Wiedźma

Okładka książki Wiedźma
Jude Deveraux Wydawnictwo: BIS Cykl: Saga rodu Montgomerych (tom 3) powieść historyczna
powieść historyczna
Saga rodu Montgomerych (tom 3)
The Velvet Song
BIS
2016-01-15
1995-01-01
Magdalena Bułas
Anglia intryga kłamstwo małżeństwo miłość odmiana losu podstęp romans historyczny rycerz szczęście ucieczka uczucie zemsta

Powierzchowne, nudne, wymęczone, słabe. Nie polecam

Powierzchowne, nudne, wymęczone, słabe. Nie polecam

,,Teraz mam dla ciebie zadanie. Zbroja wymaga wyczyszczenia. Potem ją wypolerujesz i zetrzesz rdzę. - Szybko złożył tył i przód zbroi na kształt wielkiej muszli, a do środka wrzucił pozostałe części. Na szczycie wylądował hełm.
Alyx nonszalancko wyciągnęła ręce, by po chwili zachwiać się niebezpiecznie pod ciężarem żelastwa. Upadłaby, gdyby Raine nie chwycił jej za kark.
- Dość ciężkie jak na chłopca twojej postury.
-Mojej postury! - prychnęła, starając się złapać równowagę. - Gdybyś nie był wielki jak wół, zbroja nie byłaby taka ciężka."

-...

Łatwa i przyjemna w czytaniu, w sam raz na jeden wieczór. :)

Łatwa i przyjemna w czytaniu, w sam raz na jeden wieczór. :)

Gdy sytuacja zmusza należy się uciec do wszelkich sposobów nawet jeśli to oznacza przebrać się za mężczyznę...
Historia kobiety która zakochana nauczyła się żyć również nie tylko dla siebie.

Historia kobiety która zakochana nauczyła się żyć również nie tylko dla siebie.

Uważam, że to najsłabsza z czterech części ze względu na egoistyczną postawę Alyx i niemęskie zachowanie Raine'a pod koniec.
Jednakże nie twierdzę, żebym nie bawiła się tak dobrze jak przy poprzednich książkach:)
Alyx musi udawać chłopca, a konkretnie giermka Raine'a. Montgomery bowiem stał się kimś na kształt wodza bandy wszelkiej maści banitów i przebywa z nimi w lesie, ucząc ich sztuki walki i rzemiosła.
Oczywiście Raine nie orientuje się, że sypia w namiocie z kobietą, do tego zakochaną w nim po uszy :) Ćwiczy ją jak mężczyznę, każe czyścić zbroję i traktuje co najmiej niedelikatnie i stąd wiele zabawnych scen:)
Potem już przewidywalnie czyli mnóstwo zwrotów akcji, podążanie na ratunek i kłótnie. Coś w czym Jude jest mistrzynią:)
Sama historia jest świetna, ale duży minus za decyzje bohaterów, czym stracili u mnie na sympatii.

Jedna z moich ulubionych. Piękna opowieść z cudownymi opisami w tle.

Jedna z moich ulubionych. Piękna opowieść z cudownymi opisami w tle.

Kobieta rozbudza zmysły mężczyzn, ale co jeżeli robi to drugi mężczyzna. Tylko czy na pewno. Zabawna historia pięknej kobiety, która przez swój dar musi się ukrywać w grupie zbiegów:)

super książka. jak dobrze to się czyta. uwielbiam tą autorkę. to już III część sagi rodziny Montgomery i opowieść o trzecim z braci. i znów problemy jakże inne niż w naszym życiu. ale wszystko się dobrze kończy.oby tak dalej...

Szału przy tej książce nie było. Historia bardzo zaskakująca!Bohaterowie również, jednak jako matka nie jestem w stanie przeskoczyć kilku momentów i zachowań głównych bohaterów.
To jeden z niewielu bohaterów męskich, który był... niewykształcony i niepiśmienny. To chyba zbyt odległe czasy jak dla mnie i ciężko mi było zrozumieć ich decyzje.
Poza tym gubiłam się w imionach, historiach, kto kogo nienawidzi, kto jest z kim spokrewniony. Kto jest czyim szwagrem, bratem i kuzynem.
Nie został również wyjaśniony wątek emblematu na pasie Alyx? Chyba, że przysnęłam ;)
Nie jest to zła książka, czyta się lekko, ale czytałam wiele lepszych :)

Poza tym gubiłam się w imionach,...

Dodaj cytat z książki Wiedźma