Czy wspominałam, że Cię kocham?

Okładka książki Czy wspominałam, że Cię kocham? Estelle Maskame
Okładka książki Czy wspominałam, że Cię kocham?
Estelle Maskame Wydawnictwo: Feeria Young Cykl: Dimily (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Dimily (tom 1)
Did I Mention I Love You?
Feeria Young
2015-10-21
2015-10-21
Anna Dobrzańska
Anna Dobrzańska literatura szkocka literatura brytyjska miłość

Książkę przeczytałam pierwszy raz kilka dobrych lat temu jako nastolatka i do tej pory co jakiś czas wracam do serii DIMILY. Za każdym razem kiedy zaczynam czytać książki z tej serii wciągam się tak samo mocno,wczuwam się w głównych bohaterów i towarzyszą mi najróżniejsze emocje.
Raczej nie czytam książek typowo młodzieżowych ale mogę śmiało powiedzieć ze wszystkie książki z serii DIMILY a szczególnie ta są moimi ulubionymi, i to właśnie dzięki niej zaczęła się moja przygoda z czytaniem.
Z całego serca polecam przeczytać tę książkę jak i pozostałe trzy z tej serii.

Historia sama w sobie nie była zła lecz sam fakt że główni bohaterowie są przyszywanym rodzeństwem bardzo mnie odrzucił.

Gdybym czytała to mając 15/16 lat na pewno ocena byłaby wyższa. Jest to książka typowo dla nastolatków. Widać to od razu po dialogach ale i małym rozbudowaniu sytuacji. Naczytałam się dużo książek o tematyce zakazanej miłości często dotyczącej przyrodniego rodzeństwa ale ta niestety była najgorsza . Może dlatego że była pisana gdy światła dziennego nie ujrzały jeszcze tak mocne erotyki z przyrodnim rodzeństwem jakie są teraz. Tego nie wiem . Ale dla nastolatków szukających lekkich współczesnych serii myślę że ta będzie w porządku.

Seria opowiada o miłości dwojga przyszywanego rodzeństwa i powiem od razu, że nie, nie jest to obleśna i obrzydliwa historia o kazirodztwie, bez obaw, nic z tych rzeczy. Główni bohaterowie nie są spokrewnieni za pomocą krwi, więc książkę czyta się podobnie jak każdy inny romans, bez spiny i obrzydzenia.

A czy ja wspominałam, że uwielbiam tą serie? Przychodząc już do samej opinii książek, nie ukrywam, że bardzo i szczerze pokochałam tą serię. No bo kto nie lubi lekkich i porywających romansów, które skutecznie opanowują nasze myśli? Seria była naprawdę przyjemna w czytaniu, a jednocześnie pełna ciekawych wydarzeń i wciągała, tak że naprawdę pragnęłam się dowiedzieć co się za chwilę wydarzy. Samą bohaterkę też bardzo polubiłam, więc z radością śledziłam jej losy i szczerze jej kibicowałam, by wszystko poszło po jej myśli.

Jednak słabszą stroną tej serii jest to, że między kolejnymi tomami są strasznie duże przerwy czasowe. Potrafi minąć nawet rok lub dwa między jednym tomem, a kolejnym, co mi niezbyt się spodobało, bo jednak te luki w czasie były duże i jakieś takie dziwne i niefajne po prostu. Ale mimo wszystko jestem wstanie przymknąć oko na ten fakt i po prostu pozachwycać się tą serią, bo była cudna.

A czy ja wspominałam, że uwielbiam tą serie? Przychodząc już do samej...

Dużo sentymentu mam do tej trylogii, bo jest to mój reread, ale niestety jest tam bardzo dużo toksyczności. Owszem rozumiem dlaczego tak jest, ale wciąż. I dlatego taka ocena, ponieważ nie wyobrażam sobie żeby dziewczyny w wieku 14 czy 15 lat czytały tą książkę. Co nie zmienia faktu, że sentyment do niej mam i chyba już tak zostanie.

Bywają takie dni, w których potrzebuję lektury nieco mniej wymagającej, takiej do odprężenia i relaksu. Trylogia Estelle Maskame to lekka, jednocześnie bardzo wciągająca pozycja, dzięki której z tej szarej, deszczowej, jesiennej aury, możemy się bardzo szybko przenieść na słoneczne plaże Kalifornii. I o to (czasami) właśnie chodzi!

Uzależniająca, obowiązkowa pozycja, zakochałam się bez pamięci!

Uzależniająca, obowiązkowa pozycja, zakochałam się bez pamięci!

Jak dla mnie książka taka sobie...

Jak dla mnie książka taka sobie...

Bardzo ciężko czytało mi się te książkę. Niestety ani trochę mnie nie zaciekawiła. Jeśli chodzi o drugą część, to przebrnęłam tylko przez połowę.

Ksiazka dlugo sie rozkreca tylko po to zeby sie na dobre nie rozkręcić. Zero punktow kulminacyjnych, kiepsko prowadzona fabuła.
Proba zrobienia sensacji ze zwiazku dwoch osob ktorych rodzice sie hajtneli....
Kupilam od razu trzy tomy i teraz sie zastanawiam czy czytac dwa kolejne.
Nie polecam!!

Proba zrobienia sensacji ze zwiazku dwoch osob ktorych rodzice sie hajtneli....
Kupilam od razu trzy tomy i teraz sie zastanawiam czy czytac dwa kolejne.
Nie polecam!!

• Romans