Morderstwo to nic trudnego

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Nadinspektor Battle (tom 4) Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
Murder is Easy
2016-03-10
1997-01-01
Data 1. wydania:
2002-01-01
Grażyna Ronikier
Wydawnictwo Dolnośląskie
Murder is Easy
Nadinspektor Battle (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
2016-03-10
Grażyna Ronikier
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów

Seria "nieszczęśliwych wypadków", pogańskie wierzenia, miłości, zemsta, kilkoro świrów i śmierć staruszki, która twierdziła, że wie kto jest mordercą i zna imię kolejnej ofiary.

Luke Fitzwilliam staje przed wyzwaniem odnalezienia mordercy, o którym mówiła świętej pamięci staruszka i przywrócenia spokoju mieszkańcom miasteczka.

O nieee... Seria z tym nadinspektorem. Mega słaba sprawa. Tylko dziesięciu murzynków i Marple lub Poirot!

Przeczytałem wszystkie książki A.C. praktycznie ;) .

Bardzo ciekawa fabuła. Za każdym razem podejrzewałam kogoś innego. Polecam!

Kolejna perełka Agathy Christie.
Pomysł świetny i wykonanie równie dobre.
Czyta się bardzo fajnie, idealna pozycja kiedy ma się za dużo czasu i nie można wychodzić z domu.
Mam wrażenie, że w porównaniu z innymi książkami autorki, tu bohaterowie są bardziej wyraziści i naprawdę mistrzowsko wykreowani. Poza tym powieść jest bardzo rozmaita, jak stół zastawiony wieloma...

Książka jakoś mocno mnie nie wciągnęła, ale jest to jak najbardziej poprawny kryminał. Część wątków jest bardzo przewidywalna, ale ostatecznego rozwiązania sprawy nie udało mi się zgadnąć i za to ogromny plus.

Kolejna powieść w której pojawia się inspektor Battle. Ciężko tu bowiem mówić o jakieś serii z tym bohaterem, skoro pojawia się dopiero na sam koniec i praktycznie nie ma żadnego wpływu na fabułę, równie dobrze mógłby to być detektyw Rutkowski.
Co do samej książki to intryga jest dość klasyczna: zamknięta społeczność gdzieś na peryferiach miasta, morderstwo i podejrzani,...

Niestety jak zwykle zbyt naciągana historia.

Rok 2019 zaczął się dla mnie kiepsko, książek niewiele na koncie... nieco rozczarownaa "Ciałem" Tess Gerristsen wzięłam się za czytanie mistrzyni kryminałów. Już od dawna mam chęć przeczytać kilka (bądź kilkadziesiąt) książek Agathy Christie i pierwszą, która wpadła w moje ręce jest "Morderstwo to nic trudnego". Brak postaci Poirota czy Marple wcale nie jest wadą. Autorka...

Tym razem powieść nie należąca ani do cyklu o Herculesie Poirot ani do serii o pannie Marple (chociaż została zaadaptowana jako jedna z jej przygód przy okazji robionych nie tak dawno przez Brytyjczyków ekranizacji). Wbrew pozorom trochę takich kryminałów, które nie były poświęcone tym bohaterom, w dorobku pani Christie było. I dobrze, chociaż prawdę mówiąc nie do końca...

Dyskusje

2 628