katarzyna Malita

Przeciętna książka. Można przeczytać ale nie ze trzeba.

Przeciętna książka. Można przeczytać ale nie ze trzeba.

Przyjemna do czytania, widać że autorka lubuje się w tej tematyce powieści

Przyjemna do czytania, widać że autorka lubuje się w tej tematyce powieści

Przecudna,przyjemna książka chwyta za serce.Spędziłam z powieścią miły zieczór.Czyta się świetnie.

Ta Pani pisała już lepsze powieści. Niniejsze tomiszcze to taki trochę przelot po Europie Środkowo-Wschodniej. Niby jest Estonia, niby jest Kraków, niby finalnie bohaterom udaje się przedrzeć do Włoch, ale jakieś to wszystko pokręcone i niespójne. Dłuży się tam, gdzie nie powinno, przyśpiesza tam, gdzie powinno być smakowane.

Simmons nie zawodzi.

Simmons nie zawodzi.

1984

Za kilka nieścisłości odjęłabym jeden punkt, ale uznaję, że to nie jest książka historyczna, tylko fikcja.
Bardzo wciągająca!

Bardzo wciągająca!

Nie wszystko, co polecają mi bibliotekarze, jest dobre. Ta książka była jedną wielką męczarnią i nie jestem w stanie doczytać jej do końca. Nazywanie jej wybitną jest dużo na wyrost.

Dla mnie książka jest najzwyczajniej nudna. Być może powinnam po nią sięgnąć w okolicach "studiów". Jako dorosła osoba szukam ukojenia w innych historiach. Daję 2, bo mimo wszystko ma dużo pozytywnych ocen, więc w czyjeś gusta trafia. Ja nie mogę czytać dalej... Po prostu nie mogę...

Czasem miłość jest tak blisko a my szukamy tak bardzo daleko. Wspaniała opowieść pełna historii prawdziwych. Polecam gorąco

Jak dla mnie ta powieść opowiada dwie historie. Jedna opowiada o szukaniu miłości, tęsknocie, trudnych wyborach a druga to opis tragicznych losów Żydów podczas II wojny światowej. Trzeba przebrnąć przez długi początek zanim losy bohaterów wciągną czytelnika do swojego świata.

Od samego początku ta książka jakoś mi nie pasowała , ale mimo wszystko przeczytałam ją do końca. I zdecydowanie nie należy do moich ulubionych. Jest zbyt chaotyczna , nieuporządkowana, niektóre sceny są lepiej opisane , a inne ważne tylko pobieżnie. Historia głównych bohaterów też nie była moim zdaniem wystarczająco Dobrze opisana .

• Paullina Simons
  • 2016