Wybranki jej Wysokości 1

Okładka książki Wybranki jej Wysokości 1 Miyabi Fyjieda
Okładka książki Wybranki jej Wysokości 1
Miyabi Fyjieda Wydawnictwo: Kotori Cykl: Wybranki Jej Wysokości (tom 1) komiksy
komiksy
Wybranki Jej Wysokości (tom 1)
Iono the fanatics
Kotori
2016-01-09
2016-01-09
Tomasz Molski
Miyabi Fujieda yuri manga kotori

Spodziewałem się czegoś lepszego. Opis mnie zaciekawił , a początek nie był najgorszy , ale tylko pierwsze 2-3 strony. Potem zacząłem się strasznie męczyć czytając. Co chwilę pojawiała się jakaś nowa bohaterka. Jakieś ganianie się itp. Wiem , że jest jeszcze 2 tom , ale odpuszczam go sobie

Kupując tę mangę nie spodziewałam się opowieści o haremie królowej (i to królowej z "pewnego europejskiego państwa"). Liczyłam bardziej na historię władczyni i jej tajnych służb.. albo wyborowej małej armii. Trochę się zawiodłam mimo, że to mogła być fajna haremówka. Ale humor, teksty postaci i relacje wydały mi się na tyle sztuczne i przerysowane, że stwierdziłam, że to jednak nie manga dla mnie. Dodatkowo irytował mnie sposób rysowania przez autorkę ust postaci - nie wiedziałam czy coś mówią, uśmiechają się czy otwierają usta i stoją z głupawą miną, przez co trudno było mi się skupić na czytanych dialogach.

Poliamoryczne lesbijki!

Nie lubię haremówek jako takich, bo wątek rywalizacji o facetach za bardzo mi trąci myśleniem życzeniowym i fallocentryczną Freudowską ekonomią libidalną, ale haremówka yuri to jednak coś nowego, więc zdecydowałam się po to sięgnąć.

Korekta: wbrew pozorom, to nie jest haremówka. Owszem, królowa tworzy swój harem, szukając do niego odpowiednich dziewcząt. Jednak nie ma elementu rywalizacji. Dziewczyny wspaniale koegzystują w mnogich związkach, których centrum stanowi królowa. Poliamoryczna lesbijska komedia romantyczna. Umieram ze szczęścia. Nie sądziłam, że czegoś takiego doczekam, skoro Hollywood nie jest gotowe na jakąkolwiek queerową komedią romantyczną, bo geje na ekranie mogą tylko cierpieć i dzielnie umierać. Olać Hollywood, powinnam się już nauczyć, że mangi dają więcej.

Główne bohaterki są niezwykle urocze. Ustalmy od razu, że nie ma co oczekiwać zbyt wiele po dwutomowej komedyjce. Ma być uroczo, lekko i zabawnie. I jest. postaci są ciekawe, chociaż kliszowe. Mamy królową, bardzo oddaną dwóm sprawom: rządzeniu i pięknym kobietom. Chociaż ma harem, nie oznacza to, że traktuje swoje wybranki jak króliczki playboya – z każdą z nich nawiązuje prawdziwą, emocjonalną relację. I seksu też nie brakuje, chociaż nie przedstawia się go graficznie to jednak dziewczyny zdecydowanie mają swoje libida i potrafią je wyrazić. Pozostałe bohaterki to w zasadzie nawiązania wprost do innych tytułów mang i klisze gatunkowe: mamy Kass, blond okularnicę z kancelarii królowej, doskonale zorganizowaną. Aidę, zajmującą się garderobą jej wysokości, droczącą się z Kass, ponieważ uwielbia wzbudzać chaos na dworze. Fleche, agentkę tajnych służ i jej lolitkowatą córkę-zabójczynię. I Eto, pierwszą nowozdobytą konkubinę, zamknięta w sobie pod wpływem miłosnego zawodu, zdobywającą się na to, aby oddać swoje złamane serce królowej.

Większość mangi to po prostu kolejne gagi i zabawne sytuacje. Humor nie obraca się wokół seksu, a dużo bardziej naturalnie wokół cech postaci. Pokazane jest nam, jak królowa organizuje swój czas z tyloma dziewczętami (poszukując kolejnych!),jak dzieli się uczuciem, jak one nawiązują z sobą nawzajem przyjacielskie stosunki, jak działa zazdrość w świecie królewskiego haremu.

Nie mogę doczekać się drugiego tomu, aby przekonać się, jak dalej potoczą się poszukiwania królowej i kto jeszcze wejdzie do jej serca. Wspaniała komedia (poliamoryczna lesbijska komedia romantyczna! Mam ochotę wykrzyczeć to z dachu!),gorąco polecam wszystkim fankom yuri, które zmęczyły już samobójstwa i szkolne miłości.

Poliamoryczne lesbijki!

Jakbym zobaczyła opis to bym tego nie kupiła XD.
Taaak... Do bólu to głupie - trzeba przyznać.Podchodzi bardziej pod komedię niż poważną mangę.Lekka.
Sama królowa jest głupiutka, jakby ktoś wyciął jej połowę mózgu. Ugania się tylko za babami.
No cóż spodziewałam się, że wybranki w sensie wybrane wojowniczki, a tu proszę jednak nie.
Trzeba przyznać, że w tym chaosie nie dało się już nic przewidzieć i to jest fajne.
To moje pierwsze spotkanie z mangą i powiem, że nawet przypadł mi do gustu sposób czytania od tyłu.
Także po następne tomy nie sięgnę, ale po inne mangi i owszem.
PODSUMOWUJĄC:
Dobrze się to czyta jak nauczysz się pewnego dystansu do treści. Taka tam komedyjka.

Jakbym zobaczyła opis to bym tego nie kupiła XD.
Trzeba przyznać, że w tym chaosie nie...

1931

Na początku manga wydawała mi się na swój sposób urokliwa. Czym dalej tym niestety coraz bardziej bezsensu.

• Mangi
  • Manga