Uznani za zmarłych

Graham Masterton Cykl: Katie Maguire (tom 4) kryminał, sensacja, thriller 480 str.
Taken for Dead

Albatros
kryminał, sensacja, thriller
maguire

Porównaj ceny i

Na tym kończy się moja przygoda z tą serią . Dziecinna i nudna akcja . Pani komisarz jak kotka w rui . Zmęczyłam , a nie przeczytałam .

Niebawem, bo ponoć w ostatnich dniach stycznia ma ukazać się dziewiąty już tom serii z nadkomisarz Katie Maguire. Czwarta część tej serii tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że autor posiada swoją klasę, charyzmę literacką i styl, który wyróżnia go wyraźnie na tle współczesnych pisarzy. Ten 74 letni angielski pisarz napisał około 80 książek o nakładzie przekraczającym 20...

Świetna intryga. Mocna opowieść z intrygującymi ciekawostkami z dziejów Irlandii. Moja ocena byłaby wyższa, gdyby nie jedna rzecz - do dziś niesamowicie denerwuje mnie bezmyślność i łatwowierność Katie, która nie zareagowała na niepokojące odgłosy wydobywające się z domu sąsiadów i bez żadnego sprawdzenia uwierzyła w opowieści o chorej psychicznie żonie i o braku...

Już od pierwszych stron Masterton serwuje nam makabryczną scenę - odnalezienie ludzkiej głowy, zapieczonej w weselnym torcie. Całość utrzymana w znanym stylu autora z dużą dawką grozy i okrucieństwa. Jeśli ktoś ma zbyt bogatą wyobraźnie to zdecydowanie nie polecam. Śledztwo prowadzone przez główną bohaterkę okazuje się dużo bardziej zagmatwane i prowadzi na komendę....

Zbyt drastycznie i dramatycznie jak dla mnie. Chyba już nie sięgnę po książki z tej serii, choć lubię Mastertona to wolę jednak jego horrory.😱

Drugie spotkanie z Mastertonem, bez żadnych "ochów" i "achów" jednak książke czytało się całkiem nieźle. Troche makabrycznych wątków i szczypta seksu jak na Mastertona przystało.

To jest dobry thriller. Książka wciąga i trudno się oderwać. Dobrze się czyta Pana autora, po raz kolejny zresztą.

Wymyślna historia.

To moja druga ksiazka tego autora i jego bohaterki Katie Maquire. Tak samo jak poprzednio, historia wciagala i bardzo lateo i przyjemnir sie czytalo ksiazke. Katie jest silna osobowoscia i zadnego przestepcy sie nie uleknie bo doprowadzic go to wymiaru sprawiedliwosci, nawet gdyby mialo grozic jej smiertelne niebezpieczenstwo. 8/10

Dla mnie cała seria na najwyższym poziomie. Polecam

Dyskusje

• 2019
  • 2018
  • Graham Masterton
  • Chcę w prezencie
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Uznani za zmarłych