Al Pacino O sobie samym

Axis Mundi
2007-01-01
2007-01-01
839225077X
aktor aktorzy kino Al Pacino artysta historia kina historia filmu film reżyser filmowcy

Musiałem to przeczytać. Nic wielkiego w sumie, ale chłonąłem wszystko, włącznie z jego dziadkiem, który zawsze mu dokuczał, zostawiając mu monetę pieniędzy. Albo o koledze, który namiętnie czytał Dostojewskiego, i miał ochotę na Mamusię. Jego metamorfoza przed wypuszczeniem do kin o dziwo, Złotej maliny, czyli Człowieka z blizną, zaprocentowała tym, że obraz stał się kultowy i każdy chłopak musi go znać. Dodałbym do tej kolekcji czerwone wino, czyli Życie Carlita.

Jezu, zapomniałem o Serpico.

Bardzo ciekawa i wciągająca. Uwielbiam gościa za wiele ról, ale jesli się go lubi, powinno się to po prostu przeczytać

Jest to zbór wywiadów przeprowadzonych z Alem Pacino od roku 1979 do 2005, zwykle są to rozmowy poświęcone premierze filmów, które akurat w tym czasie wchodzą do kin. Dowiemy się trochę o Człowieku z blizną, Ojcu chrzestnym 3, Sposobie na Szekspira i Kupcu weneckim, ale najwięcej można w tych wywiadach przeczytać o filmie The Local Stigmatic, naprawdę dużo można o nim przeczytać.
Lawrence Grobel podczas rozmów często próbuje wyciągnąć coś z Ala na temat jego życia prywatnego, ale zwykle się to nie udaje i Pacino wraca do swojego ulubionego tematu czyli The Local Stigmatic.
Najciekawsze w tych wywiadach jest obserwowanie jak zmienia się sposób mówienia i tematyka rozmów Pacino, wraz z biegiem lat wypowiedzi aktora są pełniejsze, bardziej filozoficzne i częściej dotyczą The Local Stigmatic.

Bardzo dobra książka - wywiad. Dowiadujemy się wiele ciekawych rzeczy o aktorze i o nim jako człowieku prywatnie.
Zaciekawiły mnie fragmentu dot. filmów reżyserowanych przez niego samego.
"Chinese coffee", podobnie jak "Local stigmatic" to sztuki, które jak powiedział sam Al, nigdy nie były pokazane szerszej publiczności. Z dość zagmatwanych materiałów źródłowych stworzył przystępne i i żywiołowe sztuki - filmy (jak sam to nazwał - hybrydy teatru i kina). Jak sam mówi, trudność polegała na znalezienie odpowiedniego przekazu, aby było jasne, że nie kręci adaptacji sztuki na taśmie filmowej. Kręcił sztukę jako film. Różnica polega na tym, że stara się zachować ducha i sens sztuki, ale zastosować filmowe środki. Teatr od zawsze był bliższy Alowi niż kino.
Polecam ciekawą ksiażkę - wywiad z Pacino pt."Al Pacino - o sobie samym" - rozmawia Lawrence Grobel.

Zaciekawiły mnie fragmentu dot. filmów reżyserowanych przez niego samego.

Al, inteligentny facet kochający Szekspira i wykonujący perfekcyjnie swoją robotę. Jak dla mnie aktor wybitny, absolutny top 10 aktorstwa. Wywiad dobry... i tylko dobry. Autorowi lepiej "wyszedł" ten z Marlonem Brando.

Laurence Grobel napisał serię wywiadów z Alem Pacino na przestrzeni ponad dwudziestu lat. Możemy w nich prześledzić rozwój kariery artysty.

Al Pacino to człowiek ceniący spokój i prywatność, co sprawiło, że książkę czyta się naprawdę przyjemnie. Po tej lekturze mam ochotę na powtórne obejrzenie filmów z nim, które posiadam w swojej kolekcji.

Wywiady ukazują między innymi podejście Pacino do sławy, konkretnych filmów, aktorstwa w ogóle oraz miłość do teatru i Szekspira. Dla miłośników aktora.

"Czytanie uratowało mi życie" - Al Pacino!

"Czytanie uratowało mi życie" - Al Pacino!

Poznajemy Al Pacino nie jako aktora znanego z Ojca Chrzestnego i pozostałych genialnych ról, ale poznajemy człowieka wrażliwego na teatr, który okazuje się największa pasją aktora.

Ta książka to wspaniała przygoda dla fana tego wielkiego aktora jak i jego twórczości. Bardzo ciekawa podróż w czasie, zmiany w poglądach Al'a i rosnąca przyjaźń miedzy nim, a autorem. Jedynie zabrakło mi więcej zdjęć , które były zapowiedziane .

• Biografie
  • Biografia