Historia wojen morskich

historia
Napoleon V
2015-01-01
2015-01-01

Trudno ocenia się książkę, która została wydana po raz pierwszy 90 lat temu. Z tego powodu nie daję gwiazdek. Z punktu widzenia historyka obecnie ma ona przede wszystkim wartość jako pozycja (razem z Wojnami bałtyckimi tegoż autora) ukazująca jak przemiany jaki uległa polska historiografia dotycząca spraw morskich. Nie zmienia to jednak faktu, że Historia wojen morskich była przed długi czas (do momentu umasowienia dostępu do zagranicznej literatury) jedyną dostępną w Polsce pozycją omawiającą w jednym miejscu dzieje powszechne na morzu. Dla przykładu: bitwa pod Lepanto (1571) została opisana szerzej po polsku dopiero w 1993 r. przez L. Podhoreckiego.

Dodaj cytat z książki Historia wojen morskich

Ciekawostki historyczne