Ludojad

Łukasz Jarosz Wydawnictwo: E-bookowo kryminał, sensacja, thriller
E-bookowo
2015-07-21
2015-07-21
Ludojad seryjny morderca Łukasz Karwan Kruk Kraków Wydział Zabójstw Chłopcy-maczetowcy Egzekucja gangsterska

Kupiłam to i przeczytałam, ale bez efektu "wow". Sam pomysł na fabułę nawet niezły. Kanibalizm to nic nowego ale motyw niestandardowy. Gorzej z wykonaniem. Fragmenty pisane prozą jeszcze do przełknięcia ale te dialogi, płaskie i nijakie. Nie polubiłam podkomisarza Karwana chociaż generalnie lubię takich zabijaków. Naprawdę nie musowo niemal na każdej stronie pisać w kim kocha się nasz podkomisarz. Raz czy dwa wystarczy, przecież czytelnik nie jest idiotą. I za odejmuję jedną gwiazdkę.

Nie ma o czym pisać, jednak przestrzegam. Może dlatego, że sama przeczytałam pod wpływem dobrej oceny na LC. Tymczasem naprawdę mogłam ten czas lepiej zainwestować. Wszystko w tej książce jest płaskie jak naleśnik. Główny bohater wzbudza tylko politowanie. Do tego ma psa, całkiem sporego (pitbulla jeśli dobrze pamiętam),który załatwia (i to pamiętam doskonale) swoje potrzeby do kuwety. Takie rzeczy tylko w... książce pana Jarosza.

28 / 2016

28 / 2016

Niezła pozycja, godna uwagi ze względu na charakterystyczny, gęsty klimat, przypominający nieco stare, dobre kryminały z Polski.

• Sensacja/Kryminał
  • E-book 2019