Chawa Rubin

Aleksander Świętochowski Wydawnictwo: Fundacja Nowoczesna Polska Seria: Wolne Lektury literatura piękna
Fundacja Nowoczesna Polska
literatura piękna
Wolne Lektury

Polecam książkę "Żyd w powieści polskiej" Teodora Jeske-Choińskiego, znajdziemy tam dobry komentarz do "Chawy Rubin".

Po "Damianie Capenko" polubiłem Świętochowskiego i przeleciałem następne pozycje dostępne na "Wolnych Lekturach": "Dafne", "Cholerę w Neapolu" i "Chawę Rubin", której poświęcam niniejszą notkę. Liczy 43 strony (e-book) a adres: https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/chawa-rubin.html

Wydana pierwotnie w 1879, w zbiorze pt "O życie" (z ...

Ciekawe.

• Lektury