Wedge's Gamble

Okładka książki Wedge's Gamble Michael A. Stackpole
Okładka książki Wedge's Gamble
Michael A. Stackpole Wydawnictwo: Bantam Spectra Cykl: X-Wingi (tom 2) fantasy, science fiction
X-Wingi (tom 2)
Wedge's Gamble
Bantam Spectra
1996-06-01
1996-06-01
star wars x-wing x-wings x-wingi

Okładka książki Star Wars: X-Wingi: Eskadra Łotrów #5 Steve Crespo, McLean Hall Gary, Drew Johnson, John Nadeau, Michael A. Stackpole
Star Wars: X-W... Steve Crespo, McLea...
Okładka książki Star Wars: X-Wingi: Eskadra Łotrów #4 Steve Crespo, Jim Hall, Drew Johnson, John Nadeau, Michael A. Stackpole
Star Wars: X-W... Steve Crespo, Jim H...
Okładka książki Star Wars: X-Wingi: Eskadra Łotrów #3 Mike W. Barr, Gary Erskine, John Nadeau, Michael A. Stackpole, Jan Strnad, Scott Tolson
Star Wars: X-W... Mike W. Barr, Gary ...
Okładka książki Star Wars: X-Wingi: Eskadra Łotrów #2 Edvin Biukovic, Jordi Ensign, Gary Erskine, Darko Macan, Perry McNamee, John Nadeau, Dave Nestelle, Cary Porter, Monty Sheldon, Michael A. Stackpole, Ryder Windham
Star Wars: X-W... Edvin Biukovic, Jor...

Sama akcja na Coruscant i całe te wojskowe akcje są strasznie nudne.
Znacznie fajniejsze są same postaci i relacje między nimi. To naprawdę jest dobre i naprawdę chce wiedzieć jak potoczą się losy tych postaci.

Romans Corrana z Mirax jest świetny, najlepszy romans świata Star Wars.

Świetnie pokazano też Borska Fei'lya, który w wielu książkach robi za zwykłego dupka-polityka. Tu zaś pokazano go jako kogoś, kto ma inne plany niż Ackbar i działa w inny sposób.

W sumie to tylko występ Winter był jakiś taki średni. Trochę sprawia wrażenie wrzuconej na siłę.

Sama akcja na Coruscant i całe te wojskowe akcje są strasznie nudne.

Romans Corrana z Mirax jest świetny, najlepszy romans świata Star Wars.

2 część z 4. Zupełnie inna niż pierwsza, dominujący jest wątek szpiegowski a konkretnie infiltracja Centrum Imperialnego przez Eskadrę Łotrów. Czyta się przyjemnie ale odnoszę wrażenie, że Łotry cierpią na syndrom Honor Harrington - świetnie latają, świetnie strzelają, świetnie infiltrują - nie mają słabych stron a to przeszkadza mi nieco w odbiorze książki. A najlepsi ludzie Imperium to tępe kanalie - mam wrażenie, że inteligentniejsze napisanie części Imperialnej poprawiłoby całą książkę.

X-Wingi II - Ryzyko Wedge'a. Druga czesc z 10 (dotychczas). Planeta Borleais zostaje zdobyta i rebelia jest coraz blizej ataku na planete Coruscant. Isard zleca stworzenie wirusa Krytos, ktory ma atakowac "obcorasowcow". Wieksza czesc lotrow zostaje zrzucona na Coruscant w charakterze szpiegow w celu oszacowania sytuacji na planecie. Dorzucono takze jeszcze watek milosny, Corran coraz bardziej zaczyna bujac sie w Mirax Booster. Ta czesc jest bardziej szpiegowska, wiekszosc akcji dzieje sie na Coruscant, a nie w przestrzeni kosmicznej.
Ogolnie fabula jest ciekawa jednak w momencie gdy zaczynaja sie opisy walk/poscigow to zaczynam ziewac. W tej czesci jest tego troche mniej. Ocena srednia. Jednak plus za cliffhangera na koncu powiesci.

Bo dokładnie zaplanowanej akcji Rebelianci przejmuja Centrum Imperialne. Znika Horn,inni chorują. Czy aby przejecie Coruscant było efektem sprawnej akcji, czy to jakaś pułapka imperialnych

Dla mnie książka wybitna,lepsza nawet niż poprzedniczka. A już za pierwszą dałem 10/10 :D
Lektura po prostu wciąga, tak że nie da się oderwać od czytania. Poza tym wątek kryminalny dodaje jej dodatkowego smaczku.
Po prostu nie mogę inaczej: 10/10.

Po prostu nie mogę inaczej: 10/10.

Bardzo wciągająca tak jak i cała seria.

Bardzo wciągająca tak jak i cała seria.

Bardzo dobra kontynuacja, szczególnie podobał mi się fragment w muzeum - propagandowy smaczek in-universe. Cała reszta też ma sens!

• Gwiezdne Wojny
  • Star Wars Legendy