Arabska krucjata

Tanya Valko Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Arabska żona (tom 5) literatura piękna
Prószyński i S-ka
Literatura polska
Arabska żona (tom 5)
literatura piękna
Literatura polska

Wciągająca opowieść o dalszych losach kolejnej naiwnej. O ciężkim życiu kobiet w krajach muzułmańskich. Aż nóż się w kieszeni otwierał.

Skończyłam 14.04 ❤
Jak zawsze jestem pod głębokim wrażeniem 😍🔥
W tej części poznajemy dalsze losy Doroty, Marysi i Darii. Przede wszystkim losy Darii, która nieświadoma zakochała się w terroryście zwanym "dżichadi Johnem". Walka o przeżycie...każda chwila jest na wagę złota i może spowodować jej śmierć...
Walka Marysi o życie siostry....
Walka z terrorystami...
Ataki...

"Złe czyny wracają do nas z podwójną mocą i los odpłaca nam pięknym za nadobne".(str.43)

Jest to piąta część arabskiej sagi przedstawiająca świat rządzony przez islamskich fundamentalistów, ich okrucieństwo i fanatyzm, a także życie tkwiących w samym jego środku zwykłych ludzi, ich niepewność dnia codziennego, strach przed swoimi rodakami. Problemy uchodźców...

Pierwsze dwa tomy wciagały przez cały czas. Ten czasem wciąga, a czasem nudzi. Sporo nowych bohaterów, ale to perypetie tych stałych są najbardziej ciekawe. Pewnie za jakiś czas sięgnie po kolejny Tom.

Na półkach: , , , ,

Zdecydowanie bardzo ciekawa seria ktora pochłania sie niemal na jednym wdechu. Ukazuje nam bardzo brutalny świat arabskiej bohemy , arabskiego bogactwa a także zacofanie i ograniczony światopogląd niewyksztalconej części społeczeństwa. Oczywoscie nasi bohaterowie sa swiatli i otwarci na nowoczesność odchodząc od średniowiecznych stereotypów i zasad ale nie sa w stanie...

Następna niesamowita książka Valko. "Arabska krucjata" to dalsze losy Marysi i jej siostry Darii. W książce tej co mnie zaskoczyło jest właśnie dużo o Darii - siostrze Marysi, która znamy z poprzednich książek. Niestety i Darie dopada niespełniona, zła a przede wszystkim okrutna miłość. John a w zasadzie to Jasmen w wyrafinowany sposób udaje Brytyjczyka gdy tymczasem jest...

Kolejna część i kolejne moje uwielbienie do tej serii opowieści. Jak dla mnie najbardziej brutalna część, pokazująca jak bardzo różni są ludzie i jak bardzo trzeba uważać w co się wierzy, widzi i czuje. Polecam dla mnie warta przeczytania.

Nie, nie dałam rady tego przeczytać. Po 50 stronach sobie darowałam. Może z 20 stron na te 50 to dalsze przygody, a reszta to flashback ( powtórka z poprzednich książek). Nie ma sensu dalej w to brnąć, choć przedmowa była bardzo zachęcająca. Moja ostatnia książka z tej serii. O tyle, o ile "Arabska żona" była konieczna , "Arabska córka" możliwa to reszta już jest...

Zgadzam się z opiniami dotyczącymi zbyt prostackiego języka. Autorka fajnie buduje napięcie, ale język jakim posługuje się autorka powoduje, że odechciewa się czytać.
Jak w przypadku pozostałych książek tej autorki, historia jest mocno naciągana, ale to nie szczególnym problemem, bo dzięki temu akcja dzieje się szybko, a my mamy okazję poznać oblicza różnych bohaterów.

Bardzo ciekawa książka. Można by powiedzieć że pokazuje jak myśli terrorysta oraz czym się dokładnie kieruje.

Na końcu książki Daria ucieka, ale już na samym początku następnej części zostaje znów schwytana. Mnie osobiście bardzo trzymała w napięciu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje

• Chcę w prezencie