Spisek

Okładka książki Spisek Vladimir Volkoff
Okładka książki Spisek
Vladimir Volkoff Wydawnictwo: Dębogóra kryminał, sensacja, thriller
Dębogóra

Dla mnie to powieść rewelacyjna w tym znaczeniu, że Volkoff bardzo umiejętnie łączy intrygę szpiegowsko-polityczną z wysokiej jakości narracją i głębszym, znacznie wykraczającym poza samą fabułę, spojrzeniem na tematykę. To nie jest głupiutka opowiastka typu "zabili go a on uciekł". Ta książka wymaga też uważniejszego czytania, aby nie zagubić i nie spłaszczyć przesłania autora.

Niesamowita książka. Sam wątek sensacyjny (na szczęście dość ubogi) jest tylko półśrodkiem autora do przekazania swojego dorobku i wizjonerstwa.
Powieść przeraża i daje wiele do myślenia.
Na pewno należy przeczytać ją kilka razy żeby wyłapać każdy szczegół na którym skupił się pisarz.

Powieść przeraża i daje wiele do myślenia.

Zgrabnie i przyjemnie napisana książka jak to zwykle u Volkoffa. Książka też w rodzaju charakterystycznym dla tego autora czyli szpiegowsko-polityczno-sensacyjna literatura popularna z wyższej półki. Najbardziej intrygujące są fragmenty związane z zabawą przez autora konwencją spiskową i New World Order czyli opis tajemniczego klubu i jego ideologii. Trudno zarazem rozszyfrować czy autor pisze poważnie czy tylko z nami igra. Fragmenty sensacyjne są jednak trochę nudnawe. No i jeszcze ten cukierkowy obraz konserwatywnej i narodowej Rosji w początkach władzy Putina (no cóż jednak autor to Rosjanin z pochodzenia, a i zdążył umrzeć za nim ten reżim pokazał pełnie swoich możliwości).

Generalnie niezła lektura wakacyjna, ale bez przesadnych zachwytów.

Bardzo, bardzo dobra książka. Jeśli ktoś zna termin "nowy porządek świata" i nie uważa go za bajkę, to tę książkę powinien przeczytać. A zapamiętuje się ją za to, jak się ona kończy.
Choć uważam, że przyczyny zjawiska okreslonego jako "NWO" są inne, niż przedstawione w książce, to kto wie, po czyjej stronie jest racja?
Moje kolejne spotkanie z Volkoffem upewnia, że ten człowiek miał nieprzeciętny umysł. Szkoda, że już nie żyje. Mądrych ludzi autentycznie żal, tym bardziej że tyle kanalii nadal po świecie chodzi.

Moje kolejne spotkanie z Volkoffem upewnia, że ten...

doskonała forma literacka sprawdza się nawet w sensacji, a tak właściwie sensacja stanowi tylko kręgosłup wokół którego krąży treść książki i jej przesłanie, mniej więcej takie że nie ma niczego, ani prawdy, ani kłamstwa, ani dobra, ani zła; świat powstał z chaosu i do chaosu dąży (nihilizm, hedonizm, konformizm i kontestacja),bo zamknąć koło historii (oczywiście posługuję się w tej krótkiej opinii pewnym skrótami i spłaszczeniami). To moje drugie spotkanie z Volkoffem piszącym po francusku Rosjaninem i nie ostatnie - to be continued...

• E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • KRYMINAŁ, SENSACJA, THRILLER