Oczami psa

Okładka książki Oczami psa Alexandra Horowitz
Okładka książki Oczami psa
Alexandra Horowitz Wydawnictwo: Czarna Owca flora i fauna
flora i fauna
Inside of a Dog. What Dogs See, Smell, and Know
Czarna Owca
2010-11-10
2010-11-10
2012-04-12
Magdalena Bugajska
psy wychowanie

Pies. Najlepszy przyjaciel człowieka 🤍 Nasz szczeniak Skaza ma 5 miesięcy i waży około 30 kg. Jest to połączenie Cane Corso i Doga Niemieckiego. Większość doby przesypia ale jak już się obudzi to wszystko jest w strzępach 🙈 Zostawienie buta, paska czy nawet pojemnika na jedzenie w widocznym miejscu to jak wyrzucić coś do kosza 😂 Nie miałam pojęcia, że zwierzę może tak ślinić, chrapać i pierdzieć 🤣
Książka ze zdjęcia pozwala spojrzeć na tą sytuację oczami🐶 Bardzo ciekawe wskazówki o zachowaniach 😁 Dlaczego pies wacha dziwne miejsca, merda ogonem a czemu warczy. Co siedzi w takiej małej główce 🐶
Polecam nowym właścicielom takim jak ja oraz doświadczonym osobom ♥️ Pokochacie swoje zwierzaki jeszcze bardziej ♥️

Im bardziej poznajesz ludzi, tym mocniej kochasz zwierzęta 🤍

Bardzo lubię tego typu książki i czytałam z przyjemnością. Podobała mi się bardziej niż Nosem psa (w tamtej moim zdaniem było zbyt dużo wątków na temat używania nosa przez samą autorkę). Zarzucić jej można to, że czuć, że książka nie jest już najnowsza (pierwsze wydanie w 2009 roku). Za przykład mogę podać to jak autorka opisuje podawanie swojemu psu winogron i rodzynek, które teraz są powszechnie znane z tego że są dla psów trujące. Myślę jednak, że nadal wiele można z niej wyciągnąć. Przede wszystkim zachęca do uważniejszej obserwacji naszych psów - niestety na codzień widzę, że wielu opiekunów tego nie robi. Może też skłonić do całkowicie innego spojrzenia na psy, jak na… psy, a nie małych ludzi, do czego bardzo zachęcam!

1919

Pierwsze rozdziały nudne, potem było już raczej ciekawiej i wciągająco. W każdym razie można się czegoś więcej dowiedzieć o naszych czworonożnych przyjaciołach.

Zdecydowanie najlepsza psią książka jaką do tej pory przeczytałam! Pełno w niej zrozumienia, miłości i wrażliwości, którymi autorka darzy psy.

Publikacja uświadamia nam, że musimy znaleźć środek między antropomorfizacją psów, a traktowaniem go jak "domowych wilków". Bogata bibliografia, w tym liczne odwołania do eksperymentów i badań potwierdzają rzetelność treści. Grzechem byłoby nie wspomnienie o prostej, ale zarazem tak bardzo trafnej i pięknej okładce....

Książka zatem jest jednocześnie wartościwym źródłem informacji o tym jak świat wygląda oczami psów i swoistym aktem miłości do nich. Z całego serduszka polecam!!

W przystępny sposób opisuje podstawy psychologii psów. Odwołuje się do ciekawych badań i w dość plastyczny sposób przedstawia omawiane zagadnienia. Jako osobie, która nie miała wiele styczności z psami, pomogła mi lepiej zrozumieć zachowania, których byłem świadkiem.

Dobry początek na drodze do zrozumienia psów, choć trzeba mieć świadomość, że każdy z nich może wymykać się schematom.
Od teraz trochę inaczej spoglądam na swojego Goździka. Bardziej zdroworozsądkowo i bez spiny.

Bardzo dobra. Autorka przytacza wiele badań naukowych, ale czyta się to bardzo łatwo i przyjemnie. Po tej książce czuję, że bardziej rozumiem psy.

Książka może być interesująca dla laików, dla osób, dla których dopiero zaczyna się przygoda życia z psem, jak również dla tych, którzy wcześniej nie interesowali się psią psychiką. Jednak raczej nie polecam dla osób, które już mają jakieś pojęcie. Mi ta książka się dłużyła i mnie nudziła.

Nie porwała mnie ta książka, łatwo się ją czytało, ale nieco drażniła mnie autorka (szczególnie jej opisywanie jakie wypadki miały jej psy, z jakąś taką nonszalancją, infantylnością).

Troszkę rozwlekle ale pouczająco.

Troszkę rozwlekle ale pouczająco.

• Psy
  • Zwierzęta