Oczami psa

Alexandra Horowitz Wydawnictwo: Czarna Owca flora i fauna
Inside of a Dog. What Dogs See, Smell, and Know
Magdalena Bugajska
Czarna Owca
psy wychowanie
Inside of a Dog. What Dogs See, Smell, and Know
flora i fauna
Magdalena Bugajska
psy wychowanie

Ten, kto choć raz żył pod jednym dachem z psem niczego odkrywczego się nie dowie. Mimo wszystko lektura całkiem przyjemna.

Na półkach: , , , , ,

Temat ciekawy, jednak jego przestawienie jest kiepskie. Brak spójności, chaotyczność i niedopowiedzenia utrudniają kontakt z książką.

Mało konkretnych informacji byłem z tego w stanie wyjąć, niektóre można poddawać w wątpliwość. Szczerze mówiąc, ciężko jest je sprawdzić, bo na te tematy nadal nie ma wielu badań.

Lekkie rozczarowanie.

Dobrze, że zaczęłam czytać książki autorki od "Nosem psa", bo była ona zdecydowanie uboższa w wiedzę od tej pozycji.
"Oczami psa" jest dużo bardziej konkretna. Podczas gdy w drugiej części jest opisanych bardzo wiele osobistych doświadczeń autorki ze zmysłem węchu, tutaj jest dużo wiedzy naukowej, potwierdzonej badaniami. I to mi się bardzo podobało. Co prawda o większości...

Sympatyczna opowieść o ukochanym psie, ale dla mnie rozczarowanie. Spodziewałam się pozycji bardziej naukowej, bardziej opartej na badaniach. Być może (jak zresztą twierdzi sama autorka) nie ma ich zbyt dużo, ale być może zabrakło ich w tej książce.

Bardzo fajny punkt widzenia czterech łapek. Polecam posiadaczom pupili, gdyż pozycja jest warta uwagi :)

Kocham swojego psa i jest on moim najlepszym przyjacielem, więc z chęcią sięgnąłem po książkę,która zgłębia tajniki psiej psychiki.Autorka podeszła do zagadnienia w sposób naukowy i bardzo rzetelny.Sama jest posiadaczką psa,więc mogła też spisać własne obserwacje i wnioski.Wyjaśnia ona różnice między psem,a innymi psowatymi,opisuje ich zmysły i jak są one przez zwierzęta...

Ciekawa, ale oczekiwałam czegoś innego. Dużo opisów badań. Wartościowa lektura - po przeczytaniu zaczęłam lepiej rozumieć "pieskie zachowania".

Pozwól swojemu psu być psem - to myśl przewodnia całej książki. Przeczytałam ją i jestem wdzięczna autorce, że pozwoliła mi zrozumieć bardziej mojego psiego przyjaciela. Odtąd wystrzegać się będę antropomorfizowania, wymagania rzeczy, których wymagać się nie powinno. Dzięki niej spojrzałam krytycznie na siebie i z większym zrozumieniem patrzę na psią naturę.
Patrzmy,...

Polecam!!! Zdecydowanie i dla osób zajmujących się profesjonalnie psami i dla laików, którzy mają psa jako towarzysza.

Bardzo ciekawa lektura, skłaniająca do wielu przemyśleń na temat naszych relacji z psami, ich sposobu postrzegania świata i nas, ludzi. Polecam.

Dyskusje

• Psy