Czarny kot

kryminał, sensacja, thriller

Zaskakująca.
Krótkie opowiadanie będące opisem rozwijającego się okrucieństwa, upadku, nienawiści.
A do tego czarny kot... czyżby była jakaś przyczyna, że przewija się w wielu wierzeniach ;)
Mało słów - dużo treści!
Polecam.

Nie powiem ale zmroziła mi trochę krew w żyłach.

Za każdym razem gdy czytam to opowiadanie nie mogę sie nadziwić jak genialnym pisarzem był Poe.Takie krótkie a tak bogate w treść.

Krótka, acz treściwa opowieść o okrucieństwie, którego tytułowy kot miał być przyczynkiem. Na uwagę zasługuje piękny język tej opowieści (tłumaczenie Bolesław Leśmian).
Cytat:
"Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełnić?"

Co znajduje się w głowie alkoholika? Tylko on to wie!
Lęki, wizje, niekontrolowana agresja......
Dziury w mózgu, wypalone nieodwracalnie przez trunek, działający jak trucizna, siejąca spustoszenie w narzędziach, nad którymi miało się wcześniej kontrolę.

Na półkach: , , , , , ,

Na recenzję opowiadania oraz dyskusję zapraszam na stronę: http://zazamknietymiokladkami.blogspot.com/2018/09/kot-jako-poczucie-winy-black-cat-edgar.html?m=1 „The Black Cat” to jedno z najsłynniejszych opowiadań Poe'go, autora szeroko znanego w Stanach Zjednoczonych, skąd pisarz pochodził, a zdecydowanie mniej rozpoznawalnego w Polsce. Mimo że jestem miłośnikiem...

,,Czarny kot" jest to książka opowiadająca o alkoholizmie i wyrzutach sumienia, bardzo mi się spodobała ale była trochę dziecinnie napisana a główny bohater był wręcz śmieszny. Mimo to polecam tę książkę.

"Czarny kot" to jedna z moich ulubionych nowel Edgara Allana Poe. Kiedy poznałam ją w podstawówce była dla mnie smutną historią kota, teraz po powtórnym przeczytaniu stała się opowieścią o tym, co robi z człowiekiem alkoholizm.

Więcej tutaj: https://czytampolecam.blogspot.com/2017/09/czarny-kot-edgar-allan-poe.html

Uwielbiam zwierzęta i z trudem mi się to czytało. Zaskakująca i mroczna historia godna przeczytania, na pewno zapadnie mi na długo w pamięci.

Świetna, dla fanów humoru niekonwencjonalnego.

1 607
  • 2014