Jimi Hendrix. Pokój pełen luster

Okładka książki Jimi Hendrix. Pokój pełen luster
Charles R. Cross Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
2005-08-15
Jarosław Rybski

Okładka książki Blizna Anthony Kiedis, Larry Sloman
Ocena 7,7
Blizna Anthony Kiedis, Lar...
Okładka książki Nikt nie wyjdzie stąd żywy. Historia Jima Morrisona Jerry Hopkins, Danny Sugerman
Ocena 7,5
Nikt nie wyjdz... Jerry Hopkins, Dann...

Rzetelnie napisana biografia. Autor stara się przedstawić życie Hendrixa takie, jakie ono było, obalając wiele mitów, które narosły wokół muzyka. Czytałam ją od początku do końca z zainteresowaniem i przyjemnością.

Fantastyczna biografia, książkę czyta się z zapartym tchem. Wzruszający obraz drogi od skrajnej biedy oraz wielu innych przeciwności losu do szczytu kariery i sławy, na której końcu pozostaje jednak brak spełnienia, zmęczenie i samotność.

"Hendrix był dla mnie inspiracją" ~ John Frusciante

Czytasz jeden z drugim książki o muzykach/zespołach i często natrafiasz na tego typu zdania. Zadajesz sobie pytanie i przypominasz, że był geniuszem gitary i żyjesz dalej. Chciałem się dowiedzieć, jak do tego doszło. W tej książce znajduje odpowiedź. Dostaje nawet więcej. Przywiązanie do matki, narkotyki, gitara i seks. To składowe Hendrixa. Mieszanka, która inspirowała i dawała upust na koncertach.

"Hendrix był dla mnie inspiracją" ~ John Frusciante

Przeczytana na jednym wdechu. Dzięki niej przeniosłem się w świat ery hippisów, ludzi poszukujących, desperatów czy degeneratów. Pozycja obowiązkowa dla fanów muzyki Króla Hendrixa. Polecam

Jedna z najlepszych biografii jakie czytałam. Wprowadza nas w życie człowieka bardzo ekscentrycznego i do cna oryginalnego. Nie jest jednak przesadzona i przedstawia Hendrixa od normalnej, ludzkiej strony.Przechodzimy w niej przez wszystkie etapy jego życia co daje możliwość zrozumienia tej postaci. Wiele emocji przewija się w tej książce. Od radości,szaleństwa przez miłość, smutek, a nawet brak zrozumienia dla Hendrixa... Jest to też książka, która świetnie ukazuje lata w których kształtowała się ta muzyka i całe tło, które towarzyszyło nie tylko Hendrixowi ale także innym wielkim gwiazdom. Czyta się lekko, szybko i przyjemnie. Po przeczytaniu "pokoju pełnego luster" spojrzałam na Hendrixa nie tylko jako na ikonę popkultury ale przede wszystkim na człowieka, który stal się ( w moim mniemaniu) ofiarą swojego geniuszu. Jego muzyka, zaś, nabrała innego brzmienia.

Bardzo poruszająca biografia, wspaniałego gitarzysty.

Bardzo poruszająca biografia, wspaniałego gitarzysty.

Dobrze, że w ogóle pojawiła się rzetelna biografia tego genialnego muzyka-gitarzysty. Pod względem artystycznym - żadna.

Depresji można dostać :<<

Depresji można dostać :<<

Świetna biografia. Wspaniale napisana, szybko i z wielkim apetytem ją czytałem. Odkrywa kilka mało znanych faktów z życia Jimiego. Kiedy wspominany był przy okazji omawianych zdarzeń jakiś utwór Jimiego, zawsze włączałem go by słuchać na bieżąco i przenieść się w jego klimat, klimat tamtych czasów i wydarzeń.

Polecam.

Polecam.