Morderstwa nad Shadow Creek

Joy Fielding Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Mistrzynie Kryminału Obyczajowego kryminał, sensacja, thriller
Shadow Creek
kryminał, sensacja, thriller
2017-09-07
Edyta Jaczewska
Mistrzynie Kryminału Obyczajowego

Książka ma swoje dobre i słabsze fragmenty. Obłąkańczy mordercy czający się w pobliżu są doskonałym elementem budującym napięcie. Niestety nie zostało to wykorzystane, bohaterowie nie są świadomi ich bliskości, tylko czytelnik ma tego świadomość.

Mam bardzo mieszane uczucia... Pierwsza połowa była taka nudna, natomiast druga nawet mnie zaciekawiła. Akcja toczy się zdecydowanie za wolno. Średni thriller...

Książka bardzo zaskakująca i niezwykle ciekawa. Napisana jest lekkim i prostym językiem, przez co bardzo szybko się ją czyta. Myślę, że jest odpowiednia zarówno dla nastolatków jak i dla starszych osób, gdyż autorka podejmuje różne zagadnienia. Według mnie dobry materiał na film!

Fanem kryminałów nie jestem i wiele ich nie przeczytałem, aczkolwiek ten był trochę przewidywalny, już w 1/3 książki można było przewidzieć całą resztę fabuły. Jednak książka pisana luźnym i przyjemnym do czytania językiem, idealna na leniwe popołudnie.

Joy Fielding to jedna z najpopularniejszych amerykańskich autorek kryminałów. Często jej pozycje są na szcycie listy new York Timesa. Niestety nie miałam wcześniej możliwości zmierzyć się z jej piórem.
Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy Valerie, która niedawno rozstała się z mężem, zamierza spędzić weekend świętując swoje urodziny z najlepszymi przyjaciółmi: Mellisą i...

Słaba. Popełniane zabójstwa są bardzo słabo opisane. Czuję jakby książkę pisało pięcioletnie dziecko. Fabuła bez polotu i sensu. Nie polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna!

Moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i stwierdzam, że czytadło jest zwyczajnie dobre. Problemy rodzinne, zdrady, nastolatki i problemy z nimi związane i oczywiści krwawe mordy. Jest tu wszystko, by szybko minął zimowy wieczór.

Fajnie wymyślona fabuła ;) bardzo mi się podobało.

Materiał na dobry film. Mocny wstęp, który pokazuje z czym mamy do czynienia, a potem "zwykła" rodzinna codzienność, od nieporozumienia, przez kłótnię, do awantury... Napięcie między bohaterami rośnie, a w tle giną ludzie w nie wyjaśnionych okolicznościach. I tylko czekać momentu, gdy te dwie historie znajdą wspólny mianownik.

• 2019
  • 2018