Obietnica Króla-Czarnoksiężnika

Okładka książki Obietnica Króla-Czarnoksiężnika Robert Anthony Salvatore
Okładka książki Obietnica Króla-Czarnoksiężnika
Robert Anthony Salvatore Wydawnictwo: ISA Cykl: Najemnicy (tom 2) Seria: Forgotten Realms fantasy, science fiction
Najemnicy (tom 2)
Forgotten Realms
The Promise of the Witch King
ISA
2007-01-01
2007-01-01
Anna Studniarek-Więch
Entreri Jarlaxle forgotten realms

„Obietnica Króla-Czarnoksiężnika” to drugi tom serii Najemnicy. Teraz niasi bohaterowie Artemis Entreri i mroczny elf Jarlaxle wyruszają na Ziemie Krwawnika w poszukiwaniu przygody. Książka zaczyna się od razu akcją gdy nasi bohaterowie toczą zawzięty pojedynek w magicznej wieży, której strażnikiem jest licz. Sercem tej wieży jest księga – magiczny artefakt Zenghyi. Bo ciężkiej potyczce, są wysłani przez Smocze Siostry do innej magicznej wieży, gdzie mogą być ukryte magiczne artefakty. Nasi bohaterowie łączą siły z nowo stworzoną drużyną i muszą stawić czoło stworom zamieszkujących magiczną wieżę, tylko pozostaje pytanie kto jest jej królem bądź królową? Nasza drużyna wraz z paladynką, krasnoludami i magiem będą musieli stoczyć wiele epickich pojedynków i nie wszystkim uda się wyjść z tego cało.
Książka nie jest złą ale jakoś mnie nie zachwyciła. Jednak z wiekiem zmienia się gust każdemu. Gdy byłem młodszy chłonąłem książki Forgotten Realms, jednak teraz po latach widzę, że są płytsze. Oprócz oczywiście wielkiej potyczki widać jak autor powoli zmienia postać Entreriego – jak z fanatycznego skrytobójcy zaczyna się zmieniać w normlaną osobę. To samo było z Drizzdem. Książka raczej dla fanów serii.

Entreri i Jarlaxle przybywają do ziem krwawnika, gdzie zaciągają się w służbę dwóch smoczyc. Na tych ziemiach dochodzi do przebudzenia artefaktów Zenghyi - Króla Czarnoksiężnika. Kiedy po pokonaniu jednej wieży, dowiadują się o powstanie kolejnej - silniejszej, wyruszają niezwłocznie.

Co oportunista Jarlaxle będzie z tego miał? Czy Entreri wreszcie upora się ze swoimi wewnętrznymi rozterkami, a może pomoże mu w tym magiczny flet?

Morderczy duet powraca w drugiej odsłonie trylogii Najemników. Jak zwykle nie zabraknie tutaj dobrej przygody, szczegółowych opisów walk oraz kolorowej i zarazem niszczycielskiej magii. I czemu kiedy mowa o tych dwóch, wmieszane zawsze muszą być smoki? :)

- przeczytana drugie raz (2011)

- przeczytana drugie raz (2011)

Wspaniała książka, równie dobra co "Sługa Reliktu". Zakochałam się w Jarlaxle'ie i Entrerim! :)

Wewnętrzne przemyślenia Artemisa Entreri i Jarlaxle ze swoim szelmowskim uśmiechem... Bardzo dobry tom z interesującymi postaciami.

Świetna pozycja na mojej półce.
Więcej nietuzinkowych bohaterów oraz Jarlaxe i Artemis w najlepszym wydaniu.
Nic dodać, nic ująć.
Radzę zagłębić się w lekturę zanim inne świecidełko zwróci Twoją uwagę. A tego nie pożałujesz.

Świetna pozycja na mojej półce.
Więcej nietuzinkowych bohaterów oraz Jarlaxe i Artemis w najlepszym wydaniu.
Nic dodać, nic ująć.

Ruszamy w dalsze przygody drowa i skrytobójcy. Opowieść zaczyna się, gdy dwoje bohaterów mają poważne kłopoty. Znajdując się w dziwnym zamku walczą z siłami, które pierwszy raz ich zaskakują. Akcja trzymająca w napięciu oraz nuta humoru to wszystko znowu możemy znaleźć w książce.

Eliwerka.pl

Eliwerka.pl

Bardzo fajna książka, aczkolwiek jak dla mnie zbyt heroiczna jak na najemników

Bardzo fajna książka, aczkolwiek jak dla mnie zbyt heroiczna jak na najemników

Świetne to co wyprawiają drow i skrytobójca zaskoczyło mnie nie raz, ale tutaj pobili mnie. Zostali bohaterami, pokonali jednego licza, skumplowali się ze smokami, a do tego jeszcze zdobyli wladze nad drakoliczem (o dość polsko brzmiącym imieniu urshula). Pomijając fakt ze dziwny artefakt zmienił skrytobójce nie zaczął się uganiać za spódniczkami ale zauważał kobiety i drzemiące w nich piękno ciekawe jak to wszystko potoczy się dalej... świetna alternatywa dla Drizzita Jarlaxle tez pomaga ludziom ale zawsze jest w tym interes coś co na tym zyska, taki powinien być drow

Klasyczne fantasy przygodowe, można czytać bez znajomości pierwszego tomu. Silną stroną książki są postacie działające razem, ale mające zupełnie różne charaktery i podejście do życia. Na dodatek maja niejasną przeszłość, nie wiadomo jak się zachowają w zbliżających się sytuacjach. Dzięki temu książka trzyma w napięciu. Salvatore pisze książki lekkie i przyjemne, wątki z reguły są płytkie i powierzchowne. W tym wypadku działa to na korzyść czytania. Autor skacze od postaci do postaci nie tracąc czasu na zbyt długie, niepotrzebne opisy. Główni bohaterowie bardzo mu się udali - krasnolud z morgenszternami, łowca/bohater i ikona krainy, paladynka, krasnolud/kapłan, półorki, zabójca Entreri, wojownik/czarodziej Jarlaxle. Do tego są gargulce, smoki, uzbrojone niziołki, licz, tajemne księgi, zaginione budowle, różnorakie artefakty, czary, magiczne bronie i wiele innych.

• Forgotten Realms
  • Kuba