Radykalne samowybaczanie

Medium
2009-02-03
2009-02-03
wybaczanie rozwoj duchowy

Książka zawiera dużo podobnych informacji co poprzednie dwie autora, ale taka miała być, mówi o podobnych sprawach. Nie ze wszystkim się zgadzam tam, ale to prawda, że wiele błędów popełniamy i będziemy popełniać nieświadomie, ponieważ ukształtowane mamy pewne przekonania, jeśli są błędne los będzie je przed nami obnażał i taka jest kolej życia i tak ma być. Są ćwiczenia dotyczące różnych ,,oblicz,, naszej osobowości, które bardzo mi się spodobały, można dzięki temu lepiej poznać siebie. Książka i wizja rozwoju człowieka autora, może być uznawana za dyrdymały, ale tak czy siak polecam przeczytać i spróbować by otwartym na to, jeśli nie jest to dla ciebie przekonujące, to też okej.

Ciężko się czyta. Nawet nie przebrnęłam do końca.

Ciężko się czyta. Nawet nie przebrnęłam do końca.

Poradnik, który zawiera dużo dobrych ćwiczeń. Żeby to zadziałało nie wystarczy tylko przeczytać, trzeba usiąść z otwartą głową i obnażyć się przed samym sobą, gdyż inaczej nie przyniosą one żadnego efektu. Znalazłam zeszyt, w którym robiłam ćwiczenia, jestem w szoku, kiedy po kilku latach przeczytałam swoje odpowiedzi. Dziś jestem już w innym miejscu, ale ta książka była jednym z elementów, które mnie wspierały w rozwoju duchowym. Co do teorii, że taki był plan duszy... Cóż, dla mnie ma to sens, chociaż nie wyjaśnia wszystkiego. Bardziej przemawia do mnie wolna wola i zbieranie doświadczeń.

Ciężko się czyta. Moim zdaniem dużo gorsza od "Radykalnego wybaczania".

Ciężko się czyta. Moim zdaniem dużo gorsza od "Radykalnego wybaczania".

początek świetny - zadania dotyczące różnych części ja mogą bardzo rozwinąć świadomość swojej osobowości. jednak sam koncept radykalnego wybaczenia uważam za nieporozumienie - myślę, że niekiedy jak się coś sknoci to warto wziąć za to odpowiedzialność a nie usprawiedliwiać się boskim planem.

średnio mnie przekonują frazesy w stylu: uwierz w siebie, a nagle świat wokół wyda Ci się wspaniały. Lepiej zainwestować w psychologa niż w słowa autora, które bez konkretnego kierunku mogą zaprowadzić do innego miejsca, niż to do którego chcieliśmy dotrzeć.

• Psychologia
  • Rok 2018
  • Religia, wiara, rozwój duchowy
  • Stosik 2019
  • Wewnętrzne dziecko
  • Moje półkowniczki

Dodaj cytat z książki Radykalne samowybaczanie