Fantastyczne konstrukcje

2016-02-08
2016-02-08
9788328111943

Kolorowanie tylko dla dzieci? Teraz już nie, kolorowanie pobudza nasze szare
komórki, relaksuje i pomaga nam w ćwiczeniu koncentracji i rozwija wyobraźnie nawet u dorosłych.

W sklepach możemy dostać coraz więcej takich produktów jak kolorowanka "Fantastyczne konstrukcje". Jest dużego formatu wygodna w użytkowaniu, zawiera niebanalne budowle te prawdziwe, jak i te wymyślone. Niesamowicie wpływa na wyobraźnię. Kolorowanka jest cudownie przemyślana, ujrzymy tam również piękne kolarze.

Twórcą ich jest McDonald Steve który już na swoim kącie ma już inną kolorowanka dla dorosłych "Niesamowite miasta". Może zdawać się że skoro to
są budowle, to zabraknie nam w kompozycji zieleni. Nic bardziej mylnego, ponieważ tytułowe "Niesamowite konstrukcje" osadzone są w naturalnym krajobrazie.

Niech nie ogranicza nas rzeczywistość kolorujmy i spełniamy marzenia.
Natanael, lat 16
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com

Kolorowanie tylko dla dzieci? Teraz już nie, kolorowanie pobudza nasze szare

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Kolorowanki dla dorosłych już na dobre zagościły w sercach Polaków. Są takim samym niekwestionowanym hitem jakim były we Francji. Kolorują wszyscy – i mali i duzi. Wybór jest ogromny i wśród tych antystresowych dzieł można znaleźć bardzo ciekawe pozycje.

Takim przykładem są „Fantastyczne konstrukcje” i „Fantastyczne miasta” Steve'a McDonalda, które pełne są prawdziwych i wymyślonych budynków i miejsc. Jest to o tyle ciekawe, że łączymy w ten sposób przyjemne (stuprocentowy relaks) z pożytecznym (poznajemy ciekawe konstrukcje i niezwykłe miasta). Wszystkie kolorowanki są opisane. Gdy tylko najdzie nas ochota możemy przenieść się np. do Nowego Jorku czy Paryża i wypełnić je wybranymi kolorami. Te kolorowanki to prawdziwe perełki, wyróżniające się bogactwem szczegółów i oryginalnymi kształtami i wzorami. I choć wyglądają niewinnie to tylko pozory, bo gdy wprawimy kredki w ruch to zdziwimy się, ile czasu potrzeba by wypełnić jeden obrazek. Będziemy także zaskoczeni, jak bardzo wciągnie nas to zajęcie. Przez chwilę zapomnimy o wszystkich troskach, a skupimy się np. na dobieraniu kolorów.

I choć z założenia są to kolorowanki dla dorosłych to nie znaczy, że dzieci nie mogą się nimi zająć. Mój starszy syn bardzo upodobał sobie „Fantastyczne konstrukcje” i z wielkim zaangażowaniem kolorował mosty, wieżowce i zamki. Przy okazji próbował zgadywać w jakim kraju może znajdować się dana konstrukcja. Gdy tylko poznał odpowiedź to chciał obejrzeć zdjęcia w komputerze, żeby zobaczyć jak wyglądają te budowle w rzeczywistości. Była to dla niego inspiracja dla doboru barw ;-)

Kolorowanki antystresowe to bardzo fajny prezent dla wszystkich zabieganych i zestresowanych. Albo dla osób, które chcą przez moment poczuć się jak dziecko...

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Tytuł: "Fantastyczne konstrukcje".
Autor: Steve McDonald
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 60
Data premiery: 08-02-2016

Kolorowanki zawojowały już na dobre księgarnie, a my możemy wybierać czy mamy ochotę kolorować postacie z "Gry o tron", "Harry'ego Pottera", "Małego księcia", albo wzory tatuaży, zwierząt i wiele innych.

Wydawnictwo Egmont proponuje nam coś równie fantastycznego, bo kolorowanie konstrukcji znanych budowli. Mamy tu katedry, zamki, drapacze chmur, czy mosty.

Są one przedstawione niezwykle szczegółowo i na pewno spędzimy przy nich wiele godzin, by fajnie spędzić czas po pracy, odstresować się czy pobudzić wyobraźnię ☺

Format książki jest dość spory, przez co wygodnie nam jest kolorować. Na plus należy też to, że każdy rysunek jest podpisany i na osobnej stronie, przez co kolory - nawet mocnych mazaków, kredek nie będą przebijać. Skończony obrazek możemy też wyciąć i np. powiesić na ścianie. Pomysłów jest wiele i to jest chyba w tym najlepsze. Czy to będzie upominek dla zabieganego rodzica, dziecka, czy dla siebie samego - szczerze polecam.

Autor tych kolorowanek - Steve McDonald jest absolwentem Ontario College of Art and Design. Ten zapalony rysownik i podróżnik mieszkał między innymi w Arabii Saudyjskiej, Indiach, Indonezji i we Włoszech. Przemierzył też wzdłuż i wszerz rodzinną Kanadę - samochodem, autobusem, helikopterem, statkiem i pieszo. Zawsze i wszędzie starał się poznać dogłębnie kulturę, lokalne zwyczaje, kuchnię i architekturę - i przede wszystkim zbadać linie, płaszczyzny i struktury. Choć korzysta z dobrodziejstw współczesnej techniki, jego ulubionymi narzędziami pracy - pozostają pióro i tusz.

Opinia opublikowana również na moim blogu: http://wiedzminka-ciri.blogspot.com/2016/03/fantastyczne-konstrukcje-steve-mcdonald.html

Tytuł: "Fantastyczne konstrukcje".
Autor: Steve McDonald
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 60
Data premiery: 08-02-2016

Wydawnictwo Egmont proponuje nam coś równie...

W "Fantastycznych konstrukcjach" znajdziemy romantyczne mosty, monumentalne katedry, potężne drapacze chmur. Szkockie Stare Miasto, rzymskie koloseum z otaczającym ruchem ulicznym, kopalnie na Alasce. Jest i Polska do kolorowania, zamek Książ w Wałbrzychu, Krzywy dom w Sopocie.

Kolorowanki mają cudownie duży format. Niektóre układają się w piękne mandale. Nie są to proste propozycje do gryzmołów. Służą do dokładnej uważnej pracy nad równiutką linią, prawie jak u architekta. A nawet do terapii sztuką (walka z bezsennością, relaks, odprężenie, uwolnienie myśli od natłoku). Efekty mogą być piorunujące. Jest tyle fantastycznych miejsc na świecie!!!

2029

Steve McDonald, to znany artysta i twórca, który najlepiej się czuje mając w ręce piórko i tusz.
We"Fantastycznych Konstrukcjach", ukazał wieżowce, zamki, mosty, niezwykłe domy, wszystko to dla naszej wygody, bowiem nie ma większego relaksu, niż dobra kolorowanka i kredki.

Zatem do pracy rodacy.Niesłychanie odprężające zajęcie, a pomyśleć, że byłem przeciwnikiem takich zabaw.Budowle przedstawione w tej kolorowance, to znane wszystkim budynki, jak Cerkiew Wasyla Błogosławionego w Moskwie, czy krzywy dom w Sopocie, ale i wymyślone budowle, jak drewniany zamek, czy betonowy sen.

Nie pozostaje nic innego, jak wziąć sprawy w swoje ręce i rozpocząć szał malowania.Polecam.

Co znajduje się w tym zbiorze fantastycznych konstrukcji? Mamy zarówno budowle i konstrukcje wymyślone, ale także prawdziwe. Będziecie mogli według własnego uznania pokolorować najważniejsze budowle europejskich miast, ale nie tylko!

Po lewej moja kolorowa wersja mostu Ponte Vecchio (Florencja, Włochy),który miałam okazję widzieć na żywo rok temu. Praca jeszcze nie jest dokończona, ale powoli do przodu – trzeba zwrócić uwagę, że kolorowanie niezwykle wciąga, a godziny mijają strasznie szybko :) Do kolorowania używam kredek Koh-i-Noor Progresso Aquarell ponieważ można je rozmazywać wodą oraz cienkopisów Stabilo, które świetnie sobie radzą w trudnych miejscach. Dla mnie ta kolorowanka to także kolorowanie wspomnień – wiele z budowli umieszczonych na kartach tego zbioru widziałam na żywo, z wieloma łączą się wspomnienia.
Nakładem Wydawnictwa ukazała się jednocześnie druga kolorowanka autorstwa tego Kanadyjskiego rysownika – „Fantastyczne Miasta”. Gorąco polecam wszystkim, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z kolorowaniem lub tym, którzy już dzielnie kolorują :)

Jest to także idealny sposób na spędzanie zbędnego wolnego czasu – a przecież takie małe, kolorowe dzieła można potem powiesić lub nawet komuś podarować :)

[ Całość recenzji na moim blogu, zapraszam: https://miqaisonfire.wordpress.com/2016/02/24/271-fantastyczne-konstrukcje-kolorowanka-steve-mcdonald/ ]

W GĄSZCZU ZDUMIEWAJĄCYCH KONSTRUKCJI

Wśród olbrzymiej różnorodności kolorowanek dla dorosłych i ich autorów, jaka wykwitła w ostatnim czasie na naszym rynku, pojawia się właśnie nowy artysta, który zdecydowanie wysokie miejsce w rankingach tych, którzy pokochali antystresowe nakładanie barw.

O kim mowa? O Steve’ie McDonaldzie, rysowniku tradycjonaliście, który jest przy okazji zapalonym podróżnikiem. Efektem jego pracy są dwa wydane właśnie po polsku tomiki z ilustracjami do kolorowania: „Fantastyczne konstrukcje” i „Fantastyczne miasta”. Mnie do sięgnięcia po „Konstrukcje…” zachęciła okładka i uważam, że był to trafny wybór. Steve bowiem na stronach książki zaprezentował kilka ciekawych rzeczy i zrobił to w świetnym stylu.

Po pierwsze: sam dobór grafik. To nie są wymyślone budynki ani miejsca wzięte z wyobraźni (choć czasem mogą tak wyglądać). Każda z zaprezentowanych tu ilustracji przedstawia autentyczne miejsca. Mamy więc tokijski budynek Fuji Television, tańczący dom z Pragi, Pałac wiatrów z Indii, Plac Czerwony a nawet – i to cieszy nas, Polaków – Krzywy Domek z Sopotu. A to tylko fragment tego, co ze swoich podróży niby pocztówki wyniósł autor.

Drugą z ważnych rzeczy jest wykonanie. Tradycyjne, tworzone piórem i tuszem, tym bardziej imponujące ilością włożonej w nie pracy, że rysowane odręcznie, bez linijki, bez ingerencji komputera. Prosto, acz skomplikowanie. Z masą niesamowitych detali i niezwykłym ujęciem całego planu. Stopień drobiazgowości poszczególnych plansz jest niemal niespotykany w innych, podobnych publikacjach.

Poza tym Steve przygotował kilka mandali opracowanych na podstawie wcześniejszych prac, dla tych, którzy mieliby ochotę na nieco bardziej fantastyczne podejście do tematu.

Złóżcie to wszystko razem i co otrzymacie? Świetną pozycję dla fanów kolorowania. Bardzo udaną, wymagającą, przyjemną dla oka i przy okazji zabierającą nas w podróż dookoła świata pozycję, którą bardzo Wam polecam.

Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/02/22/fantastyczne-konstrukcje-steve-mcdonald/

W GĄSZCZU ZDUMIEWAJĄCYCH KONSTRUKCJI

• 2016r.
  • 2016
  • Współpraca
  • Posiadam na własność :)
  • Od Wydawnictw
  • Recenzje na moim blogu.

Dodaj cytat z książki Fantastyczne konstrukcje