Człowiek przemieniony w wilka

Sergiusz Piasecki Cykl: Wieża Babel (tom 1)
literatura piękna 283 str.
2013-01-01
1990-01-01
LTW
literatura piękna

2013-01-01
LTW
literatura piękna

Kup książkę

Wiarygodnie odtworzone realia czasow wojny i przygody, przezycia autora daja pasjonujaca lekture.
Wrogowie przybywajacy na wilenszczyzne zmieniali sie jak w kalejdoskopie, a kolaboracja Litwinow czynila zycie innych dramatycznym.
Niezbedna byla tytulowa przemiana, ktorej doznaje bohater i w jej konsekwencji niesamowita chec przetrwania. Inteligencja, znajomosci,...

Za każdym razem, gdy odkładam książkę Piaseckiego jedyne, o czym myślę, to aby wyjechać na Kresy Wschodnie śladami bohaterów, z którymi właśnie się zetknąłem. Pisarz w bardzo przyjazny i przystępny sposób przelewa na papier okres przedwojnia i samej II wojny światowej.

Poruszająca opowieść o początkach okupacji Wilna. Sowieckiej, litewskiej, potem znowu sowieckiej, a wreszcie niemieckiej. Realistyczna, poruszająca historia.

Zdecydowanie jedna ze słabszych książek tego pisarza. Ponieważ jest to jednak świetny pisarz i do tego trzymający poziom, to jest również i tak bardzo dobra książka. Warto więc przeczytać: ciekawa historia i zapis wydarzeń z czasów okupacji napisane znakomitym piórem. Świadczy o tym chociażby to, że akcji w porównaniu do innych książek Piaseckiego mało, ale i tak wciąga.

Akcja powieści „Człowiek przemieniony w wilka” Sergiusza Piaseckiego rozgrywa się w Wilnie w czasie II wojny światowej. Józef jest uchodźcą z Warszawy. Postanawia się zahaczyć w Wilnie, gdzie zamierza przetrwać wojnę. Jest inteligentny i zaradny, wzbudza zaufanie i ma powodzenie u kobiet. Wkrótce angażuje się w działalność w podziemnej organizacji niepodległościowej. W tym...

Książka genialna w swojej prostocie. Nie było żadnego niesamowitego zwrotu akcji, żadnej niesamowitej intrygi. Ta powieść opowiada o codziennym życiu w Wilnie podczas wojny. To chyba pierwsza książka tego typu jaką czytałem, która w zasadzie była o niczym. Jednak niesamowicie przyjemna w odbiorze. Pomimo braku wartkiej akcji losy pana Józefa niezwykle wciągają. Polecam gorąco.

Książka ciekawa, chociaż brak w niej swoistego dynamizmu wynikającego z poprzednich książek Piaseckiego. Mimo wszystko książkę czyta się dość płynnie, charakterystyka postaci, sceneria akcji jest bardzo ciekawa.
Polecam każdemu, kto chciałby poczytać dobrą literaturę.

S.Piasecki to mój ulubiony pisarz. Wracam z nową porcja ksiązek po dłuższej przerwie i 1 część nie jest jakoś porywająca, tak jak w powieściach o jego losach w Oddziale 2. Jest to jednak w typowo prosty, ale bardzo konrketny sposób dla autora, przedstawienie realizmu tamtych lat na Wileńszczyznie z nutką akcji konspiracyjnej, której w drugiej części zapowiada się więcej.
...

Okupacja sowiecka na Wileńszczyźnie.
Józef - charyzmatyczny bohater o twardym charakterze. Uchodźca z Warszawy. Próbuje znaleźć sposób na życie w okupowanym Wilnie.
Musi być zawsze czujny, sprytny, szybki – jak dzikie zwierzę – jak wilk. Ostrożny, ale też odważny.
Fabuła powieści to swoisty pamiętnik autora. Piasecki opisuje życie w okupowanym Wilnie na podstawie własnych...

Kolejna z propozycji na obowiązkowe lektury szkolne.

• Chcę w prezencie
  • Historia