Promise of the Witch-King

Robert Anthony Salvatore Wydawnictwo: Wizards of the Coast Cykl: Najemnicy (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Wizards of the Coast
Najemnicy (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller

Entreri i Jarlaxle przybywają do ziem krwawnika, gdzie zaciągają się w służbę dwóch smoczyc. Na tych ziemiach dochodzi do przebudzenia artefaktów Zenghyi - Króla Czarnoksiężnika. Kiedy po pokonaniu jednej wieży, dowiadują się o powstanie kolejnej - silniejszej, wyruszają niezwłocznie.

Co oportunista Jarlaxle będzie z tego miał? Czy Entreri wreszcie upora się ze swoimi...

- przeczytana drugie raz (2011)

Wspaniała książka, równie dobra co "Sługa Reliktu". Zakochałam się w Jarlaxle'ie i Entrerim! :)

Wewnętrzne przemyślenia Artemisa Entreri i Jarlaxle ze swoim szelmowskim uśmiechem... Bardzo dobry tom z interesującymi postaciami.

Świetna pozycja na mojej półce.
Więcej nietuzinkowych bohaterów oraz Jarlaxe i Artemis w najlepszym wydaniu.
Nic dodać, nic ująć.
Radzę zagłębić się w lekturę zanim inne świecidełko zwróci Twoją uwagę. A tego nie pożałujesz.

Ruszamy w dalsze przygody drowa i skrytobójcy. Opowieść zaczyna się, gdy dwoje bohaterów mają poważne kłopoty. Znajdując się w dziwnym zamku walczą z siłami, które pierwszy raz ich zaskakują. Akcja trzymająca w napięciu oraz nuta humoru to wszystko znowu możemy znaleźć w książce.

Eliwerka.pl

Bardzo fajna książka, aczkolwiek jak dla mnie zbyt heroiczna jak na najemników

Świetne to co wyprawiają drow i skrytobójca zaskoczyło mnie nie raz, ale tutaj pobili mnie. Zostali bohaterami, pokonali jednego licza, skumplowali się ze smokami, a do tego jeszcze zdobyli wladze nad drakoliczem (o dość polsko brzmiącym imieniu urshula). Pomijając fakt ze dziwny artefakt zmienił skrytobójce nie zaczął się uganiać za spódniczkami ale zauważał kobiety i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Klasyczne fantasy przygodowe, można czytać bez znajomości pierwszego tomu. Silną stroną książki są postacie działające razem, ale mające zupełnie różne charaktery i podejście do życia. Na dodatek maja niejasną przeszłość, nie wiadomo jak się zachowają w zbliżających się sytuacjach. Dzięki temu książka trzyma w napięciu. Salvatore pisze książki lekkie i przyjemne, wątki z...

Kolejna świetna książka z serii o przygodach Jarlaxle'a i Artemis'a Entreri.

Teoretycznie, po przeczytaniu kilku(nastu) poprzednich mogłoby się wydawać, że wiemy co nas czeka, ale niekoniecznie.

Sama historia jest bardzo ciekawa, miałam nieraz problem z oderwaniem się od niej, nie ma w niej niepotrzebnego przeciągania, ani zbyt długiego wstępu - po prostu dynamiczna...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Forgotten Realms