Siege of Darkness

Robert Anthony Salvatore Wydawnictwo: Wizards of the Coast Cykl: Legenda Drizzta (tom 9) kryminał, sensacja, thriller
Wizards of the Coast
Legenda Drizzta (tom 9)
kryminał, sensacja, thriller

Odnoszę wrażenie, że autorowi skończyły dobre pomysły i każdą kolejną część piszę jakby na siłę. Zatem na tej części zakończę swoją przygodę z Drizztem.

Ostatnia książka autora którą warto przeczytać w tej serii. O czym? Oczywiście o wojnie miedzy mrocznymi elfami a sojuszem krasnali, ludzi i elfów. Czyta się fajnie, w powieści pojawiają się bohaterowie znani z poprzednich odsłon, jak moi ulubieni dziwni czarodzieje z Bluszczowej Posiadłości.
Dobrze opisane walki, akcja goni akcje, czyli wszystko czego się...

Powoli zbliżamy się do końca drogi, w której autor zmienia się z osoby jarającej się tym, co pisze w pierwszorzędnego kapitalistę, który chce wyciągnąć od czytelników ostatni grosz.

Tytuł książki w zasadzie wyjaśnia wiele. Drowy przybyły do Mithrillowych Hal podobno w jednym celu - by podbić podziemne miasto w imię pajęczej królowej, ale matka opiekunka Baenre, pragnie zrealizować również swoje prywatne cele...

Jednak początkowo zakładany płynny szturm nie dojdzie do skutku. Niecnym drowom przeciwstawią się wszystkie krasnoludy z Mithrillowych Hal,...

- przeczytana drugi raz (2011)

IX księga legend Drizzta jest zdecydowanie jedną z najlepszych. W mrocznym Oblężeniu Salvatore opisuje wydarzenia w mieście mrocznych elfów Menzoberranzan, spotkania Errtu z pajęczą królową Lolth, przygotowania do bitwy w Mithrilowej Hali Bruenora, rozterki Svirfneblinów oraz naturalnie przygody Drizzta i Cattie-brie. Dzięki temu ta część nie jest monotonna jak niektóre jej...

Nadchodzi jedna z największych bitew napisanych przez Salvatora. Jest w tym fenomenalny i z zapartym tchem czytamy kolejne części powieści.
Walka nabiera niekorzystny obrót, lecz nie ma kłopotów z których nie wydostałby się Drizzt.

Świetna książka przygodowa, czytałem będąc w gimnazjum i na tamten moment była super frajdą.

Pierwsza połowa książki to ponowne zanudzanie nas drowami. Druga połowa za to jest świetna

Z początku nudna, w sumie przez 150 stron, lecz późnoej naprawde bardzo świetna :P

• Fantastyka
  • Fantasy