Czy wspominałem, że cię potrzebuję?

Nominacja w plebiscycie 2016
Estelle Maskame Wydawnictwo: Feeria Young Cykl: Dimily (tom 2) literatura młodzieżowa
Did I Mention I Need You?
Data 1. wydania:
2015-09-30
Anna Dobrzańska
Feeria Young
miłość zakazana miłość literatura brytyjska literatura szkocka Anna Dobrzańska
Did I Mention I Need You?
Dimily (tom 2)
literatura młodzieżowa
Anna Dobrzańska
miłość zakazana miłość literatura brytyjska literatura szkocka Anna Dobrzańska
Inne

Dwa lata upłynęły od wydarzeń z "Czy wspominałam, że cię kocham?" Drogi Eden i Tylera się rozeszły, mimo że nadal są rodziną. Dla rodziny próbują zapomnieć o swoim uczuciu, które tak nagle się zrodziło w ich sercach, każde z nich próbuje sobie ułożyć życie od nowa. Po zaproszeniu do Nowego Jorku, przez Tylera, Eden odczuwa wielka ekscytacje i szybko zapomina o tym co...

Eden i Tyler po rocznej rozłące znów są razem. Jednak Eden, nie wie czy Tyler wciąż coś do niej czuje. Po przyjeździe do Nowego Jorku główna bohaterka próbuje dowiedzieć się, czy pomiędzy nią a jej przybranyn bratem jeszcze coś jest. Zakończenie książki rozbiło mnie na tysiąc kawałków. Mam nadzieję, że trzecia część zrekompensuje ból zdrady i upokorzenia

Drugi tom serii DIMILY podobał mi się mniej niż pierwszy. Bohaterowie są troche starsi więc ich zachowanie jest nieco inne. Jak najbardziej na plus jest wątek romantyczny. Odważniejsze sceny, więcej emocji i więcej działania. Zaletą jest też to, że książka jest w pewnym stopniu nieprzewidywalna, potrafi zaskoczyć, utrzynać w niepewności. Ale niestety są też rażące minusy....

Dobra , fajna , lekka książka.
Ogólnie polecam na odpoczynek od cięższych książek

Okropna.
Dialogi wplecione w przewodnik po Nowym Jorku. Eden dziecinna i irytująca. Mimo że koniec był minimalnym zaskoczeniem, nie sięgnę po kolejną część.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Momentami mnie denerwowała. Zwłaszcza z odwiedzinami. Z początku była słodka. Koniec mnie zaskoczył - na nieszczęście bo w nadchodzących siedmiu dniach chcę się skupić na Star Wars, więc trochę mnie to będzie boleć.
Zawiodłam się trochę. W 2/3 dotrzymuje biegu poprzedniej. Jest trochę... poważniejsza? Ale niektóre sprawy mogłoby być inaczej ujęte.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przyjemna, lekka lektura. Zaryzykuję stwierdzenie, że ta część jest lepsza od poprzedniej. Akcja rozwija się wprawdzie powoli, a w pewnym momencie ma się dość czytania opisu Nowego Jorku i nazw ulic, bo i tak nie wie się, o czym mowa, ale jest dynamiczniej niż w części pierwszej. W końcu bohaterowie wychodzą odrobinę za ramy "przybranego rodzeństwa", a co najważniejsze:...

Drugi tom i cóż tu napisać. Działo się i, to sporo.
Eden i Tyler po dwóch latach przerwy spędzają ze sobą sześć tygodni w Nowym Yorku. Zwiedzają miasto i jego najpiękniejsze zakątki. Od pierwszego spotkania na lotnisku uczucia dają o sobie znać.
Główna bohaterka w tym tomie irytowała mnie swoim zachowaniem, które wielokrotnie było dziecinne. Zachowanie obojga głównych...

Bohaterka była tak irytująca, że obrzydziła mi czytanie. Pierwszy raz po przeczytaniu książki już nie miałam ochoty rozpoczynać innej.

Świetna historia, mogłabym ją czytać dniami i nocami.

Dyskusje

2 293