Morderstwa nad Shadow Creek

Joy Fielding kryminał, sensacja, thriller 400 str.
Shadow Creek

Mistrzynie Kryminału Obyczajowego
Świat Książki
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Materiał na dobry film. Mocny wstęp, który pokazuje z czym mamy do czynienia, a potem "zwykła" rodzinna codzienność, od nieporozumienia, przez kłótnię, do awantury... Napięcie między bohaterami rośnie, a w tle giną ludzie w nie wyjaśnionych okolicznościach. I tylko czekać momentu, gdy te dwie historie znajdą wspólny mianownik.

Kupina przypadkiem w mediamarkt ;) pozytywnie zaskoczyła ,zamieszała wyobraźnią,zabawne dialogi
dobry zakup,warta przeczytania

Typowy, dobry kryminał. Nie zaskoczył, ale też nie zawiódł. Dobra książka dla miłośników kryminałów, ale osobom, które nie przepadają za tym gatunkiem (albo czytają je bardzo rzadko i bez przysłowiowych wypieków na policzkach) raczej nie przypadnie do gustu.

Na półkach: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Książka całkiem dobra, nieźle napisana i przystępna. Czyta się ją szybko a czytelnik cały czas zastanawia się nad rozwojem historii, próbując znaleźć odpowiedź na pytanie, kim jest morderca i jakie są jego motywy. Pomimo dość ciekawej konstrukcji całej fabuły oraz sympatycznych i zróżnicowanych bohaterów brakowało mi odrobinę więcej "gęstego".

Rodzinne perypetie powiązane z kryminalnymi wydarzeniami. Książka lekka i przy tym bardzo wciągająca. Nie wymaga od czytającego nieustannej analizy wydarzeń, łączenia faktów i wskazania tego złego. Natomiast przerzucając kolejne strony, zastanawiasz się "Co wydarzy się dalej?".

Jedna z tych książek, która wybitna nie była, ale poświęciłam jej bardzo dużo wolnego czasu nawet w drodze do pracy, co mi się prawie nie zdarza. Książka łącząca intrygę kryminalną z obserwacjami obyczajowymi. I to właśnie problemy rodzinne głównych bohaterów odgrywały tutaj kluczową rolę. Gdzieś w tle rozgrywała się kryminalna zagadka. Lekka lektura na kilka wieczorów z...

To chyba moja pierwsza książka tej autorki i muszę przyznać, że czytałam z zainteresowaniem. Wbrew innym opiniom przez całą książkę chciało mi się do niej wracać w każdej wolnej chwili.

W zasadzie nawet mi się podobała, bo pomysł był bardzo dobry, ale czegoś tu zabrakło. A samo zakończenie to niestety porażka. Jeśli ktoś szuka lekkiego kryminału na plażę, to polecam, dla bardziej wymagających, niekoniecznie.

Ciekawa historia, ciekawi bohaterowie bardzo dokladnie ukazani od strony psychologicznej. Czyta się bardzo szybko, akcja dzieje się w górach co nadaje książce specyficzny klimat. Polecam!

Nie wiem co powiedzieć o tej książce... Kryminał to na pewno nie jest, bardziej powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym w tle. Dla mnie książka jest po prostu słaba. Valerie działała mi na nerwy od samego początku, dialogi również zaczęły mnie irytować wraz z kolejnymi stronami. Sam pomysł może i ciekawy, ale czegoś mi brakowało. Miałam wrażenie, że autorce w pewnym...

Dyskusje

• 2019