Łaska

Nominacja w plebiscycie 2016

Oficjalne recenzje i

Antybohaterka, niepamięć i „Dom zły”

[ 99 ] Link do recenzji

Słuchało się wybornie. Ciekawie opisane lata PRL. Oceniłabym 7/10, ale zbyt szybko zorientowałam się w intrydze i czekałam aż bohaterowie na to wpadną.

Bardzo przyjemny czas spędziłam z tym audiobookiem. Zagadka nie była dla mnie oczywista, choć pod koniec zaczęło mi świtać, kto może być tym złym. Nie zepsuło mi to jednak rozrywki.

Bardzo podoba mi się kreacja postaci Marii, naszej głównej bohaterki, uwielbiam tę depresyjność i melancholię. Cieszę się, że to nie kolejna bohaterka na zasadzie super women. Uwielbiam też...

Ciekawy temat, dobrze napisana. Wciągnęła mnie.

Bardzo lubię kryminały Anny Kańtoch i nie inaczej było z "Łaską". Mroczny i duszny klimat małego miasteczka, w którym ktoś zaczyna zabijać nastolatków, nauczycielka walczącą z depresją i ponurą przeszłością, która trochę wbrew sobie podejmuje śledztwo i (zbyt) ambitny milicjant, mieszanka, która do końca trzymała w napięciu.

Świetna ksiazka psychologiczna z wątkiem kryminału. Chyba pierwszy raz spotkalam się z tak dobrze opisanym stanem depresji. Niemoc głównej bohaterki byla wręcz namacalna. Wsinią na torcie jest klimat małego miasteczka osadzony w latach 80. To jest moje kolejne spotkanie z ta autorką i na pewno nie ostatnie

Świetny kryminał, klimatyczny, rewelacyjnie oddany klimat małego miasteczka, ciekawie poprowadzona fabuła. Trochę podejrzewałam kto jest mordercą, ale motywy nie były widoczne jak na dłoni, więc do końca czytałam z zaciekawieniem.

Kryminał, przy którym czas płynie szybko i przyjemnie. Główna bohaterka to Maria, polonistka, która jako 6-letnia dziewczynka zaginęła na dwa tygodnie. Gdy ją odnaleziono, cała była brudna od krwi i niczego nie pamiętała. Po latach przebłyski wspomnień powracają za sprawą serii morderstw na grupie czternastolatków.

Melancholia głównej bohaterki może być nużąca, jednak dla...

Na półkach: , , , , ,

Łaska, Wiara i Pokuta już od dawna czekały na swoją kolej, ale moim pierwszym spotkaniem z panią Kańtoch była Wiosna zaginionych. Okazało się ono na tyle udane, że kiedy tylko wpadły mi w ręce audiobooki wcześniej wspomnianych, to szybko przesunąłem je na początek kolejki.

Na pierwszy ogień poszła Łaska, która z miejsca ujęła mnie znakomicie zbudowanym małomiasteczkowym...

Klimatyczny kryminał o tajemnicach z dzieciństwa, depresji, braku uczuć a w niektórych przypadkach ... ich nadmiarze. W tle małomiasteczkowy PRL z lat 80-tych XX wieku. Warto przeczytać. Anna Kańtoch ma znakomite pióro.

Pamięć nie jest tym co mamy na zawsze, pamięć budujemy lub burzymy, albo pamięć burzy nasz ład i spokój, niepamiętanie bywa zarówno łaską, jak i przekleństwem. Aby przekonać się czym zapomnienie było dla bohaterki, trzeba przeczytać tę mroczną powieść.

Dyskusje

2 131