Strażnicy Nocy

Nasza Księgarnia
2016-03-16
2016-03-16
ilustracje symbolizm

Piękna kolorowanka, jedyna w swoim rodzaju, nie widziałam podobnej, w bardzo oryginalnym stylu, jak ze starych rycin, ze średniowiecznych książek, każda ilustracja ozdobiona jest wokół obrazka piękną, misterną ramką, rysunki są w mrocznym, gotyckim stylu, pełne magii, grozy i mitu. Można tu znaleźć piękne boginie, magiczne istoty, takie jak centaury, anioły, obrazy smutku i cierpienia. Jest tu wiele postaci ludzkich, co znajduje się w niewielu kolorowankach. Kreska jest bardo oryginalna, piękna, ale niepokojąca. Książka ma biały, gruby papier, druk jednostronny, więc nic nie przebija, na końcu książki jest gruba tektura, co pozwala kolorować bez podpórki, książka jest klejona, jednak, niestety, często się rozpada.
Na Youtube, na kanale EmiYume nagrałam film, na którym koloruję obrazki z tej książki:

To moja pierwsza kolorowanka dla dorosłych i muszę przyznać, że jestem nią zachwycona. Ilustracje trafiają w mój gust, są piękne i ciekawie zaprojektowane - zwłaszcza podobają mi się linie, których pokolorowanie często zależy od indywidualnej interpretacji, bo są w pewien sposób nieoczywiste. Życie też ułatwia dobra jakość papieru i sztywna podkładka na końcu oraz możliwość łatwego wyrwania każdej strony, by można było powiesić skończoną pracę na ścianie. Polecam każdemu, kto nie jest przekonany do kolorowania mandali i przyrody nieożywionej, a za to lubi tajemnicze, baśniowe i fantastyczne klimaty.

Już o tym pisałam i to z pewnością niejednokrotnie, ale powtórzę się. Rynek wydawniczy jest po brzegi wypchany przeróżnymi kolorowankami dla dorosłych. Ich tematyka jest tak różnorodna, że aż ciężko sobie to wyobrazić. I sądzę, że to wspaniale! Okazało się, że kolorowanie stało się modne, okazało się, że mnóstwo ludzi uwielbia to robić. Popyt i podaż - proste :)

I chociaż ja nie mam czasu na zbyt częste kolorowanie to jednak kilka kolorowanek dla dorosłych sama w domu posiadam i z pewnością nikomu ich nie oddam, bo strasznie mnie kuszą. Może kiedyś kiedy będę już starowinką zamiast po druty chwycę po kolorowanki i ponadrabiam zaległości ;)

Powiem Wam z ręką na sercu, że mam słabość do książek wydawnictwa Nasza Księgarnia, ale teraz nie czas na ogólniki więc powiem Wam tak dokładniej, że mam słabość do kolorowanek wydawnictwa Nasza Księgarnia ;) Jak dotąd miałam okazję poznać "Inwazja bazgrołów", "Wyspy" oraz dzisiejszą czyli "Strażnicy nocy" . Niby niewiele, ale wszystkie trzy podbiły moje serce i co tu dużo gadać - jestem zakochana! Myślę, że mogłabym ręczyć w ciemno za każdą kolejną tego typu książkę wydaną przez NK ;)

W tej która dzisiaj Wam prezentuje znajdziemy 31 ilustracji do kolorowania. Jednak nie są to żadne zwyczajne ilustracje, co to to nie. Na tych znajdziemy Strażników Nocy czyli różnego rodzaju bóstwa, boginie, hybrydy... Książka ta przepełniona jest magią. Czuć ją po pierwszy spojrzeniu na okładkę i czuć ją na każdej stronie bez wyjątku...

Nie wiem jak Wam, ale mi nasuwa się pewien konkretny obraz kiedy patrzę na okładkę tej książki. A mianowicie jest to scena z filmu "Niekończąca się opowieść" na której Atreyu przechodzi przez Bramę Sfinksów... Ach piękny film, niewątpliwie będę wspominała go przez całe życie :) Ale wracając do tej kolorowanki to w niej znajdziemy właśnie dosyć podobne ilustracje pełne fantazji czyli Strażników Nocy...

Powiem Wam, że naprawdę choćbym bardzo się starała nie ma szans, abym mogła się tutaj do czegoś przyczepić. Ilustracje są wspaniałe, bardzo pomysłowe, wykonane z dbałością o każdy szczegół, prezentujące piękno i jednocześnie same naprawdę śliczne. Oj chciałabym umieć tak rysować! Znajdują się tylko je jednej stronie kartki, druga jest pusta więc nie musimy się martwić, że coś nam się odbije na kolejnej stronie. Możemy też po prostu wyrwać nasze gotowe dzieło i oprawić w ramkę czy też podarować komuś na pamiątkę lub do ozdoby.

Na samym końcu zamieszczona jest sztywna, gruba tekturowa "strona". To taka fajna podkładka dzięki której kolorowanie nie będzie problemem kiedy pod ręką nie będzie akurat stołu ;) Same kartki także są grube i możemy mieć pewność, że przy wypełnianiu ilustracji nic nam nie przebije na kolejny obrazek. Całość jest naprawdę bardzo pomysłowa, piękna, zjawiskowa wręcz! Dla takich kolorowanek aż chciałoby się nauczyć lepiej i ładniej kolorować :) Jeśli i Wy lubicie to robić to jestem pewna, że spodoba Wam się ta książka, a jeśli nie przepadacie za kolorowaniem to bez wątpienia zawartość tej książki sprawi, że zmienicie zdanie ;)

I chociaż...

Strażnicy nocy to kolejna kolorowanka dla dorosłych, która od pewnego czasu umila mi wieczory, a jednocześnie doskonały przykład na to, że kolorować można nie tylko uroczy kwiaty i motyle, ale również wzory mroczne, niepokojące, miejscami nawet lekko psychodeliczne. I można to robić z ogromną przyjemnością!

Cała opinia na:

Cała opinia...

Wybierając kolorowanki zawsze zwracam uwagę na staranność rysunków, dobre wykonanie, a przede wszystkim ciekawy i oryginalny pomysł. Bez wątpienia „Strażnicy Nocy” wyróżniają się wśród wszystkich kolorowanek. Nietypowe, gotyckie i mroczne ilustracje, skutecznie przyciągają wzrok i zachęcają do zanurzenia się do tego tajemniczego świata.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia to zdecydowanie mój faworyt jeśli chodzi o wydawanie kolorowanek. Miałam przeczucie, że „Strażnicy Nocy” będą kolejną publikacją wartą uwagi. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na piękne wydanie książki. To kolejna kolorowanka wydana w formie bloku rysunkowego. Na samym końcu znajduje się gruba tektura, która ma służyć jako usztywnienie. Dzięki temu możemy zabrać kolorowankę wszędzie i malować tam gdzie nam się podoba. Każdy rysunek jest wydrukowany na osobnej kartce, co jest kolejnym atutem tej publikacji. Ilustracje można więc kolorować nie tylko kredkami, ale też pisakami, cienkopisami lub farbami. Nawet jeśli rysunek przebije na drugą stronę kartki, nie zniszczy kolejnej ilustracji. Dodatkowo pokolorowany rysunek można wyrwać i chociażby oprawić w ramkę.

Staranne wykonanie i wydanie, to tylko jeden atut tej kolorowanki. „Strażnicy Nocy” to bez wątpienia jedna z najbardziej oryginalnych i nietypowych kolorowanek jaka trafiła w moje ręce. Rysunki są dopracowane i ukazane w intrygujący sposób. Sam pomysł zasługuje na uznanie. Pełno tutaj najróżniejszych, magicznych symboli, mrocznych postaci z pogranicza mitu i legend, gdzie nie zabraknie hybryd, aniołów, pogańskich bogiń i zmiennokształtnych istot. Wszystko osnute tajemnicą i magią, przepełnione niepowtarzalnym, mrocznym klimatem, który pobudza wyobraźnię.

„Strażnicy Nocy” to książka którą polecam przede wszystkim fanom fantastyki i gotyckiego stylu. Choć myślę, że każdy kto lubi oryginalne i nietuzinkowe rozwiązania, będzie zachwycony tą publikacją. Rysunki są wykonane z niezwykłą starannością i dokładnością. Niektóre zachwycają bardziej, inne trochę mniej. Jednak nie można zaprzeczyć, że wszystkie intrygują i przyciągają wzrok. Zagłębienie się w ten mroczny świat to gwarancja niezapomnianej przygody i wyjątkowych chwil spędzonych na odkrywaniu sekretów tej osobliwej krainy.

Kolorowanki to najlepszy sposób na kreatywne spędzenie czasu, pozbycie się stresu i nudy, a przede wszystkim ćwiczenie koncentracji i cierpliwości. Pobudzają wyobraźnię i pozwalają choć na chwilę poczuć się dzieckiem. „Strażnicy Nocy” to kolejna świetnie wykonana kolorowanka która zachwyca niepowtarzalnym klimatem i tajemniczością. Jeśli macie ochotę na coś innego niż dotychczas, koniecznie sięgnijcie po tę publikacje. Jestem pewna, że gdy już wciągniecie się w kolorowanie nie będziecie mogli przestać. Polecam!

__________________________________
czytanie-moja-milosc.blogspot.com

Wydawnictwo Nasza Księgarnia to...

„Strażnicy Nocy” to piękna kolorowanka dla starszych miłośników sztuki tworzenia pięknych rysunków. Wyraziste linie, ilustracje nawiązujące do fantastyki i mitów sprawiają, że sięgną po nie również osoby chcące stworzyć niezwykłą pracę z pazurem. Grube kartki sprawią, że kolorowanka doskonale sprawdzi się w czasie rysowania i malowania. Z jednej strony bogate, a z drugiej dość proste wzory kuszą, by ilustracje były podstawą do stworzenia pięknych obrazów wykonanych farbami plakatowymi. Gotyckie wzory pełne symboli, metafory po oprawieniu w ramkę staną się doskonałą ozdobą wnętrz i pozwolą na ćwiczenie wielu umiejętności: doboru kolorystyki, praca rękami ważna w wielu schorzeniach a nawet stresie.
„Strażnicy Nocy” to interesujący zbiór wzorów z pogranicza magii, mitu, legend. Niezwykłe postacie, pogańskie boginie, czarodziejskie istoty zachęcają w wejście do świata niezwykłej przygody z kolorowanką. Bardzo dużym plusem jest solidny papier i jednostronny druk.
Szczególnie polecam wszystkim miłośnikom fantastyki, powieści gotyckich. Ja po raz kolejny jestem zachwycona kolorowanką z grubymi kartkami z Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Wszystkie posiadają na końcu grubą tekturę, dzięki czemu można kolorować w każdym miejscu. Do tego ilustracje wykonano w taki sposób, by przyjemnie i dość łatwo się je kolorowało. Wyraźne granice między kolejnymi elementami sprawiają, że łatwiej rozdzielić pracę nad własnym dziełem. Ponad to klejenie nie utrudnia kolorowania i pozwala na łatwe wyrywanie kartek. Pozycję tą szczególnie polecam młodzieży.

Ciekawe rysunki wzorowane na pogańskim kulcie boginek, mitów i legend.
Gdy zobaczyłam opis tej kolorowanki - musiałam ją kupić. :)
Polecam, jeśli ktoś lubi takie "klimaty". Kolorowanka przypomina blok rysunkowy, a kartki można śmiało wyrwać i mamy piękny obraz.

Ciekawe rysunki wzorowane na pogańskim kulcie boginek, mitów i legend.
Gdy zobaczyłam opis tej kolorowanki - musiałam ją kupić. :)

Kolorowanka Strażnicy Nocy jest inna, niż te, które widziałam wcześniej. Moim zdaniem jest bardziej przemyślana pod względem kolorowania. Dlaczego? Otóż na samiutkim końcu mamy grubą tekturkę, która utwardza całość i pozwala nam kolorować na czymś stabilnym, więc możemy nawet kolorować na kolanach! Poza tym, dużo łatwiej koloruje się lewy brzeg kartki, ponieważ jest odpowiednie klejenie. Kolorowanki są też jedynie po prawej stronie, co też jest ułatwieniem.
(...)

ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

Świetna zabawa, relaks, wspaniała ozdoba - takie oto trzy prezenty zafundowało nam wydawnictwo Nasza Księgarnia. A wszystko to za sprawą "Strażników nocy". Niezwykłej gotyckiej kolorowanki przepełnionej symbolami, metaforami i fantasmagorią.

"Trzynasty Znak otwiera bramę do magicznego, być może zapomnianego świata. Zawieszony nad posłaniem Nocny Strażnik, niczym ochronny amulet strzeże naszych snów, odpędza mary o wschodzie słońca."

Nie sposób nie skorzystać z tego zaproszenia. Te niezwykłe ilustracje ożywają na papierze. Nadajemy im drugie życie według własnej koncepcji, bez żadnych ograniczeń. Paletą barw przenikamy do świata starożytnych mitów, osobliwych stworzeń, pogańskich bogiń.

To fascynująca podróż, przygoda na wiele długich wieczorów. Te ilustracje po prostu wciągają, magnetyzują. Tysiące drobnych elementów absorbują naszą uwagę. Sztuka kolorowania "Strażników Nocy" to prawdziwe mistrzostwo. Adrenalina towarzyszy każdemu ruchowi kredki, każdej wyłaniającej się barwie. Czekamy na efekt końcowy, a przy naszym wysiłku - jest on naprawdę zaskakujący.

W porównaniu z pierwszą kolorowanką, z którą miałam do czynienia - "Zaginionym Oceanem", "Strażnicy Nocy" wypadają jeszcze lepiej. Dzięki jednostronnemu drukowi i grubszemu papierowi możemy zastosować dowolne techniki kolorowania, a następnie obrazek oprawić w ramkę. To propozycja na wspaniały prezent. Samodzielnie wykonany rysunek z pewnością ucieszy naszych bliskich i stanie się pamiątką na całe życie.

Mam nadzieję, że odpowiecie na zaproszenie Strażnika Nocy i podejmiecie wyzwanie!

Izabela Nestioruk

ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

Super

Super

• Kolorowanki
  • Kolorowanki
  • Rysowanie i kolorowanie
  • Posiadam na własność :)
  • Kolorowanki i inne
  • Wyd. Nasza Księgarnia