Niezłomni znad Welu, Brynicy, Wkry i Drwęcy

Okładka książki Niezłomni znad Welu, Brynicy, Wkry i Drwęcy
Ewa Rzeszutko Wydawnictwo: Mireki historia
historia
Mireki

Książę bardzo dobrze się czyta, przybliża historię żołnierzy niezłomnych, która nie jest jeszcze znana w szerszej świadomości, przynajmniej nie tak zanana jak na to zasługuje moim zdaniem, postać Stanisława Balli godna naśladowania (tak jak i wielu niezłomnych) Mam pewien niedosyt jeśli chodzi o niektóre wątki, niektóre sytuacje są nie do końca wyjaśnione, niektóre tematy nie do końca wyczerpane, ale i tak polecam ze względu na historię żołnierzy.

Przeczytałem ją jakiś czas temu.
Czyta się lekko, jednak ilość zawartych konkretnych faktów może wydawać się niewystarczająca.
Mimo to jako mieszkaniec terenów opisywanych w książce cieszę się, że taka książka powstała, parę faktów utkwiło w głowie na dłużej, więc jakąś rolę książka spełniła.
Mam nadzieje, że nie jest to ostatnia książka na temat historii lokalnej napisana przez Panią Ewę.

Przeczytałem ją jakiś czas temu.
Mam nadzieje, że nie jest to ostatnia książka na temat historii lokalnej...

Czyta sie lekko.
Dobra jako pamiätka po tamtych ludziach.
Historycznie raczej kiepska

Czyta sie lekko.
Dobra jako pamiätka po tamtych ludziach.
Historycznie raczej kiepska

• 2016