Łowca

Patronat LC
Lars Kepler Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Joona Linna (tom 6) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Hasenjagd
Data 1. wydania:
2017-04-24
Maciej Muszalski
Wydawnictwo Dolnośląskie
kryminał literatura szwedzka niebezpieczeństwo policja psychopata seryjny zabójca skandynawski kryminał Szwecja szwedzki kryminał śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna zbrodnia
Hasenjagd
Joona Linna (tom 6)
kryminał, sensacja, thriller
Maciej Muszalski
Ślady zbrodni

Okładka książki Leon Mons Kallentoft, Markus Lutteman
7,4
Leon Mons Kallentoft, Ma...
Okładka książki Bambi Mons Kallentoft, Markus Lutteman
7,3
Bambi Mons Kallentoft, Ma...

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Morderca królików

8 Link do recenzji

Bardzo ciężka, miejscami wydumana.
Dużo nieprawdopodobnych historii i zwrotów akcji.
W porównaniu z poprzednimi częściami dla mnie ciężki orzech do zgryzienia.
Super piękna policjantka, super tajne więzienia z torturami i super policjant zamknięty w więzieniu, ale zaraz wypuszczony, a w tle zaburzony psychicznie morderca - to wszystko jest niestety bardzo mocno przesadzone...

Książka jak zwykle rewelacyjna! Chociaż zajęła mi ponad 2 miesiące ale to bynajmniej z powodu kiepskiej akcji. Akcja genialna! Mam juz wyciągniętego Łazarza, którego zacznę w pierwszej możliwej chwili. Joona jak zwykle rozwalilł na łopatki tym swoim opanowaniem i przewidywaniem każdego ruchu przeciwnika ale myślę, że jakby mordulec nie miał schorzenia jakie miał to szanse...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lubię książki o pracy i życiu Joona Linny. Pomysł na fabułę nie jest nowatorski ( ohydne wydarzenie z przeszłości mści się po latach) ale akcja poprowadzona sprawnie, gwarantująca narastające napięcie. I nawet fakt, że tożsamość zabójcy poznajemy nieco wcześniej niż w końcówce nie wpływa na tok czytania. Wtedy wiemy "kto" i "dlaczego" ale ciągle nie znamy odpowiedzi...

Bardzo dobry kryminał, akcja trzyma w napięciu do ostatniej strony. Joona jak zwykle niezawodny w tropieniu morderców.
Polecam

Uwielbiam serię z Joona Linną. Wartka, momentami nabierająca prędkości światła, akcja. Misternie skonstruowana intryga. Do ostatnich chwil bawiąca się z czytelnikiem w kotka i myszkę, jakby weryfikująca umiejętności dedukcyjne.

Tym jednak razem kolejne moje, lekkie rozczarowanie. Dopóki morderca pozostawał tajemnicą, gdzie tylko znałam jego myśli i czyny, zmuszona...

Dobry skandynawski kryminał poza tym i nic więcej.

Jak zwykle dopracowana w każdym szczególe, wciągająca, zaskakująca i mimo iż szybko poznajemy zakończenie....połyka się ją do ostatniej strony

To był bardzo dobry kryminał. Dobry wątek główny, wartka akcja i fajnie jest napisane. Szkoda tylko, że zagadka rozwiązała się za wcześnie.

Jak zwykle niezawodna i niezwykle interesująca.

Dobra w swoim gatunku, chociaż Autorzy nieco odlatują fabularnie, zwłaszcza przy kilku dość nieprawdopodobnych zwrotach akcji. Czyta się jednak dobrze, jak to bywa przy książkach ze sprawnym warsztatem kryminalnym. Pomimo niedostatków - zapewne zajrzę do kolejnej odsłony serii.

Dyskusje

• 2018