Kobieta dość doskonała

Sylwia Kubryńska
literatura piękna 286 str.
Czwarta Strona
literatura piękna
ironia kobieta literatura polska odmiana losu poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa praca zawodowa rodzina samotność sukces życie codzienne

Czwarta Strona
literatura piękna

Kup książkę

Oficjalna recenzja

Być kobietą

39 Link do recenzji

Myślałam że to będzie Ala Millerowa ale nie.Ale też fajna.My kobiety za duzo oczekujemy od samych siebie ale po co? Zakończenie książki świetne.

Jest to dość trudna, obciążająca emocjonalnie lektura. Pełna wściekłości i gorzkiej ironii, depresyjna. Mimo tego w ogólnym rozrachunku podobała mi się. Dokładnie „rozkminia”, dzieli włos na czworo opisując pewne zjawiska, stany uczuciowe, czuć w niej psychoterapię (to takie nawoływanie, aby dbać o siebie, nie innych, szczególnie mi terapią pachnie). Wydaje mi się, że musi być ...

Jak dla mnie była to strata czasu. Bohaterka książki mędrkuje i jest chyba w głębokiej i niustającej depresji. Są to wynurzenia poirytowanej i wściekłej feministki, która do wszystkiego i do wszystkich ma pretensje. Męczące i irytujące.

Bez szału, zmęczyłam do końca, przyjemności literackiej w zasadzie żadnej, rozrywka też wątpliwa. Dałam pięć gwiazdek, bo jednak nie jest to dziadostwo, to pozycja wartościowa, chociaż osobiście nie zgadzam się z przyporządkowaniem wszystkich kobiet do tej właśnie treści. Główna bohaterka, Kasia, niby jest taka jak ja i Ty i każda. No nie, wypraszam sobie, nigdy nie byłam tak d...

Zabawna. Cofnęłam się w czasy mojego dzieciństwa - lata 70/80. Warto się odprężyć przy tej lekturze.

Nie wiem czy dość doskonała, ale na pewno dość feministyczna i otwierająca oczy na rzeczywistość, która nas otacza. Dla zainteresowanych.

Literatura najwyższych lotów to to nie jest. Nie wiem czy to w ogóle jeszcze jest literatura piękna czy poradnik, ale jest to książka do bólu szczera, odsłaniająca to, co wiele kobiet zna, ale nie potrafi nazwać. Dlatego tak wiele kobiet mówi "jakbym czytała o sobie". Ja też.

Tylko 4+? Baśka dostała 5. Jesssu , musisz się tak garbić? Gdybyś zrzuciła te 5 kg to byłabyś całkiem ładna… no może. A córka Kowalskiej to awansowała. A dzieci Wiolki to grają na skrzypcach! , boszzz jakie zdolne!

No i rośniemy tak od najmłodszych lat przytłoczone życiem , bojące się podnieść głos, upomnieć o swoje , pod presją wiecznej oceny przez mamy , babcie i są...

Styl pisania autorki niestety nie przypadł mi do gustu, poza tym miałam wrażenie, że czytam żale (chyba mocno przesadzone) sfrustrowanej feministki.

Nie lubię książek, które nie wnoszą niczego wartościowego do mojego życia, a ta niestety taka się okazała. Z przykrością stwierdzam, że tylko zmarnowałam swój czas... Styl autorki i jej przekaz kompletnie nie pokryły się z moimi oczekiwaniami, stąd moja niska ocena.

Dyskusje