Wspaniałe życie

W.A.B.
2016-03-02
2016-03-02
Robert Ziębiński Dzika Banda powieść pijacka powieść kryminalna

Okładka książki Sabat. Antologia. Tom 1 Wojciech Chmielarz, Marta Guzowska, Łukasz Orbitowski, Łukasz Radecki, Guy N. Smith, Robert Ziębiński
Sabat. Antolog... Wojciech Chmielarz,...
Okładka książki Sabat. Antologia. Tom 2 Wojciech Chmielarz, Marta Guzowska, Łukasz Orbitowski, Łukasz Radecki, Guy N. Smith, Robert Ziębiński
Sabat. Antolog... Wojciech Chmielarz,...

Picie jako ciągota literacka

Chłodny skurwysyn traci kontrole nad chlaniem więc idzie na terapię AA .mp3

Przewidywalne i denerwujące jak snobistyczny główny bohater który jest wspaniały a wszystko dookoła nie - na szczęście potem mięknie mu fajka. Duża część to wynurzenia wspomnień typu "panie autor po co nam to opowiadasz?", obsesja na punkcie seksu oralnego, pianie do klasyków kina, rocka itd. Czarnego humoru bardzo mało, raczej pretensjonalno-narzekaniowy ton. Czasami było zabawnie ale komizm sytuacyjny cienki, porównania głównie nieśmieszne. Poboczne wątki mi nie siadły oprócz jednego który został potraktowany po macoszemu. Na końcu jako zabieg stylistyczny recykling treści z początku książki, mam wrażenie że niepotrzebny. Całość odbiera się jak pijanego kumpla którego lubisz ale po pijaku pierdoli i lepiej jakby sobie już poszedł. Mimo nieprzychylnej recki gratki dla autora za wyjście z nałogu.

Chłodny skurwysyn traci kontrole nad chlaniem więc idzie na terapię AA .mp3

Zbitek kilku ciekawych historii z kilkoma mniej z dodatkiem żenujących . Mimo niby prostego przekazu nie wiem co autor miał na myśli. Czytanie tej książki ciągiem nie ma sensu. Polecam rozłożyć na kilka miesięcy po rozdziale na tydzień.

Rewelacja! Świetne poczucie humoru, które od razu do mnie trafiło. I brawa za dobry i jakże prawdziwy opis interwencji terapeutycznych. Książka opowiadająca o uzależnieniu, ale przede wszystkim o trudnej drodze wychodzenia z niego. Bohater, pomimo, że czasem zdradza, rucha, rzyga, kłamie, no i sika na blok, który go jakoś tam wkurza jest człowiekiem z krwi i kości, którego trudno nie lubić. No i jeszcze pisze, skubany dobrze pisze, w ramach niemyślenia o alkoholu i kokainę pisze naprawdę wciągający kryminał;-) Książka dla wszystkich chcących przestać i jakoś żyć: "łatwo nie będzie". A ja sięgam po inne książki Ziębińskiego. Czuję się zachęcona. Polecam.

Ocena : 9.
Byłem nad morzem na wakacjach i się tak alkoholizowałem przyjemnie. Za 8 zł w Mielnie kupiłem.
Bardzo mi się podoba. Życiówka. Może wielu z was się wydaje że autor koloryzuje, ale w dużej mierze życie alkoholika tak wygląda.
1. Zabawa 2.problem.3szukanie pomocy. 4 Nowe monotonne życie.
Nie czytałem książki która bohater stara się napisać. Uznałem ją za zbędną.

Ocena : 9.
1. Zabawa 2.problem.3szukanie pomocy. 4 Nowe monotonne życie.
Nie czytałem książki która bohater stara się napisać. Uznałem ją za zbędną.

Dopiero trzecia książka wysłuchana podczas moich wycieczek rowerowych. Sama fabuła niezbyt odkrywcza: zmagania alkoholika z nałogiem i próbami wyzwolenia się od niego. Historia bardzo prawdziwa, czasami śmieszna, momentami irytująca seksizmem ale bardzo bardzo dobrze zinterpretowana przez pana Tomasza Sobczaka.

Dobra. Mocna. Warto przeczytać. Wciągająca. Trochę zbyt wulgarna, ale rozumiem co chciał przekazać autor. Polecam dla DDA. Osobiście zabrakło mi rozliczenia się bohatera ze swoim dzieciństwem. Ten temat był tylko troszeczkę poruszony. Zakończenie książki niby pozytywne, alkoholik nie jest już czynnym alkoholokiem, jednak nie do końca pozytywne. Chętnie bym przeczytała kontynuację książki- jak bohater żyje,czy trwa w trzeźwości, może ułoży sobie życie,założy rodzinę,a wszystko to dzięki przepracowaniu dzieciństwa.
Ogólnie- szczerze polecam. Cieszę się,że ta pozycja wpadła mi w ręce.

Książka o alkoholiźmie i alkoholiku. Podobna do innych w tym temacie, ale jednak nie taka sama. Miejscami zabawna, miejscami żenująca.
Można, ale nie trzeba.

Można, ale nie trzeba.

Świetnie napisana powieść o człowieku który najpierw nie zdaje sobie sprawy ze swojej choroby. Jej na imię ALKOCHOLIZM. Dużo wulgaryzmu i sexu też wulgarnego ale czyż nie tak panowie na co dzień większość z nas się wyraża w gronie kumpli???

Autor do jednej książki wrzucił co najmniej trzy pomysły, które mogłyby stanowić odrębną całość. Jak dla mnie zbyt dużo grzybków w barszczu.

To moja pierwsza styczność z Robertem Ziębińskim i już wiem, że nie ostatnia :) Ta pozycja to istny majstersztyk. Kilka opowiadań w środku powoduje, że czyta się to na jednym tchu. Polecam !

• 2016
  • Audiobooki