Kupiona i sprzedana

Okładka książki Kupiona i sprzedana
Megan Stephens Wydawnictwo: Amber Seria: To zdarzyło się naprawdę... biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
To zdarzyło się naprawdę...
Bought and Sold
Amber
2019-08-13
2015-06-16
handel ludźmi prostytucja przemoc fizyczna i seksualna niewolnice

Ciężko napisać cos o tej książce. Tyle niedorzeczności... Nie moge zrozumieć jak matka mogla zostawić 14 letnie dziecko w obcym kraju z obcymi ludźmi. Później tyle czasu zostawia córkę bez spotkania sie z nią itp.
Naiwnosc, glupota Megan wręcz porazala. Przyznam, że tego nie ogarniam. Jeszcze wyciąganie w to koleżanki .. nie ukrywam glupita bohaterki przerazala.

" Rozpiętość danych szacunkowych na ten temat jest bardzo duża – od 5 do 300 tysięcy w Europie Zachodniej i Środkowej oraz od 400 tysięcy do 7 milionów ofiar na całym świecie. Szacuje się, że roczne obroty wynikające z handlu ludźmi w skali świata wynoszą 7 mln USD "

Megan ma 14 lat gdy wyjeżdża z mamą na wakacje do Grecji . Tam poznaje chłopa o imieniu Jak i się zakochuje. Postanawia zostać z nim w Grecji podczas gdy jej mama wraca do Anglii. I wtedy zaczyna się jej 6 lat cierpienia.
Zostaje zmuszana do pracy jako osoba do towarzystwa, a potem w burdelach . Ma od 50 do 110 klientow dziennie. Jest głodzona, bita , poniżana i zastraszana.
Nie jest tajemnicą, że w końcu udaje się jej uciec z tego koszmaru . Gdyby nie to, to teraz nie czytalibyśmy jej wspomnień.

Prawdziwa, przerażająca historia młodziutkiej dziewczyny ,która zakochała się w nieodpowiednim mężczyźnie, który to wykorzystał.
Taką historię może opowiedzieć tysiące kobiet , a nawet i dzieci , bo one też są sprzedawane i wykorzystywane 😪
Młode dziewczyny zachęcone dobrze płatną pracą kelnerki przyjeżdżają do obcego kraju i już nigdy nie wracają...

Może teraz Wam się nie spodobać co napiszę , ale nie mogę zrozumieć postępowania i myślenia matki Megan , która pozwoliła swojej czternastoletniej córce zostać w obcym kraju z obcym mężczyzną. Przecież to jeszcze dziecko !!!
Postępowanie matki wywołało we mnie bardzo dużo emocji. Może dlatego, ze sama nią jestem. I wiem, że gdyby w przyszłości moja córka wpadła by na tak "genialny " pomysł dzięki mnie w życiu by go niezrealizowała !!!

Ciekawa książka, ukazująca jak młody człowiek jest naiwny, a jednocześnie jak świat potrafi być chciwy i wykorzystywać tą naiwność w celu osiągania zysków.

Czytają tę książkę czułam wielką, ale to wielką złość. Na mężczyzn, którzy czerpią zyski z nierządu. Na mężczyzn, którzy korzystają z nieletnich prostytutek. Na system, który często przymyka oko, na nielegalny biznes. Na matkę Megan, która pozwoliła 14 letniej córce na samodzielne życie w obcym kraju, z kompletnie obcym mężczyzną. Byłam też wściekła na samą Megan, która była nie tylko młodzieńczo naiwna, ale i po prostu głupia.
Ta książka pokazuje jak wiele osób tutaj zawiodło. Jak wiele osób zapomniało o dziewczynie, łącznie z jej bliskimi. Ta książka otwiera oczy na wielkie zło, jakie dzieje się tak blisko nas.

Przedstawiona historia jest wstrząsająca, a naiwność bohaterki aż bolesna. Warsztat pisarski niestety słaby. Całość raczej mierna.

Głupota naiwność i jeszcze raz głupota. Zarówno Matki jak i córki. Jakim trzeba być tępym i pozbawionym jakichkolwiek zasad moralnych człowiekiem, by zostawić 14! letnie dziecko samo w obcym kraju. Jaką trzeba być naiwną i zepsutą do szpiku kości dziewczyną by dać się omamić obcemu człowiekowi. Nie wiedząc jakie ma on wobec nas zamiary. Tą gehennę seksualną Megan przeżyła na własne życzenie. Nie współczuję jej ani trochę. Masz co chciałaś głupia dziewczynko.

Niewiarygodne, że takie rzeczy dzieją się w XXI wieku. Lekrura ku przestrodze.

Niewiarygodne, że takie rzeczy dzieją się w XXI wieku. Lekrura ku przestrodze.

Bardzo dobrze napisana i opowiedziana, nie spodziewałam się, że książka tego typu aż tak mnie wciągnie. Mega polecam jako luźną lekturę pomiedzy czymś cięższym

Przeczytałam tę książkę cztery razy. Wciągająca - tak. Ale kompletnie nie "kupuję" wersji Megan.. Co kilka stron tłumaczenie siebie samej, usprawiedliwianie się.. Przy drugim podejściu strasznie rzucało się to w oczy, w trzecim pomijałam. Drobne potknięcia jak opowiadanie, że jest się wegetarianką, by kilka dni później gotować zupę z kurczaka.. Bardzo dużo wątków przy powtórnej lekturze się gryzie. Tłumaczenie, że nie pamięta konkretów by zaraz je podać. Ja rozumiem, że w stresujących sytuacjach umysł może płatać figle, ale nie aż tak.

Matka Megan to już osobny wątek.. Pomijam wałkowane zostawienie dziecka w obcym kraju, ale gdzie w tym czasie była młodsza córka? Jak matka mogła wyjechać na wakacje, dopuścić do eksmisji z mieszkania i wyrzucenia ich rzeczy, zostać z dzieckiem w obcym kraju bez grosza na bułkę? Jak matka mogła cieszyć się z ciąży 14-letniej córki?! JAK MOGŁA nie odwiedzić córki przez te wszystkie lata, a gdy do tego doszło nie zauważyć po własnym dziecku (które według relacji samej Megan tak strasznie schudło i wyglądało mizernie?), lub nawet rozmawiając codziennie nie domyślić się czegokolwiek?! W głowie mi się to nie mieści!!! Chyba, że była zajęta paplaniem o Nikosie. Na co zresztą wskazuje fragment po wszystkim, gdy przyłapała córkę na piciu. Nie zainteresowała się jej problemem, tylko tym, że Nikosowi serce pęknie. Współczuję Megan jedynie matki.

Ona sama dla mnie nie jest osobą wartą współczucia. Przeczytajcie drugi i trzeci raz, zaczną razić nieścisłości. Nie wierzę, że koleżankę ściągnęła nieświadoma konsekwencji.

Szkoda, że nie ma dostępu do relacji samej Lexi lub owej Kasi, której niby Megan pomogła. Tu też śmierdzi.

Ale cóż.. Czytało się ciekawie.

Matka zostawila 14 latkę w Grecji.
Stwierdzenie, że jej walizka poleciała do Anglii razem z matką ale bez córki, co za nonsens.

Matka zostawila 14 latkę w Grecji.

Dodaj cytat z książki Kupiona i sprzedana