Kobieta dość doskonała

Sylwia Kubryńska Wydawnictwo: Czwarta Strona literatura piękna
Czwarta Strona
ironia kobieta literatura polska odmiana losu poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa praca zawodowa rodzina samotność sukces życie codzienne
Czwarta Strona
literatura piękna

Oficjalne recenzje i

Być kobietą

Link do recenzji

"Kobieta dość doskonała" jest ostatnią książką jaką przeczytałam w marcu. I tego co skrywa w środku było mi trzeba. Ale nie tylko ja. Po reakcjach na story z fragmentami książki śmiało mogę stwierdzić, że większość nas babeczek odnalazła by siebie w tej książce.
_
"Nie wstydź się. Nie zasłaniaj rękami ust. Nie rezygnuj z własnych potrzeb. Nie ustępuj. Nie staraj się...

1952

Książka dla tych wszystkich, które uważają, że muszą być doskonałe we wszystkim, zawsze i wszędzie. Gorzka, ale z humorem. Chyba każda kobieta powinna ją poznać!

Pozycja obowiązkowa na półce każdej kobiety, która uważa (sama lub "dzięki komuś"), że "doskonała" to jej drugie imię. Zabawna, czasami wzruszająca i emocjonalna książka. To taki "Katharsis" dla nas, kobiet, które zawsze mają sobie coś do zarzucenia...

Smętne wynurzenia sfrustrowanej kobiety pełnej kompleksów, nieciekawych doświadczeń życiowych itp. Masochistyczne. Pesymistyczne.

Świetna. Świetnie napisana i szybko się czytało.

Gorzka książka. Pełna złości i smutna opowieść, która dobitnie wytyka to, co najbardziej uwiera. Bez lukru.

Myślałam że to będzie Ala Millerowa ale nie.Ale też fajna.My kobiety za duzo oczekujemy od samych siebie ale po co? Zakończenie książki świetne.

Jest to dość trudna, obciążająca emocjonalnie lektura. Pełna wściekłości i gorzkiej ironii, depresyjna. Mimo tego w ogólnym rozrachunku podobała mi się. Dokładnie „rozkminia”, dzieli włos na czworo opisując pewne zjawiska, stany uczuciowe, czuć w niej psychoterapię (to takie nawoływanie, aby dbać o siebie, nie innych, szczególnie mi terapią pachnie). Wydaje mi się, że musi...

Jak dla mnie była to strata czasu. Bohaterka książki mędrkuje i jest chyba w głębokiej i niustającej depresji. Są to wynurzenia poirytowanej i wściekłej feministki, która do wszystkiego i do wszystkich ma pretensje. Męczące i irytujące.

Bez szału, zmęczyłam do końca, przyjemności literackiej w zasadzie żadnej, rozrywka też wątpliwa. Dałam pięć gwiazdek, bo jednak nie jest to dziadostwo, to pozycja wartościowa, chociaż osobiście nie zgadzam się z przyporządkowaniem wszystkich kobiet do tej właśnie treści. Główna bohaterka, Kasia, niby jest taka jak ja i Ty i każda. No nie, wypraszam sobie, nigdy nie byłam...

• 2018
  • Chcę w prezencie