Kup teraz - 17 ofert w cenie od 6.99 zł do 31.00 zł

Arena 13

Joseph Delaney Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Arena 13 (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
2015-06-04
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
Jaguar
Arena 13 (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Paulina Braiter-Ziemkiewicz

Szybko się czyta, książki Delaneya zawsze potrafią mnie rozluźnić, mimo tego, iż nie są czymś wybitnym. Jak na razie nie rozumiem do końca postaci Kwin, niemniej polubiłam Deinona, zaś myślę, że główny bohater jest nieco zbyt naiwny.
Plusem jest wartka akcja, choć przyznam, że na samym początku nieco mi jej brakowało.
Myślę, że kroniki wardstone są nieco lepsze, gdyby...

Powieść, którą czyta się lekko i całkiem przyjemnie. Jak zawsze mamy wyjątkowego protagonistę, którego pochodzenie zaskakuje... lub nie. Pozytywnie mnie zaskoczyło to, że naprawdę byłem ciekaw co będzie dalej i jak skończy się pierwszy tom. A wcale nie skończył się tak jak myślałem, więc powieści dla młodzieży wciąż potrafią zainteresować.

Fantastyczna! Zupełnie inna od dotychczasowych książek Delaneya i naprawdę nie spodziewałam się, że tak się wciągnę. Przypomina mi trochę wspaniałe czasy, kiedy pierwszy raz oglądałam Gladiatora (klimatem), wciągnęłam się bez reszty i nie mogłam doczekać kolejnych tomów. Leif jest bohaterem, którego naprawdę trudno nie polubić, a jego przygody śledzi się z zapartym tchem.

Robiłam dwa podejścia do tej książki, gdyż początek zbyt wiele zdradził co do dalszego ciągu, wszystko do przewidzenia i zniechęciło mnie.
Ciekawa, ale z myślą o młodych czytelnikach. Jest parę obiecujących momentów na przyszłość, ale brak napięcia i nie czuć ducha walki.

Całkiem przyjemna, klimatyczna, trudno się oderwać, ale nic szczególnego na tle innych książek autora. Niemniej warta polecenia jako lektura na długi, ponury wieczór.

Treść ciekawa. Zdecydowanie w moim typie. Książka wciąga od pierwszej strony.

Książka świetna i zła zarazem. Były błędy. Zwróciłam uwagę na trzy, które aż biły po oczach, a nie jestem osobą, która się tym jakoś szczególnie przejmuje.
Nie chce mi się rozpisywać, a trochę miałabym z tym roboty, więc uściślę.
To jest typowa młodzieżówka z delikatnym powiewem świeżości. Nic dodać, nic ująć. Niestety autor nie popisał się zbytnio przy kreacji osobowości....

Bardzo fajna historia. Schemat tutaj nie odbiega od typowej młodzieżówki, ale oryginalność fabuły nadaje jej posmak czegoś nowego. Z chęcią sięgnę po 2 tom.

Przeczytane bez większych fajerwerków. Fabuła taka sobie, bohaterowie również, wykreowany świat pełen nieścisłości i niedopowiedzeń. Główny bohater ze wszech miar irytujący, wątek miłosny dziwny i upchnięty na siłę. Ciężko dopatrzeć mi się jakiś plusów oprócz tego, że na szczęście książka była krótka. Po kontynuację raczej nie sięgnę.

Świetne. Wzbudziło we mnie wiele emocji, a to jest dla mnie dużym wyznacznikiem, czy książka jest dobra. Genialnie zarysowana postać Hoba, której nie sposób nie nienawidzić, sympatyczny uczeń w opozycji. Świat mnie totalnie wciągnął i jest czymś świeżym. Jedyny zarzut, jaki mam do tej książki to Kwin. Chryste, jak ja nie cierpię tej dziewuchy! I naiwności głównego bohatera...

• Fantastyka
  • 2019