Fantastyczne miasta

Egmont Polska
2016-02-08
2016-02-08

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Kolorowanki dla dorosłych już na dobre zagościły w sercach Polaków. Są takim samym niekwestionowanym hitem jakim były we Francji. Kolorują wszyscy – i mali i duzi. Wybór jest ogromny i wśród tych antystresowych dzieł można znaleźć bardzo ciekawe pozycje.

Takim przykładem są „Fantastyczne konstrukcje” i „Fantastyczne miasta” Steve'a McDonalda, które pełne są prawdziwych i wymyślonych budynków i miejsc. Jest to o tyle ciekawe, że łączymy w ten sposób przyjemne (stuprocentowy relaks) z pożytecznym (poznajemy ciekawe konstrukcje i niezwykłe miasta). Wszystkie kolorowanki są opisane. Gdy tylko najdzie nas ochota możemy przenieść się np. do Nowego Jorku czy Paryża i wypełnić je wybranymi kolorami. Te kolorowanki to prawdziwe perełki, wyróżniające się bogactwem szczegółów i oryginalnymi kształtami i wzorami. I choć wyglądają niewinnie to tylko pozory, bo gdy wprawimy kredki w ruch to zdziwimy się, ile czasu potrzeba by wypełnić jeden obrazek. Będziemy także zaskoczeni, jak bardzo wciągnie nas to zajęcie. Przez chwilę zapomnimy o wszystkich troskach, a skupimy się np. na dobieraniu kolorów.

I choć z założenia są to kolorowanki dla dorosłych to nie znaczy, że dzieci nie mogą się nimi zająć. Mój starszy syn bardzo upodobał sobie „Fantastyczne konstrukcje” i z wielkim zaangażowaniem kolorował mosty, wieżowce i zamki. Przy okazji próbował zgadywać w jakim kraju może znajdować się dana konstrukcja. Gdy tylko poznał odpowiedź to chciał obejrzeć zdjęcia w komputerze, żeby zobaczyć jak wyglądają te budowle w rzeczywistości. Była to dla niego inspiracja dla doboru barw ;-)

Kolorowanki antystresowe to bardzo fajny prezent dla wszystkich zabieganych i zestresowanych. Albo dla osób, które chcą przez moment poczuć się jak dziecko...

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Tytuł: "Fantastyczne miasta".
Autor: Steve McDonald
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 60
Data premiery: 08-02-2016

Wielu z Was pewnie już słyszało o kolorowankach, które wydał Egmont. Drugi tytuł z którym miałam styczność to tym razem fantastyczne miasta. Jest to niesamowita kolorowanka dla dorosłych (i nie tylko),pełna wymyślnych i prawdziwych miejsc!

Jest tutaj bardzo dużo szczegółów, podobnie jak w "Konstrukcjach...". Kolorowanie ich zajmie nam z pewnością sporo czasu i uwagi ☺

Jeśli ktoś znudził się "klasycznymi" kolorowankami jak koty, kwiaty, czy serduszka - takie architektoniczne mandale i ilustracje pełne najdrobniejszych szczegółów będą nie lada gratką. Kartki kolorowanki są grube, co prawda nie pojedyncze, ale papier jest na tyle sztywny, że kolory nam nie przebiją - nawet jeśli użyjemy mazaków.

Kolejnym plusem jest na pewno wymiar - są to duże obrazki, kojarzą mi się trochę z większym atlasem. Na wstępie mamy fajny spis treści i każda strona jest zaopatrzona w przypis, co w danym momencie mamy pokolorować. Znajdziemy tu i Londyn, Tokio, Paryż, jak i Rio, Amsterdam, Nowy Jork, a także zupełnie wymyślne miejsca - stworzone przez autora.

Właśnie. Autor ma duży talent w odwzorowywaniu miejsc, z najmniejszymi szczegółami. Byłam pod wrażeniem patrząc na greckie Santorini - wypisz, wymaluj wygląda prawdziwie. ☺
Także - nie namyślajcie się długo, tylko kredki w dłoń i zachęcam do zapoznania się z tą formą relaksu.
Opinia opublikowana również na moim blogu: http://wiedzminka-ciri.blogspot.com/2016/03/fantastyczne-miasta-steve-mcdonald.html

Tytuł: "Fantastyczne miasta".
Autor: Steve McDonald
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 60
Data premiery: 08-02-2016

Jest tutaj bardzo...

Relaks dla każdego oznacza coś innego. Ważne jest jednak to, by oderwać się od codziennych problemów i przyjemnie spędzić czas. Ostatnio dosyć popularne i pomocne w tym zakresie stały się kolorowanki dla dorosłych. Publikacji tego typu jest wiele i o różnorodnej tematyce. Po raz pierwszy sięgnęłam po jedną z nich, na której kartach znajdują się fantastyczne miasta. Czy spełniła swoje zadanie?

Zacznę od tego, że sama tematyka tej pokaźnych rozmiarów książeczki jest interesująca. Na jej kartach bowiem znajduje się szereg ilustracji rzeczywistych miast, którym samemu można nadać barw. Patrząc na poszczególne rysunki można też spróbować odgadnąć, jakie miejsce i w jakim mieście przedstawiają a w przypadku trudności pomoc stanowi opis obok każdej z ilustracji. Znajduje się tu między innymi: Amsterdam, Brema, Rio de Janeiro, San Francisco, Sztokholm czy Stambuł. W jaki sposób po zakończeniu pracy będą wyglądały te miejsca zależy tylko od Waszej wyobraźni. Poza rzeczywistymi miastami znajdują się tu także ilustracje miejsc fikcyjnych oraz ciekawe, architektoniczne mandale. Mnogość elementów w niektórych ilustracjach przyprawia o zawrót głowy.

„Fantastyczne miasta” to niezwykła tematycznie kolorowanka, której autorem jest rysownik i podróżnik Steve McDonald. Na jej kartach znajdziecie wiele interesujących miejsc o jedynej w swoim rodzaju architekturze, a co najważniejsze możecie nadać im barw. Przy publikacji faktycznie można zapomnieć o upływającym czasie. Nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić Was do sięgnięcia po kredki i tę kolorowankę. Ciekawa jestem jak wyglądałyby te miejsca widziane Waszymi oczami. Dla mnie publikacja okazała się relaksująca, chociaż muszę też przyznać, że niektóre z ilustracji wręcz przytłaczają z początku ilością detali, a ich pokolorowanie zajmie mi dużo czasu.

• Recenzje na moim blogu.
  • 2016r.
  • Chcę w prezencie 🎁
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Poradniki, Popularnonaukowe
  • Od Wydawnictw

Dodaj cytat z książki Fantastyczne miasta