Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 34.90 zł

Perska zazdrość

Laila Shukri Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Perska miłość (tom 2) literatura piękna
Prószyński i S-ka
literatura polska
Perska miłość (tom 2)
literatura piękna
literatura polska

Na półkach: , , , , , ,

W drugiej części poznajemy Joannie. Polkę, która pracowała jako stewardessa i właśnie na pokładzie samolotu, którym leciała, poznała swojego męża Aliego. Bogatego kuwejtczyka. Joanna szybko się zakochuje i bardzo szybko zapomina, gdzie żyła opływając w luksusie i bogactwie. Z Alim miała trójkę dzieci, syna Nadira oraz dwie córeczki Fatmę i Sarę, ale dziećmi się w ogóle nie...

Osobiście książka niezbyt przypadła mi do gustu. Często mam wrażenie, że w książkach Laili Shukri wiele wątków się powtarza. Każda niemal książka jest nasiąknięta notorycznym erotyzmem, który wszędzie jest ukryty. Doceniam pracę Autorki, jednak uważam, że tyle przebywając w Arabii Saudyjskiej i podróżując po całym świecie, powinna poruszać jeszcze wiele innych tematów, niż...

Mniej więcej do połowy nudna, ale później coraz ciekawsza i zakończenie zadowalające. Wciągnęłam się w serię perskich opowieści Laili Shukri i mam zamiar wszystkie przeczytać. Ogólnie polecam, bo mają one coś w sobie pociągającego, chociaż bez zbytniej podniety.

Autorka w charakterystyczny dla siebie sposób opisuje świat Orientu i zasady w nim panujące. Jak zawsze podczas lektury zdobywamy wiele informacji na temat ludzi, relacji między nimi i tradycji.

Szybko się czyta. Momentami autorka bardzo rozwodzi się nad mało istotnymi aspektami. Warto przeczytać, ale nie jest to książka po której zostaje duża refleksja.

Spotkałam się z krytyką dotyczącą tej książki. Nie wiem dlaczego. Przecież autorka opisała jak wyglądało życie Joanny. Ten długi wstęp jak niektórzy oceniają jako nudny był wręcz wskazany - ukazał , że dobra materialne są nieważne. Liczą się relacje i wzajemny szacunek.

Jedna z najgorszych książkę jakie ostatnio czytałam. Perska miłość mnie wciagla, była super. Ta książka... stara czasu :)

Mam problem z tą książką.

Jest niesamowicie ciekawa, do przeczytania jednym tchem. Ale w międzyczasie na tym jednym tchu można dostać zadyszki z oburzenia.

Główna bohaterka, Joanna, doprowadza do palpitacji serca swoim zachowaniem. Rozpuszczona jak dziadowski bicz a nawet gorzej, egoistyczna, zepsuta, niewdzięczna. Jedyne o czym myśli to wydawanie pieniędzy, żarcie i...

druga część Perskiej miłości, zachęcam do lektury. To nie tylko historia miłości, to również kolejna lekcja z kultury Dalekiego Wschodu. Polecam

Książka napisana w niezwykle chaotyczny sposób, nie mogłam " wczuć się " w akcję. Bardzo kiepskie dialogi, niepotrzebne opisy, bohaterowie nijacy. Książka nie wyzwoliła we mnie żadnych emocji.

• 2019
  • Chcę w prezencie