Pies i człowiek

2014-01-01
2014-01-01
Mirosław Redlicki
pies szkolenie metoda pozytywna

Książka niezbędna każdemu kto chce wziąć pod dach psa. Otwiera oczy na wiele aspektów, uświadamia sposób rozumowania psów i pokazuje jak do nich dotrzeć. Autorka bardzo dokładnie opisuje kolejne kroki w szkoleniu czworonoga i bezkompromisowy ocenia różne podejścia, przez lata utrwalane w metodach szkoleniowych, rozprawia się także z wieloma mitami o psach i ich wychowaniu. Pozycja jest odpowiedzią na wiele podstawowych pytan. Polecam każdemu, na każdym etapie posiadania bądź myślenia o posiadaniu psa.

Chaotyczna. Niestety język jakim została napisana (lub kiepsko przełpżona) książka sprawił, że ciężko było mi wytrwać do jej końca. Autorka chyba nie mogła zdecydować się, czy kieruje ją do profesjonaliatów czy zwykłych właścicieli psów. Naukowe pojęcia mieszają się tu z językiem potocznym i nie zawsze trafionymi porównaniami . Pomijając styl, jakim pozycja została napisana, ostatecznie jest to książka przekazująca sporo wartościowej treści na temat nowoczesnego szkolenia psów. A przede wszystkim zwraca uwagę na najczęstsze błędy w szkoleniu, przez które nie widać efektów nauki. Polecam raczej osobom początkującym w szkoleniu.

Książka obowiązkowa dla każdego posiadacza psa! Pozwala lepiej zrozumieć psa pokazuje podstawy postępowania z psem, pozwala rozwiązać podstawowe problemy z psem. Czyta się fajnie i ciekawie a wiele przykładów z życia wziętych pomaga lepiej zrozumieć co autor miał na myśli. Wracam czasami do tej książki doczytuje niektóre fragmenty myślę, że tą książkę trzeba przeczytać kilka razy boilość wiedzy jest ogromna i nie do ogarnięcia na jeden raz.

Jedna z najlepszych książek o psach, jakie dane mi było przeczytać. Jest kilka kwestii, w których nie zgadzam się z Jean Donaldson (typu używanie haltera czy karmienie szczeniaka przez wszystkich naokoło),natomiast cała reszta zdecydowanie do mnie przemawia.
Gdyby każdy właściciel przeczytałby tę pozycję, zdecydowanie podniósłby się komfort życia i jego, i jego czworonoga.

Każdy właściciel psa (no może nie każdy) przeczytał kilka książek na temat wychowania/zachowania swojego pupila. Ja też tak zrobiłem i muszę zgodzić się z wieloma opiniami: najlepsza pozycja na rynku. Otwiera oczy. Po przeczytaniu,skorygowałem swoje podejście w wychowaniu mojej Allmy i wyszło to mi na dobre. Główna teza książki to: zachowanie psa wobec człowieka to czysty biznes

To jedna z lepszych pozycji dotyczących problematyki właściwego i odpowiedzialnego wychowania swojego psa.
Zawiera szczegółowe porady, plany ćwiczeń, wyłożone w klarowny sposób i to bez zbędnego uczłowieczania psów, z zachowaniem szacunku dla tych stworzeń. To niezbędna lektura dla każdego właściciela czworonoga. Warto poświęcić kilka miesięcy na dobre ułożenie psa, by potem cieszyć się z przyjaźni i wspólnie spędzonych chwil, przez kilkanaście lat.

Pozwala spojrzeć na psy w innym świetle. Świetna pozycja dla posiadaczy psa ale także dla tych, którzy chcą mieć najlepszego przyjaciela na świecie ale wciąż się wahają. Polecam.

Niesamowita książka, która otwiera oczy na psie sprawy. Świetnie jest pokazany tok myślenia psiaków i jak go wykorzystać w szkoleniu. Po tej lekturze stwierdzam, że niestety chyba 90% ludzi, którzy mają psy w domu nic tak naprawdę o nich nie wie. Ja też byłam jedną z tych osób, ale dzięki pani Donaldson zaczynam coraz lepiej rozumieć swojego psa i już się na niego tak często nie denerwuję :)
Gorąco polecam każdemu, kto ma psa albo chciałby go mieć!

Dzięki książce sporo dowiedziałem się o wychowaniu swojego szczeniaka. Reksio jest szczęśliwy, a i "Paniuś" wiele zrozumiał :).

Wartościowa lektura, którą każdy właściciel psa powinien mieć na swojej półce.

Wartościowa lektura, którą każdy właściciel psa powinien mieć na swojej półce.

• Psy
  • Zwierzęta