Kupiona i sprzedana

Okładka książki Kupiona i sprzedana Megan Stephens
Okładka książki Kupiona i sprzedana
Megan Stephens Wydawnictwo: Amber Seria: To zdarzyło się naprawdę... biografia, autobiografia, pamiętnik
To zdarzyło się naprawdę...
Bought and Sold
Amber
2019-08-13
2015-06-16
handel ludźmi prostytucja przemoc fizyczna i seksualna niewolnice

Straszna historia. Początkowo nie była interesującą, ale gdy zaczęła się akcja nie mogłam się oderwać. Przykre, że takie rzeczy dzieją się na świecie.

Konkluzja jaka nasuwa mi się po przeczytaniu tej książki jest taka, że głupi ludzie wychowują głupie dzieci. Jestem wstrząśnięta, jak matka może pozwolić zostać 14-latce w obcym kraju, z obcym mężczyzną. Jak matka z niepełnoletnią córką może pić alkohol. Przede wszystkim jak może nie zauważyć przez tyle lat, horroru dziecka. Nie każdy powinien mieć dzieci, a jeśli już one są, rozmowa z dziećmi i edukowanie ich oraz ochrona przed zagrożeniami, powinny być podstawą rodzicielstwa.

Wakacje zmienione w piekło jak nieodpowiedzialna matka i jej córka która wpada w ręce handlarzy ludźmi i jest zmuszana do prostytucji i odrzuca każda nadarzającą jest sposobność żeby z tej sytuacji się wyrastać.

Bardzo polecam! Książka o przemocy, prostytucji, sprzedaży ludzi. Trudna, ale wartościowa. Przeczytajcie!

Brutalna książka o handlu ludźmi. Zdecydowanie nie dla każdego, ale komu uda się przeczytać, na pewno poczuje ciarki na plecach- przeżycia bohaterki gorsze niż niejeden horror.

Jak łatwo stracić kontrolę nad własnym życiem

Jak łatwo stracić kontrolę nad własnym życiem

Podobnie jak @NieCzytamCoWierze nie wierzę w tę historię. Czytam mnóstwo książek o porwanych dziewczynach, sprzedanych i tak dalej - nigdy nie poddałam w wątpliwość ich słowa w choćby części historii. A tutaj.. faktycznie, po kolejnym przeczytaniu pytania się nawarstwiają. Zwróciłam też uwagę na dodatkowe rzeczy - 110 klientów jednej nocy? Nawet biorąc pod uwagę, że każdy z nich miał 5 minut to nadal większość zapewne dokupywała dodatkowy czas, do tego "czas operacyjny".. do tego wystarczy wiedzieć jak wygląda bicie rekordów w branży porno ("Jak oni to robią") by mieć wątpliwości co do tego, pomijając inne kwestie. Druga - sąsiedzi po próbie samobójczej Megan zobaczyli ją przez balkon w kałuży krwi po pocięciu się maszynką do golenia? Jak? A skoro taka była pijana, taka wykrwawiająca się, to jak w obecności policjantów dobiegła do balkonu, że złapano ją za nogi "w ostatniej chwili"? Nie przyjechała karetka do dziewczyny leżącej w kałuży krwi, którą zobaczyli sąsiedzi z innych mieszkań? Sanitariusze "wbijający igłę w ramię", położenie pacjentki przypiętej pasami, po próbie samobójczej w pokoju z inną, odpiętą pacjentką.. oddanie telefonu w szpitalu psychiatrycznym na obserwacji już drugiego dnia.. no generalnie.. cała ta część o zabraniu Megan do szpitala okropnie śmierdzi. Resztę wypunktowała poprzedniczka. Matka z kolei nie odbiera córki po próbie samobójczej? Wszystko to takie.. dyskusyjne..

Nie potrafię zrozumieć, jak to się mogło wydarzyć. Polecam, książka sprawiająca, że momentami dech zapiera.

Książkę czyta się wspaniale. Już tytuł przyciąga uwagę i z grubsza odkrywa fabułę czytelnikowi. Wciągnęła mnie tak mocno, że w pół dnia ją opanowałem. Jeżeli chodzi o prawdziwość historii, totalnie tego nie kupuję. Matka bohaterki jawi się jako najbardziej nieodpowiedzialna kobieta, albo po prostu najgłupsza. Zostawiła nastoletnią córkę w obcym kraju, w zasadzie utrzymywała z nią kontakt wyłącznie telefoniczny, pomimo tego, że też przeprowadziła się do Grecji. Abstrahując od takich absurdów, godna polecenia. Dla mnie specjalnie nie ma to znaczenia czy historia jest prawdziwa, czy nie.

Matka zostawila 14 latkę w Grecji.
Stwierdzenie, że jej walizka poleciała do Anglii razem z matką ale bez córki, co za nonsens.

Matka zostawila 14 latkę w Grecji.

• Literatura faktu

Dodaj cytat z książki Kupiona i sprzedana