We tajnyj sużbie ślōnskij nacyje

Okładka książki We tajnyj sużbie ślōnskij nacyje
Marcin Melon Wydawnictwo: Silesia Progress Cykl: Kōmisorz Hanusik (tom 2) Seria: Seria ze Zicherkōm kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Kōmisorz Hanusik (tom 2)
Seria ze Zicherkōm
Silesia Progress
2015-01-01
2015-01-01
9788393619078
fantastyka

Okładka książki Tarnowskie Góry Fantastycznie 2 Jakub Bielawski, Michał Cetnarowski, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Grzegorz Janusz, Marta Kładź-Kocot, Paweł Matuszek, Marcin Melon, Sławomir Nieściur, Tadeusz Oszubski, Romuald Pawlak, Bernadeta Prandzioch, Michał Studniarek, Aleksandra Zielińska
Ocena 7,4
Tarnowskie Gór... Jakub Bielawski, Mi...
Okładka książki Co by pedzioł Szekspir? Marcin Melon, Jacek Zygmunt
Ocena 8,0
Co by pedzioł ... Marcin Melon, Jacek...

Po drugim tomie niezmiennie podziwiam autora! Jestem Ślązaczką, choć może bardziej, jak "Polką ze Śląska" :) ale sama nie zrozumiałam na 100% wszystkiego, a wielu słów już się nauczyłam. Jestem fanką "autoka" i "mobiloka" (dla niewtajemniczonych: auta i komórki. Już zaczynam trzeci tom.

Super książka!

Wydawałoby się, że po „srogij chaji” (tł. „ogromnej kłótni”) na Śląsku zapanował spokój, którego nic nie jest w stanie zakłócić. A jednak Kōmisorz Hanusik po pięciu latach powraca „We tajnyj sużbie ślōnskij nacyje”, a wszystko z powodu (nie)jednego warszawiaka i śląskiego piosenkarza.

Co sprawia, że komisarz Achim Hanusik wraca na służbę? Wcale nie wprowadzony zaraz po...

Część druga równie dobra jak pierwsza, momentami nawet lepsza. Aż strach się bać co wymyśli autor przy części 7,8

Język śląski na najwyższym poziomie, można się z tej książki nauczyć bardzo porządnie godać.

• 2022
  • 2021
  • Gōrny Ślōnsk - ślōnskŏ
  • Kryminał
  • Audiobook
  • Stosik

Dodaj cytat z książki We tajnyj sużbie ślōnskij nacyje