Zagubieni w mroku dusz

Okładka książki Zagubieni w mroku dusz Susan Hill
Okładka książki Zagubieni w mroku dusz
Susan Hill Wydawnictwo: Amber Cykl: Simon Serrailler (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Simon Serrailler (tom 3)
The Risk of Darkness
Amber
2007-04-06
2007-04-06
Maciej Nowak-Kreyer
zagubieni mrok dusza

Fatalna - 2/10.

Bardzo rzadko daję taką ocenę. Niestety, tym razem opinie na Lubimyczytać.pl są TRAFNE. Wielu z użytkowników pisało, że książka jest chaotycznie napisana i całkowicie się z nimi zgadzam. Chaotycznie, to mało powiedziane. Co chwilę mamy zasyp nowych, papierowych bohaterów, których trudno spamiętać. Tożsamość mordercy poznajemy JUŻ po pięćdziesięciu stronach 😂 Litości!

Moja rada, jeśli chcecie przeczytać "Zagubionych w mroku": odstąpcie od tej decyzji.

Fatalna - 2/10.

"Powstrzymywanie się od oskarżenia to przejaw źle rozumianego miłosierdzia".

"Powstrzymywanie się od oskarżenia to przejaw źle rozumianego miłosierdzia".

Styl pisania dość chaotyczny i nieskładny poprzez co dość długo zajmuje ustalenie kto jest kim. Potem akcja się rozwija, jest na tyle ciekawa , że na pewno sięgnę po tom drugi. Akcja ciekawa, dość niespotykana choć na początku wydaje się oczywista ..... postaci proste, nieskomplikowane , ogólnie potrafi wzbudzić zainteresowanie mimo początkowego zniechęcenia.

Mam problem z opinią tej książki, Nie nudzilam się czytając, ale niczym mnie nie porwała i nie zachęciła, jedyne odczucie to zwykła ciekawość,dlatego przeczytałam do końca i zabieram się za drugi tom. Czytało sie dosyć szybko i łatwo, ale nic poza tym. Przeciętność, zbyt szybko natrafiono na trop porywacza, nic nie dzieję się, nie ma emocji. 4/10 może być. Jednak z drugiej strony osobiście jestem fanką mocnego kina jak i książek, być może dlatego taka a nie inna opinia i odczucie. Niemniej jednak nie zniechęcam, wręcz odwrotnie, przeczytaj i sam sprawdz ;)

Książka przeczytana kilka dni temu. Znów jest mroczny klimat, strach, dramaty rodzinne i przestępstwo. Wreszcie dowiadujemy się kto porywał dzieci. Simon Serrailler jest gotowy ustatkować się, chyba nie jest już tak szczęśliwy w tym swoim zamkniętym świecie. Przeżywa wiele rozterek. Co mogę dodać od siebie. Moim zdaniem książka niepotrzebnie podzielona na dwa tomy. Rada - czytajcie serię z Simonem wg tomów a nie w przypadkowej kolejności. Łatwiej się odnaleźć. Jest wielu bohaterów, wiele wątków, co mnie osobiście nie przeszkadza. Przypadł mi do gustu styl, jakim napisano całą serię. Polubiłam tę mroczną atmosferę, polubiłam Simona, polubiłam rodzinę Serraillerów. Jestem w trakcie lektury “Zaklęci w milczeniu” i już żałuję, że na chwilę obecną jest to ostatnia część losów Simona, którą przetłumaczono na język polski.

Szybka,przyjemna,lekka. Na jedno posiedzenie. :) Zżera mnie ciekawość,co będzie dalej,dlatego zabieram się za drugi tom. :)

Książka szybko się czyta. Jako kryminał jest dość ciekawa, jednak czegoś mi w niej zabrakło. Być może był to element zaskoczenia, akcja książki była dość przewidywalna. Niektóre wątki dotyczące bohaterów utworu były prowadzone bez większego pomysłu. Lekka lektura na ciepły wiosenny wieczór, lecz drugi raz bym od niej nie powróciła.

Dawno nie czytałam tak beznadziejnego kryminału. Kryminału? Zastanawiam się, kto tę chaotyczną książkę o niczym zaklasyfikował jako kryminał. Nie ma tu żadnej zagadki, papierowi-nierelani bohaterowie ("tajemniczy, zamknięty w swojej samotności inspektor"???). Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia: nie wiem, czy opis "to, co odkrywa, nie mieści się w żadnych kronikach policyjnych ani rejestrach psychiatrów" tyczy się tej książki? bo tam nie było absolutnie żadnego wstrząsającego, ba! nawet lekko poruszającego elementu... Masakra...
Ten "kryminał" jest tak kiczowaty jak jego tytuł...

Od biedy.

Od biedy.

Dobry kryminał z momentami atmosferą mrocznego thrillera. Napewno sięgnę po książki autorstwa Susan Hill.

• ⚓ Thriller, kryminał, sensacja
  • Sprzedam/wymienię