Morderstwo to nic trudnego

Agatha Christie Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Nadinspektor Battle (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Murder is easy/Easy to kill
Grażyna Woyda
Prószyński i S-ka
kryminał morderstwo
Murder is easy/Easy to kill
Nadinspektor Battle (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
Grażyna Woyda
kryminał morderstwo

2092

Miła odskocznia po „Pierwsze, drugie…” Wyraziste, dobrze skonstruowane postaci (zwłaszcza główny bohater). Interesując intryga. Tajemnica wyjawiona przez współpasażerkę. Śmierć tej ostatniej. Czy to wszystko sprawi, że Luke postanowi zająć się tą sprawą?
Mały minus za pomysł na wątek miłosny i sam finał.

Książka ciekawa, lekka w czytaniu jak każda z dotychczas przeczytanych przeze mnie pozycji tej autorki. Zaczynam wierzyć, że mogę wziąć na ślepo kryminał Pani Christie i cieszyć się lekką i niezobowiązującą lekturą.

Fabuła opowiada o policjancie, który wracał do Londynu pociągiem. Tak się złożyło, że dzielił przedział z pewną staruszką, która zdradziła mu, że jedzie do...

Seria "nieszczęśliwych wypadków", pogańskie wierzenia, miłości, zemsta, kilkoro świrów i śmierć staruszki, która twierdziła, że wie kto jest mordercą i zna imię kolejnej ofiary.

Luke Fitzwilliam staje przed wyzwaniem odnalezienia mordercy, o którym mówiła świętej pamięci staruszka i przywrócenia spokoju mieszkańcom miasteczka.

O nieee... Seria z tym nadinspektorem. Mega słaba sprawa. Tylko dziesięciu murzynków i Marple lub Poirot!

Przeczytałem wszystkie książki A.C. praktycznie ;) .

Bardzo ciekawa fabuła. Za każdym razem podejrzewałam kogoś innego. Polecam!

Kolejna perełka Agathy Christie.
Pomysł świetny i wykonanie równie dobre.
Czyta się bardzo fajnie, idealna pozycja kiedy ma się za dużo czasu i nie można wychodzić z domu.
Mam wrażenie, że w porównaniu z innymi książkami autorki, tu bohaterowie są bardziej wyraziści i naprawdę mistrzowsko wykreowani. Poza tym powieść jest bardzo rozmaita, jak stół zastawiony wieloma...

Książka jakoś mocno mnie nie wciągnęła, ale jest to jak najbardziej poprawny kryminał. Część wątków jest bardzo przewidywalna, ale ostatecznego rozwiązania sprawy nie udało mi się zgadnąć i za to ogromny plus.

Kolejna powieść w której pojawia się inspektor Battle. Ciężko tu bowiem mówić o jakieś serii z tym bohaterem, skoro pojawia się dopiero na sam koniec i praktycznie nie ma żadnego wpływu na fabułę, równie dobrze mógłby to być detektyw Rutkowski.
Co do samej książki to intryga jest dość klasyczna: zamknięta społeczność gdzieś na peryferiach miasta, morderstwo i podejrzani,...

Niestety jak zwykle zbyt naciągana historia.

2 636
  • Agatha Christie