Przeminęło z wiatrem

Margaret Mitchell Wydawnictwo: Albatros Cykl: Przeminęło z wiatrem (tom 1-3) klasyka
Gone with the Wind
Celina Wieniewska
Albatros
Celina Wieniewska literatura amerykańska literatura kobieca wojna secesyjna Południe miłość kobieta Stany Zjednoczone XIX wiek
Gone with the Wind
Przeminęło z wiatrem (tom 1-3)
klasyka
Celina Wieniewska
Inne

moja ulubiona!

"Przeminęło z wiatrem" to monumentalne działo, które - co rzadko się zdarza - jest równie dobre, co sławna i nagrodzona Oscarami ekranizacja.

Zapraszam do wysłuchania audiobooka Przeminęło z wiatrem

moja ulubiona <3

Wielka epika, pełnokrwista i pełna rozmachu. Przekłamuje historię w sposób niemający sobie równych. Konformistyczna, niecna i tytaniczna Scarlett to jedna z najbardziej fascynujących i najbardziej ambiwalentnych bohaterek w literaturze, a kraina czerwonej ziemi i bawełnianych pól - raj utracony. I co z tego, że naprawdę nigdy nie istniał?

Arcydzieło! Absolutnie wyjątkowa i niezmiennie fascynująca. Obowiązkowa dla każdego miłośnika literatury.

Losy jednej kobiety opisane na ponad tysiącu stronach. Życie bohaterki na tle przemian dziejowych najważniejszych dla kraju.

Miłość i śmierć walczą tu nieustannie o dominację. Ktoś umiera, rodzą się dzieci. Wojna zabiera bohaterów, zostają na świecie zdrajcy....

100 książek, które trzeba przeczytać przed śmiercią.
nr.14, 2019
👍Arcydzieło👍

Świetna książka! Mimo upływu lat od jej wydania, nadal czyta się ją znakomicie. Wydaje mi się jednak, że jest to lektura zdecydowanie bardziej odpowiednia dla kobiet.

Bestseller.Ksiazka napisana z rozmachem.Swietnie sie czytalo.Polecam!

🍂Któraż to kobieta nie chciałaby być taka jak Scarlett O'Hara? Albo mieć przy boku mężczyznę wyglądającego i zachowującego się niczym Rhett Butler?
🍃Margaret Mitchell ,,Przeminęło z wiatrem" tworzyła na przestrzeni dłuższego czasu, ale ostatecznie czytelnik mógł po nie sięgnąć w 1936 roku. Ogólny zarys fabuły jest dobrze znany - dotyczy życia córki majętnego plantatora...

Dyskusje

9 496