Między ciemnością i światłem. O kurdyjskiej tożsamości i literaturze

Joanna Bocheńska Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka językoznawstwo, nauka o literaturze
Księgarnia Akademicka
Kurdowie Kurdystan literaturoznawstwo tożsamość narodowa literatura kurdyjska
językoznawstwo, nauka o literaturze
Kurdowie Kurdystan literaturoznawstwo tożsamość narodowa literatura kurdyjska

Okładka książki Opowieści kurdyjskie Meli Mahmuda Bajazidiego i Augusta Kościeszy-Żaby Meli Mahmud Bajazidi, Joanna Bocheńska, August Kościesza-Żaba
Ocena 8,0
Opowieści kurd... Meli Mahmud Bajazid...
Okładka książki Kobieta [vs religie] (Minibook) Joanna Bocheńska, Olga Mielnikiewicz, Marta Warat, Marta Zdzieborska
Ocena 6,0
Kobieta [vs re... Joanna Bocheńska, O...

Uznanie dla autorki, nie tylko za stworzenie jednego z prężniej działających w Europie katedr kurdologii, ale przede wszystkim za unikalną w świecie naukowym analizę kurdyjskiej umysłowości jako ukształtowanej przez kulturę w dużej mierze oralną, w której opowieści dengbedżów i bajki pełnią nie mniejszą role niż słowo pisane.

• Chcę w prezencie
  • Z- Kurdystan/Kurdowie