Wiedźma

Okładka książki Wiedźma Jude Deveraux
Okładka książki Wiedźma
Jude Deveraux Wydawnictwo: Da Capo Cykl: Saga rodu Montgomerych (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Saga rodu Montgomerych (tom 3)
Velvet Song
Da Capo
1995-01-01
1995-01-01
Monika Sujczyńska
Wiedźma

Raine Montgomery mieszka w lesie i jest człowiekiem wyjętym spod prawa. Chciał ratować (a finalnie pomścić siostrę),a efekcie naraził się na gniew króla, która chce się angażować w prywatne waśnie.

Alyx jest skromną córką jurysty, której całej życiem jest muzyka. Nagle okazuje się jednak, że w życiu czasem warto wiedzieć coś więcej i coś więcej czuć.

Nie zawiodłam się, kolejny raz autorka udowodniła, że czas spędzony przy lekturze jej książki nie jest stracony. Historia bardzo ciekawa, dużo akcji jak również intymności. Bohaterowie, których da się lubić. Na pewno można by się było do czegoś doczepić jednak radzę tego nie robić tylko cieszyć się miłymi chwilami. Polecam.

Trzeci tom sagi o Montgomerych już jakby mniej mnie intrygował, bohaterka nie była dla mnie dość ciekawa, kolejny braciszek Montgomery -Raine- chyba jeszcze bardziej uparty od poprzednich dwóch: Gavina i Stephena. Lekka lektura przed snem. Nie był to stracony czas. Teraz pora na ostatni tom zatytułowany "Anioł" - sprawdzę czy będzie ciekawe zamknięcie sporu pomiędzy rodzinami Montgomery a Chatworth...

Powierzchowne, nudne, wymęczone, słabe. Nie polecam

Powierzchowne, nudne, wymęczone, słabe. Nie polecam

,,Teraz mam dla ciebie zadanie. Zbroja wymaga wyczyszczenia. Potem ją wypolerujesz i zetrzesz rdzę. - Szybko złożył tył i przód zbroi na kształt wielkiej muszli, a do środka wrzucił pozostałe części. Na szczycie wylądował hełm.
Alyx nonszalancko wyciągnęła ręce, by po chwili zachwiać się niebezpiecznie pod ciężarem żelastwa. Upadłaby, gdyby Raine nie chwycił jej za kark.
- Dość ciężkie jak na chłopca twojej postury.
-Mojej postury! - prychnęła, starając się złapać równowagę. - Gdybyś nie był wielki jak wół, zbroja nie byłaby taka ciężka."

-...

Łatwa i przyjemna w czytaniu, w sam raz na jeden wieczór. :)

Łatwa i przyjemna w czytaniu, w sam raz na jeden wieczór. :)

Gdy sytuacja zmusza należy się uciec do wszelkich sposobów nawet jeśli to oznacza przebrać się za mężczyznę...
Historia kobiety która zakochana nauczyła się żyć również nie tylko dla siebie.

Historia kobiety która zakochana nauczyła się żyć również nie tylko dla siebie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uważam, że to najsłabsza z czterech części ze względu na egoistyczną postawę Alyx i niemęskie zachowanie Raine'a pod koniec.
Jednakże nie twierdzę, żebym nie bawiła się tak dobrze jak przy poprzednich książkach:)
Alyx musi udawać chłopca, a konkretnie giermka Raine'a. Montgomery bowiem stał się kimś na kształt wodza bandy wszelkiej maści banitów i przebywa z nimi w lesie, ucząc ich sztuki walki i rzemiosła.
Oczywiście Raine nie orientuje się, że sypia w namiocie z kobietą, do tego zakochaną w nim po uszy :) Ćwiczy ją jak mężczyznę, każe czyścić zbroję i traktuje co najmiej niedelikatnie i stąd wiele zabawnych scen:)
Potem już przewidywalnie czyli mnóstwo zwrotów akcji, podążanie na ratunek i kłótnie. Coś w czym Jude jest mistrzynią:)
Sama historia jest świetna, ale duży minus za decyzje bohaterów, czym stracili u mnie na sympatii.

Jedna z moich ulubionych. Piękna opowieść z cudownymi opisami w tle.

Jedna z moich ulubionych. Piękna opowieść z cudownymi opisami w tle.

• Romans historyczny
  • Romans