Uznani za zmarłych

Okładka książki Uznani za zmarłych Graham Masterton
Okładka książki Uznani za zmarłych
Graham Masterton Wydawnictwo: Albatros Cykl: Katie Maguire (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki Gloria Graham Masterton, Karolina Mogielska
Ocena 8,4
Gloria Graham Masterton, K...

Mogą Cię zainteresować

Rewelacja. To jedna z najlepszych części z serii o Katie Maguire. Masterton przeszedł samego siebie. Polecam.

Nigdy nie sądziłem, że ocenię jakąkolwiek książkę Mastertona na 9. Owszem, lubię go czytać i nawet najbardziej infantylne opowieści mają swoją dynamikę i nie nużą. Jednak ta książka wcisnęła mnie w fotel niczym najlepsze Reachery. Z tym, że u Mastertona zawsze jest jeszcze brutalniej.

Dobrze napisana, mocno wciągająca - jej przeczytanie zabrało mi w zasadzie trzy dni i to w okresie, gdy mam wyraźny czytelniczy dołek i nawet niezłe i ledwie 300-400 stronicowe książki zajmują mi 2 tygodnie. Ale wreszcie nie mogłem się oderwać i chciałem jak najszybciej poznać zakończenie. I właśnie za to, za tę potrzebę jej chłonięcia - książka dostaje u mnie najwyższą notę. Jak na razie też jest dla mnie najlepszą z cyklu!

Mam mieszane uczucia. Trochę danse macabre, a jakże w końcu to Masterton. Wątek kryminalny trochę naciągany. Katie Maguire niby cwana a chwilami irytująco głupia. Autor ewidentnie ma obsesje erotyczne i makabryczne. Ale, ale ale...może właśnie o to chodzi ?:)

No i jak ja mam to ocenić. Książka dobra, całkiem wciągająca, ma zaskakujące zakończenie rodem z najlepszych seriali ale ... No właśnie to nie jest to czego oczekuję po moim ulubionym autorze. Jest za grzecznie, za spokojnie, niemal bezkrwawo (a przynajmniej oszczędnie w szczegółach). Do tego tak ... zwyczajnie. Jest to zwykły kryminał z pewnymi niestandardowymi wstawkami.
Grahamie wracaj do tego co potrafisz najlepiej, przywołaj duchy z zaświatów, ożyw obrazy, wywołaj dżina z butelki i demona z czołgu, nie pozwalaj zasnąć, gwałć, morduj, bądź okrutny, niech się leje krew!

Jak zwykle wszystko odrealnione a główniej bohaterki nie da się lubić.

Jak zwykle wszystko odrealnione a główniej bohaterki nie da się lubić.

Czy Ci co mają nas chronić są w stanie przeciwstawić się złu, pokusom i własnym popędom?

Katie wkracza w ciemny świat korupcji i ludzi, którzy uważają, że są lepsi od pozostałych. Żyją poza prawem.

Moja pierwsza książka z tej serii- rewelacja i chcę więcej:)

Moja pierwsza książka z tej serii- rewelacja i chcę więcej:)

Bardzo dobrze napisany thriller, ciekawa intryga i fajnie też poprowadzona przez Grahama. Mimo że książka była genialna to oceniłem ją trochę niżej niż mam w zwyczaju bo zabrakło mi w tym wszystkim jakiegoś takiego błysku, iskierki która sprawia że książka jest fenomenalna. Tak czy inaczej cykl z Katie Maguire jest wart czytania i spędzony nad nim czas daje przyjemność a to najważniejsze.
POLECAM!!!;)

W pierwszych latach XXI Irlandia przeżywała bum gospodarczy i była liderem przyrostu dochodu narodowego w Unii Europejskiej , jednak światowy kryzys spowodował , że wiele przedsiębiorstw upadło . Piszę o tym , bo to co jest głównym wątkiem tej powieści w dużej mierze odzwierciedla ten stan . Zdesperowani przedsiębiorcy pogrążają się w długach , a sprytni przestępcy wykorzystują ich determinację . Katie Maguire awansowała i teraz zajmuje się sprawą bezwzględnego gangu . Śledztwo jednak ciągle nie przynosi efektów . Po wyjeździe jej partnera do USA główna bohaterka wiedzie samotne i bardzo pracowite życie .
Tym razem autor zrezygnował z wątków mistycznych i postawił na realizm . Fabuła trzyma w napięciu i nie jest już tak przewidywalna jak poprzednie . Zakończenie trochę rozczarowuje naiwnością . Mimo wad powieść czyta się zupełnie przyjemnie . Polecam .

Pomysł fajny, ale zachowanie głównej bohaterki w życiu prywatnym naprawdę dziwne. Przeszkadza w odbiorze książki jak można być świetnym śledczym a jednocześnie tak naiwnym w życiu prywatnym

• Graham Masterton
  • 2019
  • 2018
  • 2022
  • 2021
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Uznani za zmarłych