Radykalne wybaczanie

2005-01-01
2002-03-24

Książka nie dla każdego, ale jeśli już ktoś dojrzeje, to książka życie zmieni

Książka nie dla każdego, ale jeśli już ktoś dojrzeje, to książka życie zmieni

Zdecydowanie radykalne.. ale warto.

Zdecydowanie radykalne.. ale warto.

Jest coś w tej książce to fakt. Przejęcie takiej perspektywy widzenia tego co nas spotyka w życiu jest bardzo uwalniające. Książka pomaga też oprócz zmiany perspektywy, zaakceptować, zrozumieć i wybaczyć, może nawet radykalnie. Cieszę, że dostałam tę książkę w prezencie. Polecam, chociażby po to, by przekonać się lub zobaczyć co kto z niej weźmie dla siebie.

Dla mnie jest to jedna z tych książek, które zmieniają życie. Przypomniała mi o wielu ważnych rzeczach i pomogła znów patrzeć na świat oczami pełnym miłości.
Myślę, że tego typu książki po prostu trafiają tam, gdzie powinny w idealnym momencie. Dla mnie zdecydowane 10/10. Właśnie tego oczekuję od książki, ale podkreślam, że to bardzo subiektywne - z uwagi na prosty fakt, że odbieramy świat „po swojemu” - patrząc z perspektywy własnych doświadczeń i przekonań. Mimo to najlepiej będzie się o tym przekonać samemu - czytając. :)

[...]
Prawda jest taka, że ​​nie ma czegoś takiego jak negatywna emocja. Emocje stają się „złe” i mają na nas negatywny wpływ tylko wtedy, gdy są tłumione, zaprzeczane lub niewyrażane. Pozytywne myślenie to tak naprawdę kolejna forma zaprzeczenia.

𝐍𝐀𝐉𝐁𝐀𝐑𝐃𝐙𝐈𝐄𝐉 𝐑𝐀𝐃𝐘𝐊𝐀𝐋𝐍Ą 𝐒𝐈ŁĄ 𝐉𝐄𝐒𝐓 𝐏𝐑𝐙𝐄𝐁𝐀𝐂𝐙𝐄𝐍𝐈𝐄, 𝐊𝐓𝐎́𝐑𝐄 𝐉𝐄𝐒𝐓 𝐃𝐋𝐀 𝐂𝐈𝐄𝐁𝐈𝐄 𝐍𝐈𝐄 𝐃𝐋𝐀 𝐒𝐏𝐑𝐀𝐖𝐂𝐘 !
Z pewnością nie jest to książka lub zawarta w niej koncepcja dla każdego, ale może przyczynić się do pozytywnych zmian w życiu. Poprowadzi Cię przez pięć etapów Radykalnego Wybaczania.
U podstaw cierpienia wielu ludzi leży brak przebaczenia, a tu możesz znaleźć porady jak osiągnąć ten stan. Lektura dla kogoś, kto czuje, że utknął w miejscu ze swoim życiem emocjonalnym.
𝐙𝐀𝐂𝐇Ę𝐂𝐀𝐌 𝐃𝐎 𝐏𝐑𝐙𝐄𝐂𝐙𝐘𝐓𝐀𝐍𝐈𝐀 !

𝐂𝐨ś 𝐃𝐨 𝐏𝐨𝐬ł𝐮𝐜𝐡𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐏𝐨𝐝𝐜𝐳𝐚𝐬 𝐂𝐳𝐲𝐭𝐚𝐧𝐢𝐚 :

Wspomniana podczas wywiadu z Tomaszem Karolakiem
na kanale zurnalista.pl na yt, który również POLECAM !

[...]

Z pewnością nie jest to książka lub...

Gdybym na własnej skórze nie doświadczyła cudu radykalnego wybaczania (info na samym końcu poniżej),to książkę zapewne rzuciłabym w kąt po kilkudziesięciu stronach. Teoria zupełnie do mnie nie docierała. Dopiero w okolicach 120 strony pojawiły się konkrety, przykłady. W pamięci zaklinowała mi się ceremonia wybaczania Indian Navaho, która dowodzi, że należy unikać częstego opowiadania o ranach, bo to nadaje im mocy. Zdecydowanie bardziej niż książkę polecam podcasty Instytutu Metody Tippinga oraz nagranie na YouTube Ani Aftowicz "Wybaczanie w 6 minut, które zmienia życie".

Dużo tematów duchowości, dla osoby nie obeznanej w tym dziale może być niezłym stekiem farmazonów, więc polecam najpierw się zaznajomić z samą tematyką rozwoju osobistego, świata energetycznego itp.

Jednak dla tej co już się zna na tych rzeczach, mimo, że wiele rzeczy pewnie jest znanych to warto do niej zajrzeć, są ćwiczenia, przykłady z życia, stety niestety dużo rzeczy z autopsji się sprawdziło gdy wybaczasz odpuszczasz naprawdę ale to naprawdę dużo się zmienia. NA LEPSZE :)

Nie doczytałem do końca, ale coś mnie w tej książce odrzuciło. Chyba samo określenie "radykalne" w tytule i treści książki mnie odrzuca.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Autor opisuje metodę wybaczania stworzoną przez niego samego.

Polecam!

Zupełnie inne spojrzenie na wybaczanie

Autor opisuje metodę wybaczania stworzoną przez niego samego.

Polecam!

Zupełnie inne spojrzenie na wybaczanie

Nie wystarczy przeczytać, ale ruszyć tyłek i przerobić to, co autor proponuje. Mnie to pomogło.

• Rozwój
  • Psychologia
  • Poradniki
  • Rozwój osobisty

Colin C. Tipping Radykalne wybaczanie Zobacz więcej
Colin C. Tipping Radykalne wybaczanie Zobacz więcej
Colin C. Tipping Radical Forgiveness: Making Room for the Miracle. Zobacz więcej